Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nisan askerlik

bck

Öne çıkan mesajlar

Baya geniş bir coğrafyadaki insanlar (Ege+Akdeniz'in bir bölümü) İzmir'de girdiği için sınava ilk günden halletmek istiyorlar doğru. Ben ikinci gün gittim fakat sınavdan çıktığımda baya kalabalıktı ortalık, bunlar yarına kalır falan dediler hatta. Sabahtan hallet mis, o sınav ve teslim olma tarihi arasındaki her saat lazım sana çünkü kafa olarak sdjfsjdf
Sosyal ağlarda paylaş

ben bugun gittim sevkimi aldım. 2 nisan sınav tarihi verdiler. yukarda birinin dediği gibi küçükyalı'da giricem sınava. ama saat falan vermediler. nası olcak o iş?

bide sınav dediğimiz ne şimdi? ne sorucaklar bize? mantık sorusu, basit matematik soruları falan mı?
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

sende haklısın. şey çok saçma nereye çıktığını öğreniyosun iki günün var gitmek için. çok az bence ya bari bi hafta falan olsaymış ona göre hazırlık yapar insan.

yeri geçtim, er mi asteğmen mi olacağını da iki gün önce öğreniyorsun, arada 6 ay oynuyor. bütün planlar alt üst oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tabi daha gitmediğiniz için mantıklı veya değil diye sorgulama yapabiliyor beyinler :P

istediğin saatte gidebilirsin sınava ama sabah gidip halletmen tabi daha rahat olur.

bir de bazı değişken şeylerin alışverişini önceden yapmayın. yeşil donları alıp denizci olursanız beyazın altında güzel durmaz ahah
Sosyal ağlarda paylaş

beni en çok rahat ettiren şeyleri söyliym, geri kalan her şey oradaki kantinde var.

silikon tabanlık
boyna asılan cüzdan
herkesinkinden farklı renkte olan terlik (orada satılanlar ve size verilenler siyah veya lacivert olur, gri falan alabilirsiniz)
değişen başlıklı traş bıçağı
nemlendirici krem
çorap (bu da orada var ama rahatsız olur genelde oradakiler, rahat düz siyah alın siz yanınıza biraz)
küçük el feneri

unuttuğum şeyler tabi ki olabilir yine de kontrol edin siz ama bunların dışındaki her şey oradaki kantinde var. o büyük çantayla içeride bir süre takılıyorsun ve hayattan soğuyorsun. yanında getirdiğin her parça fazla eşyaya lanet ediyorsun.
iç çamaşırı falan 2-3 takım alsanız yeter, 2-3 günden sonra kantinden tedarik edilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Fiks şeyler var tüm askerler için gereken, forumlardan veya sözlükten bulursun listeyi, gitmiş olan bir arkadaşınla alışverişe çık listeyi yapıp. Önemli olan spesifik ve hayat kurtaran şeyler, onları iyi belirlemek lazım.

Holy demiş kantinde var herşey diye ama değişebilir, acemi birliklerinde muhtemelen oluyor fakat daha sonrasında gittiğin yerin kantini sadece kola ve cips satabilir. Misal Kıbrıs'ta böyleydi bizim. Ha ama çarşı izni ve aile kantini faktörleri oluyor genelde bir şekilde halledersin.

Acemilik için söyleyeyim ben. İzmirli olduğumdan ve Manisa'da yaptığımdan hergün ziyaretçim geldiği için sıkıntı olmuyordu fakat iç çamaşırı yıkama ihtimali pek olmaz, elde falan çitilemeyle uğraşma hergün için bir takım iç çamaşırı götür. Çalınma malınma olayı pek olmaz kısa dönemler arasında uyduruk alma traş edevatlarını. Mutlaka jel tercih et traş köpüğünü ben 4 ay kullandım aynı köpüğü ve bitmedi. Kullan at traş bıçağı yerine kaliteli bir mach3 tercih et.

Boyundan askılı cüzdana pek gerek yok bence, boynunu yoruyor insanın özellikle yazın o boyun askısı illet ettiriyor. Zaten kamuflajında 2934293 tane cep var taşırsın, yatarken falan da mutlaka cebi fermuarlı bir şort giy cebine at. Harbi en büyük tavsiyem bu olabilir. Cebi fermuarlı şort/eşofman. İşler ilerleyince telefon falan da taşıyacaksın çünkü duruma göre jsdfjsdf
Sosyal ağlarda paylaş

ben acemiliği iskenderun'da usta birliği de pendik tersanesi'nde yapmıştım denizci olarak. şayet sende denizci olursan, iskenderun'daki kantinlerden alışveriş yapabilirsen şanslısındır :) ayrıca kantinde satılan çoraplardan,donlardan alma acaip dandik oluyo. iskenderun'da bi tek slip don vardı o da tek bedendi küçücük, başka bedeni yoktu :) o yuzden kantinlere pek guvenme derim.

aklıma gelen malzemeleride yazayım. Hayırlı teskereler şimdiden :)

Atlet,don,çorap - ( çorap düz siyah olcak desen vs. olmamalı acemilikte özellikle çok takıntılı oluyolar.)
İyi bi traş bıçağı ve traş köpüğü/jeli
Tabanlık - ( tabanlık ilk başta silikon almıştım ama hiç rahat edemedim, onun yerine usta birliğinde Deichmann'dan 20 liraya tam ortopedik tabanlık aldım çok işime yaramıştı. )
Pudra
Şampuan, duş jeli, sabun vs. (acemilikte ilk banyo genelde 3-4 dk sürer suyu ayarlamaya kalkma direk şampuanı sür kafana :) )
Orta boy bi havlu - ( Orda verdikleri büyük havlu başka küçük havlu verilmemişti bize )
Sigara içiyosan 2-3 tane çakmak :)

Sosyal ağlarda paylaş

kış görmezsin çünkü askerde.
yani tabi genelleme yapmak çok doğru olmayabilir ama, ben soğuktan nefret ettiğim için öyle düşünüyorum.
Ben nisanda gittim ve ardahana düştüm. Eğer aralık celbinde gideydim donarak ölürdüm herhalde. Temmuz ağustosda bile bahar serinliğinde harika bir askerlik oldu.
:)

-Deno- said:

paspatur said:

askere gidilecek en iyi devre nisandır.

lol why ?
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen. Kışlalar genelde saçma yerlerde olduğu için coğrafyaya çok aldanma. Ben Kıbrıs'ta hayatımda üşümediğim kadar üşüdüm nöbetlerde, nemden iliklerine kadar işliyor artık adada ve 1000 küsür rakımda olduğun için.

Ayrıca gündüzleri Ekim hatta Kasım ayına kadar geberiyorduk o kamuflajların içinde sıcaktan
Sosyal ağlarda paylaş

Su an askerdeyim ranzamdan yaziyorum. Onu bunu al demissiniz ama bence en onemli sey saglam cengelli igne, o kadar degisik carsaf battaniye kombinasyonu varki battaniye carsafin icinde 8 kat takla atip buzusup topak oluyir. Sabah en can sikan sey yatagi toplamak oldugu icin crngelli igneyle koselerinden ve kenarindan sabitliyorsunuz , sabah huzur icinde uyaniyorsunuz.
Carsafi battaniyeye hafifce diken de var ama yakalandimi nolur bilmem.
Orda burda satilan cengelli igneler cok dandik oluyor kalitelisini bulun valla gece dote yersin cimbiki.
A birde kaliteli kilit, valizliktr biraktiginiz ozel esyalar icin size huzur saglar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...