Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

alkollu sürücü direk mahkemeye

Llama

Öne çıkan mesajlar

3 kere limitin altında alkolle çevirmeye denk geldim. özellikle 1-2 birada bırakıyordum araba kullanıcam ve çevirmeye denk gelicem diye. başta hep klasik muhabbet, alkol var mı diye soruyor. var ama limitin altında çıkar diyorum. ölçüyo sonra. buraya kadar hep aynı. bu 3 seferden birinde 0 promil çıktı, birisinde bişeyler çıktı ama limitin altında diyip devam ettirdi. diğerinde limitin altında ama kayıt tutuyoruz diyip ehliyet ruhsat istedi, gitti bişeyler doldurdu etti kendi kendine, sonra iyi akşamlar diyip verdi hepsini geri.

sürekli mi değişiyor işler, yoksa farklı uygulamalar mı yapıyorlar anlamadım..

bunların tümü bi kenara, davalar yıllarca sürüyor. doğru düzgün bir sistem yok. bir gecede kaç tane alkollü araç çevriliyor kim bilir.. o kadar dava otomatiğe mi bağlanacak, yoksa ciddi ciddi işlenecek mi
Sosyal ağlarda paylaş

devletin görevleri arasında insanların kendilerini kendilerinden koruması da var
amaç orda ceza ile bi yapı oluşturmak kazalarda ölüm riskini düşürmek
motorda kask takma zorunluluğu gibi
takmassan kendin dışında kimseye zararım yok ama devlet kontrol edip cezalandırarak sana taktırıyo ölme diye
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

Konuya gitmek icin tiklayin: http://forum.paticik.com/read.php?13,6758203,6758285#msg-6758285
olorin84 said:

o deil de emniyet kemeri cezası hala az geldi gözüme 166 tl.

bundaki cezayı anlamıyorum
arabadan uçan adam gidip yoldna geçen birine çarpar da zarar verir diye mi

bence emniyet kemeri gibi basit bir şeyi bile umursamayan adam sadece kendini öldürür gibi görünse de bu adam zaten hayatını düşünmüyor alkollu araç ta kullanır, kırmızıda da gecer vs gibi düşünüyorum ben. o yüzden basic kuralların cezasının daha da artması taraftarıyım.

öm atmışım mal gibi :)
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

bu arada ne üfleme nede kan kontrolü yaptırmak zorunda değildiniz en son
kaza yapmadığınız hatta yaralamalı yada ölümlü kaza yapmadığınız sürece diye bişi vardı

o hala var ama gel de anlat bunu polise

hatta bana göre o cihazların çok ciddi bir bölümü hatalı ölçüyor veya ölçmüyor.. cihazların kontrolleri ve kalibrasyonları ne sıklıkla yapılıyor, ne kadar takip ediliyor ve denetleniyor merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

devletin görevleri arasında insanların kendilerini kendilerinden koruması da var
amaç orda ceza ile bi yapı oluşturmak kazalarda ölüm riskini düşürmek
motorda kask takma zorunluluğu gibi
takmassan kendin dışında kimseye zararım yok ama devlet kontrol edip cezalandırarak sana taktırıyo ölme diye

intihar etmenin suç olması gibi
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

BonePART said:

bu arada ne üfleme nede kan kontrolü yaptırmak zorunda değildiniz en son
kaza yapmadığınız hatta yaralamalı yada ölümlü kaza yapmadığınız sürece diye bişi vardı

o hala var ama gel de anlat bunu polise

hatta bana göre o cihazların çok ciddi bir bölümü hatalı ölçüyor veya ölçmüyor.. cihazların kontrolleri ve kalibrasyonları ne sıklıkla yapılıyor, ne kadar takip ediliyor ve denetleniyor merak ediyorum

İşte uraşmanla alakalı adam üflicecen dediğinde üflemicem diyip 3 saat uraşmakla hatta gerekirse avukatını devreye sokmakla alakalı . Ama uzun işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...