Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara vs İstanbul

Oguzhan06

Öne çıkan mesajlar

Ankara'nın dondurucu kış ayları ve alışveriş merkezleri dışında vakit geçirmek için 1-2 caddesi vardır, onlara da mini cadde diyebiliriz. 1-2 tanede güzel semt vardır(deniz manzarası olmasa da karanlık boşluğun ortasındaki şehir manzarası iyidir), o kadar. 25 seneden fazla yaşamayın derim:)

İstanbul iğrenç nemli yazları dışında Ankara'ya çok pis çakar, gezilip vakit geçirilecek yer bakımından da İstanbul yer. Tabi bir de görüntü kirliliği yaratan milyon tane dandik apartman dairesi var, hayatımda gördüğüm en iğrenç binalar İstanbulda.
Sosyal ağlarda paylaş

nordlydian said:

ikisindende cacık olmaz.. İzmir ezer geçer.. (metro inşaatı bitsin o zaman görün siz olm)

Sadece metro değil "yeni kent merkezi " projesi bittiği zaman ,istanbulu olmasada hem ekonomi,hemde nüfus alanında ankarayı ezip geçecektir izmir. zaten nufuslarıda birbirine yakınlaştı iyice.Biliyorsunuz AKP nin izmiri ele geçirme planları mevcut ve bu sebep ile izmire deli gibi göç aldırdılar! 3 milyonluk şehir 5 senede 4.200.000 lik nufusa ulaştı,ha bu nufus artışıda çok dandik bir olay izmirin trafiği felç durumda.İzmirin ekonomisi hala bitik ama devam eden ve gelecek olan onlarca proje var bu sebeple baya bir umutluyuz.

http://gundem.izmirgundem.com/haber/izmir-en-yasanabilir-6-kent-secildi.html buda izmir için ayrı bir gurur verici olay.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Çöplük olan istanbul değil, istanbula sonradan gelip dolduranlar ve artan nüfusla beraber kapasite aşımı.

6 milyon nüfusla muhteşem bir şehir olur istanbul, ama şu an 15 milyon yaşıyor, hala da gelmeyi sürdürüyor insanlar.

This.

Karşılık binalara 2 tane bakkal açıp, öş yök pörö yök yerine, milletin kafası azıcık bassa ve diğer şehirlerde daha az kira, doğalgaz verip biraz daha az kazanma fikrini düşünebilse nüfusun yarısı gider zaten.

20 milyon nüfus var, hala "östönböl çök pörö" diye akın akın geliyorlar. Ondan sonra beşiktaş'ta ev kirası niye 1.5k diye ağlıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Oguzhan06 said:

Ankara, bir karakterdir ruhuma şekil veren... Istanbul ise her nefeste daraltir, bunaltir ve cebimi bosaltir. Trafik, %99 nem, sicak, kapkaç, sokak çeteleri, tinercileri ve torbacilari simsiyah bir perde ile örtmüstür Istanbul'un üstünü hatta o kadar siyahtir ki Ankara'daki takim elbiselerden bile koyudur.

Aluriel said:

bitch please
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Istanbula paso gidip gezen , ama istanbulda yasamayan kisiler icin sikinti yok.Gezilecek gidilecek bir suru yer var.Sadece tarihi yerleri gezmek bir kac hafta surer.

Ankara dan 50 yil sonra bile bir bok olmaz.Gittikce yobazlasan koylulesen,eskiden gidilen mekanlarin,caddelerin ,denyo,keko doldugu bir yer oldu.Tunali , bahcelinin bir 10-12 sene onceki hali ile simdiki hali arasinda , inanilmaz bir fark var ortamdaki insanlar bakimindan,resmen rejim degisti.Isin kotusu buralara alternatif olacak yerlerde yok.Cayyolu tarafinda bir kac yildir hareket var o da bildigin dagin etegi.Ankara insaninin eglencesi , avm de vakit gecirmek.Ayriyetten,orta anadolu insaninin yobazlikta eline kimse su dokemez.

Istanbulda nerelere gidiyorsunda cete , kapkacci vs goruyorsun paso?Celiktepe de falan mi kaldin naptin?
Ankarada bir ulusa , kaleye(dsdafada) , cincine git bakiyim ne oluyor.

bi ankaralı olarak ben bukadar güzel anlatamazdım angarayı.. teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

Oda var tabi, istanbulun insanida toplu tasimayi nasil kullanacagini bilmiyo asfasg ankarada hakkaten bi yobazlik var son 10 yildir falan, suan maksimum seviyede ama hakkaten guzeldi zamaninda, okul yillarim, cocuklugum gecti lan, o arkadasliklari baska hicbir yerde edinemedim
Sosyal ağlarda paylaş

abi ankara nasıl yobazlaşıyor ben onu anlamadım. şundan 10 sene önce okula mini etekle gelen çoook nadir kız olurdu, bu sene her 10 kızdan 6-7 tanesi etekle geliyordu derslere. kızılayda şurada burada şundan 10 sene öncesine kadar çok daha rahat giyiniyor insanlar. fikri bir muhafazakarlaşma var olabilir çünkü sürekli göç alan şehirler bunlar. ama hayat tarzına falan yansımıyor özellikle ankara'da. pursaklar ve keçiören'in bazı kurtarılmış bölgeleri hariç tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi dediğin gibi giysi,imajla vs.olmuyor bu yobazlık kafada bitiyor..her boku yiyip cuma namazını dışarı da kılan apaçi kılıklıların yurdu burası..
bence sıhhıye köprüsü son yıllara kadar doğal bir sınırdı o sınırda yumaşadı aşındı..

Allah dan i.melih oy depolarına (dediğin gibi sincan,keçiören vb.) iyi bakıp yatırım yapıyor da doğal ortamlarından kopup gelmiyorlar nispeten yoksa oralarda bildiğin güruh var..

olm bizim legal,büyükşehir belediyesi kadrolu değnekçi ve park mafyası elemanlarımız var çok sayıda nediyonuz siz? sadas
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Istanbula paso gidip gezen , ama istanbulda yasamayan kisiler icin sikinti yok.Gezilecek gidilecek bir suru yer var.Sadece tarihi yerleri gezmek bir kac hafta surer.

Ankara dan 50 yil sonra bile bir bok olmaz.Gittikce yobazlasan koylulesen,eskiden gidilen mekanlarin,caddelerin ,denyo,keko doldugu bir yer oldu.Tunali , bahcelinin bir 10-12 sene onceki hali ile simdiki hali arasinda , inanilmaz bir fark var ortamdaki insanlar bakimindan,resmen rejim degisti.Isin kotusu buralara alternatif olacak yerlerde yok.Cayyolu tarafinda bir kac yildir hareket var o da bildigin dagin etegi.Ankara insaninin eglencesi , avm de vakit gecirmek.Ayriyetten,orta anadolu insaninin yobazlikta eline kimse su dokemez.

Istanbulda nerelere gidiyorsunda cete , kapkacci vs goruyorsun paso?Celiktepe de falan mi kaldin naptin?
Ankarada bir ulusa , kaleye(dsdafada) , cincine git bakiyim ne oluyor.

kağıthane/ çeliktepe ?
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul ne arkadaşım? afedersin ama ipini koparan gelmiş, her çeşit adam var. kucuk ve cok kalabalık. ankarada hayat 10dan sonra bitiyomus. illa gece hayatı istiyosan gel park caddesinde, tunalıda takıl, filistine git ne biliyim. taksimde illa ki ellenmek, avuclanmak istiyosan senin kararındır derim.Ankara insanı istanbuldakiler gibi degildir. tek cesittir, bozkır insani ne de olsa. iyidir, yardımseverdir, genel olarak zaten orta gelirli memur ailelerdir.
Öyle anlatmışsınız bilmeyen Londra sanacak İstanbulu ,İstanbulda bi kapıyı calsan yuzune kapatırlar. Hırlısı hırsızı belli degildir. Melih gökçek diyenlereyse kadir topbaş diyorum, size gore tek artısı deniz olmasıysa o da pis tukurmessin bile o derece. deniz var deniz var diye konusan insanlar o zaman izmir vs istanbul yapsın. izmir acık ara gider, istanbulun bana gore tek artısı şükrü saraçoğlu der bitiririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Oguzhan06 said:

istanbul ne arkadaşım? afedersin ama ipini koparan gelmiş, her çeşit adam var. kucuk ve cok kalabalık. ankarada hayat 10dan sonra bitiyomus. illa gece hayatı istiyosan gel park caddesinde, tunalıda takıl, filistine git ne biliyim. taksimde illa ki ellenmek, avuclanmak istiyosan senin kararındır derim.Ankara insanı istanbuldakiler gibi degildir. tek cesittir, bozkır insani ne de olsa. iyidir, yardımseverdir, genel olarak zaten orta gelirli memur ailelerdir.
Öyle anlatmışsınız bilmeyen Londra sanacak İstanbulu ,İstanbulda bi kapıyı calsan yuzune kapatırlar. Hırlısı hırsızı belli degildir. Melih gökçek diyenlereyse kadir topbaş diyorum, size gore tek artısı deniz olmasıysa o da pis tukurmessin bile o derece. deniz var deniz var diye konusan insanlar o zaman izmir vs istanbul yapsın. izmir acık ara gider, istanbulun bana gore tek artısı şükrü saraçoğlu der bitiririm.

+1

Ayda 50K falan gelirin olur da, o zaman anlarım. Ankara yetmez, her türlü lüksü İstanbul'da bulursun.

Onun haricinde yılda 2 kere İstanbul'a gezmeye gelir denizi görürsün, zaten İstanbul'da da trafiği otu boku derken deniz kenarı bi yere gitmeye üşeniyorum.

Sözün özü, bi iş bulursan direk akyorum Ankara'ya ama yok işte, çalışmak için İstanbul ne yazık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

bu konu tartışmaya açık olmaması lazım.
gazi'de okuyorum. sakın ankara'ya gelmeyin.
ankarayı seven insanlar doğma büyüme burda yaşamış ve çoğu hayatlarında başka şehre gitmemiş insanlar.
ben hiç bir şehirden bu kadar nefret etmedim.
her ay düzenli olarak istanbul'a giderim kendime gelmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Rewendor said:

Çöplük olan istanbul değil, istanbula sonradan gelip dolduranlar ve artan nüfusla beraber kapasite aşımı.

6 milyon nüfusla muhteşem bir şehir olur istanbul, ama şu an 15 milyon yaşıyor, hala da gelmeyi sürdürüyor insanlar.

This.

Karşılık binalara 2 tane bakkal açıp, öş yök pörö yök yerine, milletin kafası azıcık bassa ve diğer şehirlerde daha az kira, doğalgaz verip biraz daha az kazanma fikrini düşünebilse nüfusun yarısı gider zaten.

20 milyon nüfus var, hala "östönböl çök pörö" diye akın akın geliyorlar. Ondan sonra beşiktaş'ta ev kirası niye 1.5k diye ağlıyoruz.

Bir de herhangi bir profession'ı olmayan genç nüfus var. Bunlar memleketlerinde bir iş yapabilicekken, sırf özendikleri için İstanbul'a geliyorlar. TV vs ile pompalanıyor çünkü bu kültür.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de cidden istanbul trafiği diye bir olgu var. insanların tüm planlarını yapacaklarını etkileyen. insanların günde 3-4 saati yolda geçiyor. hele karşıda çalışıp bu yakada yaşayan insanlar falan var. ben hayatta sabredemezdim buna. okula 40 45 dk'da gidiyordum geçen sene, bunaldığım için okula yakın bir yere taşındım bu sene. acayip bunaltıyor beni.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...