Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

garanti bankası

cempostaci

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

Abi ama bankanın güvencesi olmalı.

Araba için kredi aldığında, araba üzerine ipotek koyar. Ev kredisinde o eve ipotek koyar. Banka kendini güvenceye alır.

Sen krediyi alırken, kredi ve faiz tutarı kadar nakit(veya nakit karşılığı menkul kıymet vb) bloke ettirebilirsen o zaman sağlık sigortası yaptırmana gerek kalmaz.

Sana adam kredi verdi. senden sigorta almadı, teminat almadı. Öldün. kimden alacak parasını? Akrabaların senin terekeni kabul ederse onlara yönelir borç. Ama ya kabul etmezlerse?

evet katılıyorum adamlar parasını kullandırıyor. bankanın güvencesi olmalı. zaten bir bankaya borcu olan insan borcunu ödemediğinde hayatta ise sürüm sürüm süründürmüyorlar mı? haczetmiyorlar mı?

adamın bir maaşı ya da malı yoksa ödemeyemediğinde bundan alamam diye kredi vermiyorlar zaten. kredi verdikleri kişiler zaten bir geliri birşeyi olan kişiler.

ama ben diyorum ki üstüne bi de verdiği parayı adama sigortalatmak. resmen tüketiciyi kullanmak. üstüne bir de mum dikmek.

ben faiz almasın mı diyorum. hayır alsın. malını ipotekletmesin mi diyorum. hayır. ama ölüm gibi ekstrem bir durumun karını bile senden çıkarıyorlar. ayıp yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Kredi kartını iptal edeceksen call center'ı ara, çıkan kişiye görüşmeler kaydoluyor mu de ve şunu söyle" Ben Suark Quark 11 şubat 2013 saat 17.59 itibarı ile XXXX-xxxx-xxxx-xxxx nolu kartımı iptal ediyorum, bu saatten sonra kartımdan yapıacak hiçbir işlem için sorumluluk kabul etmiyorum" de kartın kullanıma kapansın ,en geç 7 gün içinde kartın iptal olur fakat borcun tamamen ödendiğinden emin ol sonra başın belya girmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Welcome to Capitalism!

Ren said:

Dworgian said:

Abi ama bankanın güvencesi olmalı.

Araba için kredi aldığında, araba üzerine ipotek koyar. Ev kredisinde o eve ipotek koyar. Banka kendini güvenceye alır.

Sen krediyi alırken, kredi ve faiz tutarı kadar nakit(veya nakit karşılığı menkul kıymet vb) bloke ettirebilirsen o zaman sağlık sigortası yaptırmana gerek kalmaz.

Sana adam kredi verdi. senden sigorta almadı, teminat almadı. Öldün. kimden alacak parasını? Akrabaların senin terekeni kabul ederse onlara yönelir borç. Ama ya kabul etmezlerse?

evet katılıyorum adamlar parasını kullandırıyor. bankanın güvencesi olmalı. zaten bir bankaya borcu olan insan borcunu ödemediğinde hayatta ise sürüm sürüm süründürmüyorlar mı? haczetmiyorlar mı?

adamın bir maaşı ya da malı yoksa ödemeyemediğinde bundan alamam diye kredi vermiyorlar zaten. kredi verdikleri kişiler zaten bir geliri birşeyi olan kişiler.

ama ben diyorum ki üstüne bi de verdiği parayı adama sigortalatmak. resmen tüketiciyi kullanmak. üstüne bir de mum dikmek.

ben faiz almasın mı diyorum. hayır alsın. malını ipotekletmesin mi diyorum. hayır. ama ölüm gibi ekstrem bir durumun karını bile senden çıkarıyorlar. ayıp yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

eskiden isteğe bağlıydı. kimi yerlerde hala öyle (ör; iş bankası) ama garanti fln zorunlu hale getirmiş. o biraz esnetilebilir bir durum tabii aslında
Sosyal ağlarda paylaş

Ramocan said:

Kredi kartını iptal edeceksen call center'ı ara, çıkan kişiye görüşmeler kaydoluyor mu de ve şunu söyle" Ben Suark Quark 11 şubat 2013 saat 17.59 itibarı ile XXXX-xxxx-xxxx-xxxx nolu kartımı iptal ediyorum, bu saatten sonra kartımdan yapıacak hiçbir işlem için sorumluluk kabul etmiyorum" de kartın kullanıma kapansın ,en geç 7 gün içinde kartın iptal olur fakat borcun tamamen ödendiğinden emin ol sonra başın belya girmesin.

bu iyiymiş =)
Sosyal ağlarda paylaş

bankacılık başta olmak üzere bu tarz sektörlerin hepsi 'iyiyken iyi, kötüyken canına okuyalım' sistemiyle çalışıyor, o yüzden bir şeye imza atarken, bir kampanyaya 'evet' derken bi yirmi kere falan okuyorum, kafama takılan soruları soruyorum. açıkçası on tane kredi kartı olan insanlara çok şaşırıyorum. cidden enteresan manzaralar yaşanıyor ülkemizde.

öyle boktan bi sistem ki bu, geçenlerde aylık 1200 lira net bordrolu kazancı olan bir arkadaşım 2000 lira kredi çekmek istedi HSBC'den. onaylamadılar. nedeni de şu, herifin kredi notu sıfır. yani hayatı boyunca bankalarla hiç bir işi olmamış. dolayısıyla nası bi adam bilmiyorlar, direkt krediyi vermedilr. kredi kartı istese vericekler ama.

garip garip algoritmaları var.
Sosyal ağlarda paylaş

Kredi notu sıfırdan başlamaz, hiç kredi çekmemiş birine 2000 tl krediyi de ben veririm getirsin yarın belgelerini...

"roket adam" said:

bankacılık başta olmak üzere bu tarz sektörlerin hepsi 'iyiyken iyi, kötüyken canına okuyalım' sistemiyle çalışıyor, o yüzden bir şeye imza atarken, bir kampanyaya 'evet' derken bi yirmi kere falan okuyorum, kafama takılan soruları soruyorum. açıkçası on tane kredi kartı olan insanlara çok şaşırıyorum. cidden enteresan manzaralar yaşanıyor ülkemizde.

öyle boktan bi sistem ki bu, geçenlerde aylık 1200 lira net bordrolu kazancı olan bir arkadaşım 2000 lira kredi çekmek istedi HSBC'den. onaylamadılar. nedeni de şu, herifin kredi notu sıfır. yani hayatı boyunca bankalarla hiç bir işi olmamış. dolayısıyla nası bi adam bilmiyorlar, direkt krediyi vermedilr. kredi kartı istese vericekler ama.

Sosyal ağlarda paylaş

Ramocan said:

Kredi notu sıfırdan başlamaz, hiç kredi çekmemiş birine 2000 tl krediyi de ben veririm getirsin yarın belgelerini...

"roket adam" said:

kredi notu çok garip bişi
ilk başladığında olmadığından çok zor kredi alıyosun yüksek faizle
arttırmak için kredili çok ürün alman gerekiyo
alıyım vadesi gelmeden ödiyim desen bile notun düşüyo
eahueuauhea

özetle ya o ya bu şekilde dürtüyolar seni
eauheuah
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Suark said:

abi mecburum nasıl mecbur değilim;

değilsin. bak;

Suark said:
Ben onlara muhtaç değilim, geçiveririm x bankasına yani ama neden beni yoruyorlar abi.

muhtaç olsaydın mecbur olurdun

yok orda hata var,

x bankasına muhtaç değilim, ama bankaya muhtacım.

neden?
çünkü banka diye bişe var,
bu sayede insanlar kredi alıp maaşlarının 300 katı olan evleri alabiliyorlar,
bu sayede insanlar evleri milletin maaşının 300 katı olarak satabiliyor.

banka olmasa?
kimse alamyacağı için o paraya ev olmayacak
profit!
ona sebep bela boktan pis bişe banka.
seçim şansı tamamen bir ilizyon.
Sosyal ağlarda paylaş

bide kredi kartım olmadığı halde 20k tl çekmişliğim var, işte babamlar sayesinde felan.
Oluyo yani, biraz şeye bakıo bu durum, bankada çalışan personelin keyfine.
Sen ödeyecek gibiysen, veriyor adam.

işte bi gıcık sebepte bu;
kredini falan ödeyemediğinde, yapılandırma vs olduğunda sana it gibi davranırlar, kredi verirken köpeğin olurlar.
Çok şükür takır takır ödedimde corporate bitchelere yem olmadım.
ama her aradıklarında, o senede kestikler 70-80 tl parayı fitil fitil çıkartırım.
anlamdım bidaha anlatın
tam anlayamadım şimdi baştan alırmısınız diyerekten.

hayır arıyorum kadını, diyorum ki kesilmiş ücret nası anlaşabiliriz.
işte anlayaşamıyz dio
diyorum geçen sene 3 ay aynı parayı ödersem anlaşırız demiştiniz o noldu?
a evet öle bişi var bıdıbdıdbıbd
peki otomatik talimat versem?
tamam ama o zaman world puan olarak veririz paranızı
(sokayım world puanınıza)
yok kalsın
ee napcaz
e soyduk biz sizi sori
peki o zaman diyip kapatıorm.

Şimdi kapatmaya kalksam, hadi aradım talimat verdim ok.
e başka bankaya geç, yok iş hesaplarını tanımlat uğraş dur.
minimum 1.5 mesai yer 80 tl için, şerefsizler bunu bildiklerinden düdüklüyorlar işte.

grr
nese, öle durumda içimden geçiriyorum "bizde sizi mikiliyoruz siz telefonla konuşurken" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Bankaları sevmem ama bankaya 1500 tl civarı faiz+sigorta+vs vs vermemek için akrabamdan borç para aldım ve 1 sene sonra ödeyeyim dedim.

Akrabamın gerçek yüzünü orada gördüm ve borç aldığım 10.000 tl nin dayanamayıp son 2500 tl sini kredi çekip ödedim. Birdaha bankaya gider sigorta+dosya parası+faiz+kdv+ötv+mtv+vvv.... öderim daha iyi
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

bide kredi kartım olmadığı halde 20k tl çekmişliğim var, işte babamlar sayesinde felan.
Oluyo yani, biraz şeye bakıo bu durum, bankada çalışan personelin keyfine.
Sen ödeyecek gibiysen, veriyor adam.

işte bi gıcık sebepte bu;
kredini falan ödeyemediğinde, yapılandırma vs olduğunda sana it gibi davranırlar, kredi verirken köpeğin olurlar.
Çok şükür takır takır ödedimde corporate bitchelere yem olmadım.
ama her aradıklarında, o senede kestikler 70-80 tl parayı fitil fitil çıkartırım.
anlamdım bidaha anlatın
tam anlayamadım şimdi baştan alırmısınız diyerekten.

hayır arıyorum kadını, diyorum ki kesilmiş ücret nası anlaşabiliriz.
işte anlayaşamıyz dio
diyorum geçen sene 3 ay aynı parayı ödersem anlaşırız demiştiniz o noldu?
a evet öle bişi var bıdıbdıdbıbd
peki otomatik talimat versem?
tamam ama o zaman world puan olarak veririz paranızı
(sokayım world puanınıza)
yok kalsın
ee napcaz
e soyduk biz sizi sori
peki o zaman diyip kapatıorm.

Şimdi kapatmaya kalksam, hadi aradım talimat verdim ok.
e başka bankaya geç, yok iş hesaplarını tanımlat uğraş dur.
minimum 1.5 mesai yer 80 tl için, şerefsizler bunu bildiklerinden düdüklüyorlar işte.

grr
nese, öle durumda içimden geçiriyorum "bizde sizi mikiliyoruz siz telefonla konuşurken" diye.

world kardın parasını veriyolar geri. üç aylık şu kadar harcayın falan diyolar ki az bi rakamdı hatırladığım kadarıyla uyuyosundur yani. puan falan değil bildiğin bakiyeden direk düşüyolar
Sosyal ağlarda paylaş

1300tl lik teb bonus kartım var geçen gün saturnden birşeyler alırken sıkıntı çıktı yok anlaşmalı olmayan kurumlarda taksit imkanı olmuyor. garanti bonusa var ama teb bonusa yok ?!?!

dedim lan koskoca saturnsün bizim bakkal amca bile sigaraya 3 taksit yapıyo yuh sizin kalıbınıza. tek çekim aldım bir ayda dömelcem bütün parayı bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...