Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Büyük şehirlerde zengin yaşam ve lüks

Oguzhan06

Öne çıkan mesajlar

Livered said:

dolu var öyle millet kredi kartını kapatmak için kredi çekiyor sonra o krediyi kapatmak için başka bir bankadan gene kredi çekiyor böyle devam ediyor olay.

Pek çok firma sahibi aynı durumda nakit sıkıntısından mallarını teminat gösterip kredi alıp işlerini sürdürüyorlar .

Peki bu tonla parası olanlar kimler ?

arsası olanlar
adamın ankarada ücra köşesinde arsası var, 20 yıl sonra bi firma geliyor buraya ultra über süper lüks site yapıcam diyor, adama da binaların şu kadarı senin diyor.

ölümüne kira geliri.
bildiğm bi kişinin bu yöntemle 200dairesi var, hepsi kirada, 2k desen kirasına ortalama evlerin, 400k aylığı var havadan.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Livered said:

dolu var öyle millet kredi kartını kapatmak için kredi çekiyor sonra o krediyi kapatmak için başka bir bankadan gene kredi çekiyor böyle devam ediyor olay.

Pek çok firma sahibi aynı durumda nakit sıkıntısından mallarını teminat gösterip kredi alıp işlerini sürdürüyorlar .

Peki bu tonla parası olanlar kimler ?

arsası olanlar
adamın ankarada ücra köşesinde arsası var, 20 yıl sonra bi firma geliyor buraya ultra über süper lüks site yapıcam diyor, adama da binaların şu kadarı senin diyor.

ölümüne kira geliri.
bildiğm bi kişinin bu yöntemle 200dairesi var, hepsi kirada, 2k desen kirasına ortalama evlerin, 400k aylığı var havadan.

aslında tonla parası olan arsayı alan kişi asdf.
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Neyi söylememi istiyorsun ki anlamadım. Ben sana şu kuruluşun şu vizyonunu git oku öğren diyemem ki. Zira herhangi bir kuruluş çok rahat herkesi kandırıyor olabilir de.

Sadece ortada bir "hayal" var ve o da gerçek anlamda dünya kaynaklarının herkes tarafından eşitçe kullanılması. Şu an ki sistem senin de söylediğin gibi %1'in menfaatine çalışıyor yani ortada bir bozukluk saçmalık olduğu bariz. O yüzden bu sistemi değiştirmekten ya da yenisini getirmekten (devrim diye tabir edildi konu da) bahsedilince agresifleşip karşı tarafa "gerçek hayata hoşgeldiniz, dünya böyle yürür vs." gibi laflar edilmesi komik geliyor.

Sanki yaşadığımız hayatı veya sistemi yaratan yine biz insanlar değiliz, bir başka sistemin oluşması ihtimaline imkansız gözüyle bakılıyor.

Agresiflik yok ki?

Sadece 2 evim, arabam var, filmlere su kadar gomdum, ileride de ciftlik evine gidip yasarim ooooh mis diyebilen birisi, devrim olsun derse ama bu konuda birsey yapmazsa komik gelir? En azindan bana komik geldi. Hani parasi olana konusmak kolay gibi diyecegim ama cok basit ve yavan bir ifade olur.

Ayrica gelir esitsizligini minimuma indirmek mantikli ama hic fark kalmasin denirse oraya sacma derim sadece :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yok alınma ben senin için söylemedim, genel konuştum. Aynen ben de o yüzden sana araştırmanı söyledim çünkü bizler sadece konuşuyoruz ama gerçekten birşeyler yapan insanlar da var orda bir yerlerde.

Ama en azından bakış açımızı hazır tutuyoruz diyelim asfd Yarın bir gün bu tarz yenilikler sunulmaya başlanırsa bizim gibi sıradan insanlara, damdan düşer gibi reddetmeyiz en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

Akito said:

adamın isteği bu ama illa bir şey yapmak zorunda değil bu isteğini kanıtlaması için. kollektif nickli herifte durum farklıydı, o hardcore komünügüm diye takılıyodu ama koftiden olduğu belli olunca fazla kalamadı mesela asdf.

zorunda değil ama dışardan tuhaf görünüyor. işi olan birinin işsizlikten bunalmış birine "ehe çalışmıosun abi negzel işte hehüe" demesi gibi :)

yumy said:

Yok alınma ben senin için söylemedim, genel konuştum. Aynen ben de o yüzden sana araştırmanı söyledim çünkü bizler sadece konuşuyoruz ama gerçekten birşeyler yapan insanlar da var orda bir yerlerde.

Ama en azından bakış açımızı hazır tutuyoruz diyelim asfd Yarın bir gün bu tarz yenilikler sunulmaya başlanırsa bizim gibi sıradan insanlara, damdan düşer gibi reddetmeyiz en azından.

Anladım. kapitalistim ben kafa olarak (gelir dengesizliğinin bu top seviyede olması bana saçma geliyor o ayrı) ama araştırayım boş bir vakitte madem :)
Sosyal ağlarda paylaş

Parasal ekonominin yürüdüğü sistem de sanki başka alternatif yok gibi geliyor bana. Para olduğu müddetçe gelir dengesizliği, birinin ezilirken birinin yükselmesi garanti olacak gibi.

Zaten zamanın da ekonomiyi döndüren heriflerin merkez bankalarını kurarken ki amacının farklı olduğunu düşünemiyorum. Bugün nasıl basitçe herhangi birisi, 10k 15k maaş alırken "kazandığımı çalışıp kazanıyorum, ezikler cahil kalmış çalışamamış kazanamıyorlar banane" gibi mantık kuruyorsa, o adamlar için de aynı şey geçerli. Güç tutkusuyla yaratılmış bir sistemi kullanıyoruz bence.

Ha alternatif yaratacak kafa var mı ben de, yok ne yazık ki asfdasd. O yüzden önümüze ne konursa onları inceleyip süzgeçten geçirip, sanki bu olurmuş, yok bu olmazmış diyebiliyorum anca.

herhangi bitişik.done.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Ya ne adaletinden bahsediyorsunuz. Biri 10 sey bilecek a parayi kazanirken 1 sey bilmeyen demi a para kazancak.

Yine diyorum devrim degil evrim lazim. Cehaleti atmak bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazim.

Egitim lazim.

10 sey bilecek kişi a parayı kazanırken 1 sey bilmeyen 100a para kazanıyor ve 10 sey bileni kendi altında çalıştırıyor.

eğitim hakkaten önemli
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

dün eşime sevgililer günü için atasaydan bir kolye alırken bir kadın magazaya girdi. Özel koleksiyon yüzüklerden 2 tane aldı 30.000 tl ödedi ve gitti agzım açık kaldı. Kadın her ay 200000 tl lık takı vs.. alıyormuş.

yuh dedim içimden bu paranın kaynagı nedir dedim.

fındık kadar ........
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

Suark said:

Chemical said:

aynı gerçekten nası farklı sonuçlar çıkıyor eheh

hayata bidefa geldim, hmm bütün paramı diğer parası olan insanların harcadığı şeye harciyim, manitamı gezdiriyim sora öliyim, paramın tamamı arkamdaki 2 çocuğa kalsın.

hayata bidefa geldim, hmm paramla otuz tane girişimciyi destekledim, yirmi tanesi kendi fikirlerini geliştirdi ve büyüdü, paramın devamı ile ölmeden önce nasanın budget'ini kestiği projeyi destekliyim.

ikisini de gördük eheh

ikisindede sonuç aynı yalnız hehe

yok be, iyidir humanism, bildiğinin en doğrusu ile yaşayıp ölüyorsun falan, iyi yani.

he o doğruda ölüosun yani hehe.

ama bişi yapmak ve yaratmak >all
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...