Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam / Chargeback / Restricted account....

BlackRose

Öne çıkan mesajlar

Şimdi bu dangoz paypal gitmiş Sleeping Dogs için iki kere para yollamış, birini daha yollarken iptal etmiş ve fakat salak gibi sanki duble çekim olmuş gibi bir kere de geri işlem yapmış. Yani oyun 10 dolar desek;

-10 (gerçekleşmiş)
-10 (iptal)
+10 (gerçekleşmiş)

Toplamda steam'e para gitmemiş oluyor yani :) Diğer yandan steam hesabındaki "transactions" bölümünde ise iki kere para ödenmiş bir kere de "charged back" ifadesiyle aynı para geri alınmış görünüyor. Haliyle adamlar hesabı satın almalara vs kitlemişler ve oyunu kütüphaneden çıkarmışlar (öyle yazmışlar ama aslında oyun orda listede de duruyor).

Paypal ile o miktarı yollamak istedim steam bunu engelliyo yani paypaldan yollanmıyor. Wallet'a para aktarayım dedim ona da müsade etmiyor kitli olduğu için. Var mı böyle birşey yaşayan? Nedir bunun en kısa çözümü? Supporta yazdım bunları tek tek ama cevap gelmedi. Demişler ki,

This content has been removed from your account.
This account will have restricted functionality for 9 weeks.

This account will be restricted for 9 weeks (until 7 Apr). Purchasing, gifting, trading, cd-key activation, and Steam Community access have been disabled. If the chargeback is removed, this restriction will be lifted and the content will be returned to your account. Once the restriction has been lifted, the PayPal account used will no longer be an accepted method of payment on Steam.

If the chargeback is removed diyor ama bunu nasıl yapacağım konusunda en ufak bişe yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle görünüyor çünkü 24 saat oldu henüz tık yok adamlardan. Bu arada iyice kontrol ettim de hakkaten paypal'ın değil steam'in salaklığı var ortada. Çünkü bankadan gördüğüm kadarıyla iki kere çekim 1 kere de iade var paypal tarafından. Ha ama steam derse ki sen oyunu iki kere satın almışsın bize ne işte orasını bilemiyorum. Steam'in kendi ödeme listesinde bile 2 kere satın alma 1 de iade görünüyor çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

OMG cevap geldi :p

Hello,

A staff member has replied to your question:

Hello Ekrem,

Thank you for contacting Steam Support. There appears to have been a issue with PayPal's payment processing. The issue has since been resolved.

Please exit Steam, restart your computer, and log back into your account. This should resolve the issue.

Let us know if you have any other questions.

Gerçekten de halletmişler. Yalnız ben şeyi anlamadım exit steam tamam da niye restart computer :D Bu şeye benzemiş biraz, hani bir sıkıntı olunca adsl için telekomu ararsın da papağan gibi ilk cümleleri modeminizi kapatıp açın olur ya...

Neyse o paypal hesabını artık steam kullandıracak mı görecez :)
Sosyal ağlarda paylaş

9 hafta içinde sorunu çözemesen bile tam olarak aktif hale geri dönecekti hesabın, artık Steam'de perma ban yok anca böyle birkaç aylık veya yıllık kısıtlama getiriyolar hesaba cdkey aktive edememe, trade yapamama, yeni oyun alamama, vs ama hesabındaki oyunları oynayabiliyorsun. bunu baya iyi yaptılar çünkü korkudan milletin verdiği cdkeyleri girmeye, giftleri de kabul etmeye korkuyodum bunlar chargeback yaparsa benim hesap perma ban yer diye.
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose said:

Gerçekten de halletmişler. Yalnız ben şeyi anlamadım exit steam tamam da niye restart computer :D Bu şeye benzemiş biraz, hani bir sıkıntı olunca adsl için telekomu ararsın da papağan gibi ilk cümleleri modeminizi kapatıp açın olur ya...

avea da bugün bana benzer bi mesaj gönderdi güldüm: "... internet erişimi için telefonunuzu kapatıp açınız." diye. demek ki işin raconu bu. saygı duymak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...