Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi servis saglayici?

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

Selamlar.

Oturdugum yerde (istanbul) henuz fiber yok. Bu yuzden evlendigimden beri fiber baglantidan adsl e dustum. Superonline kullaniyorum. Geçen sene baglanti surekli gidiyordu (ama adsl ve net isiklari sonmeden tuhaf bir durumdu yani) 1 ay çaba sarfettim, sonunfa telekomda sahada calısan (santralden benim portumu degistirebilecek) birine ulasip portumu degistirttim (bunu superonline yapamiyor cunku telekoma port degistir diyemiyorlarmis cok sacma) ve sorun halloldu. Ama gecen hafta santral 2 gun arizalaninca portlar yine degisti sanirim ve ben internetsizim yine.

Simdi sirf problem oldugu zaman superonlinecilar bir sey yapamadiklari icin, "biz turk telekomdan kiraliyoruz ama land line sorunlarina bakamiyoruz" dedikleri icin ttnet e mi gecsem diyorum?

Fakat ttnet ten de sikayet cok, uydu net i de dusundum o yuzden. Ama uydu nette sikayet daha bir fazla

Sizce hangi iss?

Çok dertliyim =) okuyana tesekkurler
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bunuda ikinci bir odaya felan çekersin kabloyu istersen kullanırsın yine temel bütün kanallar var epey iyi yani 10 TL için tv kartı al pcye bağlat :).

Telefonda sabit veriosunn zaten epey konuştuğunuda ayrı veriosun, ben ev telefonu kullanmıyorum artık cep yeterli her işi görüyor.

Kablo bide teknik destek servis olarak başarılı eve gelip kurup çalıştırıp öyle gidiolar istediğin yere kabloyu tertemiz çekiolar, ama tabi beyaz kablo var bi tek ellerinde.

TTNET bırak döşemeyi ekstra kablo için benden 20TL. istedi adam. kapıya kadar getirip bıraktı.

Pazar günü dahil 1-2 saat için arıza kaydına cevap geliyor ve cevap dediğim direk teknik servisten bi çocuk gelio bakıo,

Tabi bu tür hizmetler bölgesel olarak değişiklik gösterebilir ama Kablo TV, Uydunet daha başarılı.

Tabi interneti ne için kullandığında önemli, akşam bi iki film dizi iziyim browserda takılıyım dersen ttnetin 8mb bi paketi işini görür,

Ama DLL'ye abanırım düşük ping isterim felan gibi dertlerin varsa 5mb kablo en iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

80GB kotaya 69TL ödemek kusura bakma ama mantık dışı ,ya 3mb sınırsız ya 5mb sınırsız al o paraya (tarifeleri bilmiyorum )
Alperozg binada kablonet kullanan varsa bir sor nasıl diye

Dworgian said:

Ben 20mbit 80gb kotali alirim diodum 69 tl ye. Modem bedava kampanyasi var ama izlemedigim kablotv parasini da vermeseydim iyiydi
Sosyal ağlarda paylaş

Yan dairem uydunet. Sordum, adam yavas dedi ama hizi 1mbit lol

Ayrica 3 veya 5mb sinirsiz yapmak aacma degil mi yavas yahu? Benim su anki superonline tarifem akk bitimce ceza olsun diye 3 e cekiyor lol

Ayrica ttnetin fiberi kotu mu ya? Tuhaf. Onun da kablolari telekom a ait degil mi? Gerci olmayabilir zira superonline bizim buraya fiber getiremiyor, cunku telekom izin vermiyormus yeri kazip hat cekmesine peh
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

vay be. senin şehir bölge fln neresi abi?

ne güzel anlattın :D

Ben maltepe civarında otururken kullanıyordum 10mbit inanılmaz memnundum.

Şimdi taşındım beylerbeyine malesef orda yok uydu TTNET'de almadım uyuzluğuna komşudan takılıorum. Pek umursamıyor zaten gecede dllye bırakıorum 3mb takılıoruz.

Superonline ADSL için aradım illa TTnet hat olmalı dediler kendiler data hattı sağlamıyorlarmış su süreçte ilerde gelicekmiş ama.

Vodafone Biri oldu galiba oda güzel gözüktü gözüme ama bilemiorum şirketde onu kullanıyoruz zaten 70mbit bağlantı olduğu için bide kurumsal çözüm pek sorunlu değil doğal olarak.

Uydunet iyidir ya adamalar yavaşsa bile hızlandırmak için epey uğraşıyorlar. TTnet daha bi yoğun olduğu için onların support daha bi geç geliyor hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında uydunet deneyeceksen sana epey büyük bir kıyak yapabilirim benim daha 10 tahaüttüm var ve şuanda kullanılmyıor boşta duruyor nakil ücretsiz adresine senin nakil ettireyim modemide kargolarım denersin eğet beğenirsen benden devir alırsın benide kurtarırsın. Şuanda 29TL'lik bir paketde ama ay sonu değişebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi 3 veya 5 mb sırf hız olarak bakarsan 20Mb'e göre öyle görünür ama 3mb ile günde 31gb /5mb ile 52GB indirebilirsin sınırsız olunca ayda 949/1581GB gibi bir rakam , adslde bunun 20% sini düşmen lazım en az asla tam kapasite kullanamayacağın için ve türkiye şartları nedeni ile .

Birde uydunette kotalılar kota aşımında 3'e düşer diye birşey ben görmedim ,eminmisin öyle bir şey olduğundan .
80Gb kota ile hızlı olsan ne olur yavaş olsan ne olur ? Bunlar 3mb/5mb ile 1.5/2.5 günde indirebileceğin miktarlar zaten .

Dworgian said:

Ayrica 3 veya 5mb sinirsiz yapmak sacma degil mi yavas yahu? Benim su anki superonline tarifem akk bitimce ceza olsun diye 3 e cekiyor lol
Sosyal ağlarda paylaş

jagd said:

Şimdi 3 veya 5 mb sırf hız olarak bakarsan 20Mb'e göre öyle görünür ama 3mb ile günde 31gb /5mb ile 52GB indirebilirsin sınırsız olunca ayda 949/1581GB gibi bir rakam , adslde bunun 20% sini düşmen lazım en az asla tam kapasite kullanamayacağın için ve türkiye şartları nedeni ile .

Birde uydunette kotalılar kota aşımında 3'e düşer diye birşey ben görmedim ,eminmisin öyle bir şey olduğundan .
80Gb kota ile hızlı olsan ne olur yavaş olsan ne olur ? Bunlar 3mb/5mb ile 1.5/2.5 günde indirebileceğin miktarlar zaten .

Şöyle, ben çok dl yapmam, ama yaptığım zaman steamden oyun fln indirdiğim için, ne kadar çabuk o kadar iyi.

AKK 50gb şu an bende, her ay fullüyorum ama yetiyor. 80gb yeter bana o yüzden.

Bu arada 20 yi 3 e çeken superonline. AKK bitince hızı 3 e indiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...