Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateiste havaalanında dayak girişimi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

Suark said:

yalnız, inanan sapkın adamlar inanmayan sapkın adamlardan daha az tehlikeli oluyorlar.

din için işlenen suçlar (cinayet, recm vs) ile geri kalan suçların dünya çapında bir rakamsal karşılaştırması var mı?

bu sözüne dayanak olsun diye?

alakasız bir karşılaştırma olur, bidaha okumanı tavsiye ederim :).
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Dworgian said:

Suark said:

yalnız, inanan sapkın adamlar inanmayan sapkın adamlardan daha az tehlikeli oluyorlar.

din için işlenen suçlar (cinayet, recm vs) ile geri kalan suçların dünya çapında bir rakamsal karşılaştırması var mı?

bu sözüne dayanak olsun diye?

alakasız bir karşılaştırma olur, bidaha okumanı tavsiye ederim :).

anladım demek istediğini ona da cvp verdim pardon benim hatam =)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

big bang evreni yarattı ok. ama eğer hiç birşey yoktan var ve vardan yok olmazsa (termodinamik dediydi birileri), o big bang e sebep olan maddeler nereden geldi vs vs

Diyelimki yaratılış var bunu müslümanlığa inanmaya nasıl yeterli görebiliyorsun bende onu anlamıyorum :)

Big bang saçmalık zaten. Dediğin gibi başlangıcı açıklamıyor. Evrimde öyle.

Ama burda asıl soru neden illa bir başlangıç olması gerekiyor? neden illa biri yaratmalı? neden evren bir sonsuzluk kavramı olmasın?

Birde ben yaratılış olamaz demiyorum yaratılışa benzer sayısız teori üretlebilir yani yaratılış bana göre sonsuz olasılıktan sadece biri. Ama biri bizi yaratacakta hadi bana tapının yoksa sizi sonsuz acıya mahküm ederim diyecekte bu olaylar onbinlerce yıldır toplumları yönetmek söz geçirmek için kullanıldı artık eskimedi mi sizce? binlerce yıl öncesinin batıl saydığınız dinlerininde konusu aynı inandığınız dinlerinde konusu aynı. Allahınız onlardan mı esinlendi diye sormadan edemiyorum

Üslubum ve tavrım için özür dilerimde ne bileyem daha iyi açıklayamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sapkın kendini kontrol edemeyen mikrop insan tanrıya da inansa insanlığa zarar ateistte olsa zarar buda yada tapsa zarar.Şunun dinle imanla alakası yok yani.

Cahil+fakir+nefret dolu insanlarla dolu bi toplum oldukça biz din olmasa etnik kökenden etnik köken olmasa küpesinden emosundan bişeyden kavga edicez yani birbirimizle.Bunla besleniyo millet çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Suark, abi bana "ben içki de içerim, karı kızla takılırım vs vs vsvsvs ama cuma namazında afettiririm günahlarımı" diyebilen adam da var. insanın içi kötü olunca, o "inanç" direk resistlenebiliyor böyle saçma bir düşünce ile.

var tabi de, işte yolunu yapma yolu o da , bi yerden dürto =)

bu arada,
olabilecek tek mantıklı kanıt aynı insanı aynı koşullarda bi "dinli" bir de "dinsiz" halini gözlemlemektir. Bunu da yapmak zor yani haliyle =).
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Allah'in tum kitaplarini okudum ben abi, hepsi boyle. Bir Incil biraz hippi kitabi gibi ama onun da cevresi kotu, Malleus Maleficarum , Eski Ahid filan...

Bütün kitaplardan %1 civarında okuduğun o kadar belli oluyorki.
Farkındamısınız işine gelince herkes şeyhülislam ,işine gelince firavun,bu bile benim inancıma olan güvenimi arttırıyor,çünkü akşam kafir yAtıp sabah müslüman kalkmamaya çalışıyorum.neye inanırsanız inanın ama münafık olmayın,kalbiniz kötülüklerle sex yapmasın yani
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

Sene 2013 olmus adam hala dine falan inaniyorsa paticikte tartisip ikna mi edeceksiniz? Birakin gecsin

şu hakaret mesela,
ya da en azından aşağılama var. "utanmıyo musun içki içmeye" ile birebir aynı

nesi hakaret? hala dine inanmak hakaret vari bi salaklıksa sana göre sen hakareti etmiş ve düşünmüş oluyorsun ben değil
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

Sene 2013 olmus adam hala dine falan inaniyorsa paticikte tartisip ikna mi edeceksiniz? Birakin gecsin

şu hakaret mesela,

nesi hakaret? hala dine inanmak hakaret vari bi salaklıksa sana göre sen hakareti etmiş ve düşünmüş oluyorsun ben değil

sene 2013 adam hala bilimin evrenin yaratılışını açıklayabileceğine inanıyo
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Farkındamısınız işine gelince herkes şeyhülislam ,işine gelince firavun,bu bile benim inancıma olan güvenimi arttırıyor,çünkü akşam kafir yAtıp sabah müslüman kalkmamaya çalışıyorum.neye inanırsanız inanın ama münafık olmayın,kalbiniz kötülüklerle sex yapmasın yani

cikolata yiyenleri gorup nefes aldigima sukrediyorum ben de kardesim, amin
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

aktiftablet said:

hamsilipilav said:

şu hakaret mesela,

sene 2013 adam hala bilimin evrenin yaratılışını açıklayabileceğine inanıyo

bu olmadı mesela çünkü hala'yı yanlış kullandın. bilimle bir şeyleri açıklamak hele evreni falan öyle çok HALA'lık eski bir olay değil.

birde bilimle açıklanıyor zaten evrenin ortaya çıkışı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...