Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Böbrek taşı

DRaGoN_SLaYeR

Öne çıkan mesajlar

sol böbreğin alt kısmında 2 tane taş var. toplam 1 cm. geçen halı saha maçından sonra 1 2 gün kanlı işedim çıtırdan ağrı oldu. tahminimce o taşlardan biri hareket etti diye kanama oldu doktora gidip görücem.

daha öncede başıma gelmişti top oynarken yaklaşık 7 8 ay boyunca her idmandan sonra 1 gün fln kan işedim. ağrı yoktu ama
Sosyal ağlarda paylaş

aslında ilk doktorun söylediği sesle kırma işleminden önce bi hafif uyuşturucu iğne yapıyolarmış ama bana hiçbişey yapmadılar, öle bişeyden bahsetmediler bile, direk oturttular 25 dakika çat çut çat çut. ses dalgası olayı acı vermiyor da o dalgalar taşı hareketlendirdiği için sancı başlatıyor içeride ve o sancıyla 25 dakika hareketsiz durma olayı baya çin işkencesi.

seanstan sonraki ilk işememde ben de kanlı işedim ama sonrakiler temiz çıktı. ayrıca seans sonrası başlayan ağrı gün boyunca hiç %100 geçmedi, zaman zaman şiddeti azaldı zaman zaman arttı, gece olduğunda artık yorgunluktan ölmek üzereyim, leş gibi uykum var ama uyutmadı. en sonunda doktor bi tane acil durum iğnesi vermişti dayanılmaz olursa yaptırırsınız diye, gittik onu yaptırdık da sonrasında uyuyabildim. bugün ise neredeyse hiç ağrım yok. saçma sapan bi olay ya hayattan soğuttu.
Sosyal ağlarda paylaş

bünyeden bünyeye değişiyor o. kırma işleminden sonra evet genelde acil durum iğnesi veriyorlar. ben genelde ilk seansa ağrı kesici yaptırmadan giriyorum. çok ağrım olursa 2. seansa ağrı kesici iğne yaptırarak başlıyorum.

ama ne olursa olsun o ses dalgalarının şiddeti arttıkça kendinden geçiyorsun hayattan soğuyosun. çok yarım bıraktığım oldu boktan bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

bişey sorucam "bol bol su içmek geciktirir" olayı ne kadar doğru? benim babamda düşürdü defalarca, kuzenimde işte bu forumda, yazmış başlığa zaten. bende korkusuyla yaşıyorum fakat camış gibi su içiyorum alışkanlık olarak. günde ortalama 4-5 litreye yakın su içiyorum. bunun bir etkisi falan var mı yoksa çok minor mu? zamanı geldiğinde ağzınla kuş tutsan yine geliyor mu yani.
Sosyal ağlarda paylaş

en hıyarından en bilgili doktoruna kadar herkes bol su içilmesi gerektiğini söylüyor. Hem yaşarken hem yaşamadan önlem amaçlı. O yüzden uymak lazım. o mesane yolundan ne kadar çok malzeme geçerse o kadar az birikme olur böylece taş olmaz diye bi düz mantık yapabiliyorum ancak. sonuçta işleyen demir ışıldarmış hocam.

ha tabi su harici şeylerin tüketimi aynı etkiyi yapmıyor muhtemelen çünkü böbreğin süzemeyeceği kalıntılar bırakma ihtimali var. o yüzden su gogo.

bi de 5 değil de en az 2 litre dedi doktor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...