Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateiste havaalanında dayak girişimi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

GodBlessStoya said:

argümana bak lan. kitabı okudğu için ateist olurmuş her ateist abav kaçın

dini kitabını okumadan ateist olmak nasıl mümkün olabilir? ne lan bu diye okuyacaksın önce ki türkiyedekilerin okuduğunu sanmıyorum pek hayatları boyunca bırak kuranı herhangi bi kitabı, sonra da ne kadar saçma olduğunu görüp ateist olursun. ha kitaba gerek kalmadan da olunur zaten saçmalığın boyutları için illa derine inmeye gerek kalmıyor ama inançsızlığını mühürler kuran uzmanı olmak diyebilirim

kölelik.ayet
muhammedinevindeçokoturmayın.sure

gibi belgeler mesela
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Myshkin said:

laf anlatmaya uğraşmıyor ki ezbere konuşuyor. dini kabul edene kadar herkesi öldür diyor mu kuran diyor, islamda kölelik var mı var.

Demiyor. Hem inanmayıp hem de Kuran uzmanı olanlara da bayılıyorum.

ben de inanmasına rağmen 1 kere bile okumayanlara bayılıyorum ;)
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

dini kitabını okumadan ateist olmak nasıl mümkün olabilir? ne
lan bu diye okuyacaksın önce

VS

hamsilipilav said:

ha kitaba gerek kalmadan da olunur zaten

---------------------------------------------------------------

hamsilipilav said:

zaten her ateist dini kitabını okuduğu için ateist olur lol

VS

hamsilipilav said:

ki türkiyedekilerin okuduğunu sanmıyorum pek hayatları boyunca bırak kuranı herhangi bi kitabı,

çok tutarlısın
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

hamsilipilav said:

VS

hamsilipilav said:

hamsilipilav said:

VS

hamsilipilav said:

ki türkiyedekilerin okuduğunu sanmıyorum pek hayatları boyunca bırak kuranı herhangi bi kitabı,

çok tutarlısın

bunlarla uğraşacağına cevap vermeye çalış söylediklerimize ama veremezsin çünkü sende biliyorsun cevapları olmadığını. fetihleri yapan kim? it izi dediğiniz kim? peyagamberin ta kendisi. kölelik niye var kuranda? o zamanın şartları vs vs vs diye ağlıcaksanız e hani evrenseldi bu din? kadınlar niye eşit değil erkeklere? evrensel allahın kitabında muhammedin evinde çay kahveye çok oturmayın diye bişiler olması ne derece akla yatkın? bunları bi düşün önce sonra uğraş bu boş şilerle
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ben de şunu anlatmaya çalışıyorum.

bir insanın "önem verdiği şeyler değişkendir".

birinin ailesine laf etsen gülüp geçebilir ama tuttuğu takıma (örnek tamamen) laf etsen seni boğazlayabilir.

bu yüzden tartışırken, dalga geçerken vb, karşı tarafa saygısı olan insanın empati yapması tavrını ayarlaması gerekir.

yoksa dine laf edilmesi =/= kişiye laf edilmesi tabii ki

ananiza baciniza yapsalardan sonra, karsinizdaki sizi bogazlar ona gore konusun a da gelmisiz.

bir turlu akla mantiga uygun seyler gelemiyoruz.

sunu anlamakta zorlaniyosunuz heralde, medeniyetten uzakta kalmis, aya gunese yildizlara tapan bi kabile olsa, bunlarin inancina gotumuzle guleriz. ateist, agnostik vs icin de sizin inanciniz ayni. ister zeusa tap, ister allaha.
bi yandan komik, bi yandan da korkunc. dinime laf edeni bogazlarim kafasi. iki level sonrasi da intihar bombacisi zaten
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

bunlarla uğraşacağına cevap vermeye çalış söylediklerimize ama veremezsin çünkü sende biliyorsun cevapları olmadığını. fetihleri yapan kim? it izi dediğiniz kim? peyagamberin ta kendisi. kölelik niye var kuranda? o zamanın şartları vs vs vs diye ağlıcaksanız e hani evrenseldi bu din? kadınlar niye eşit değil erkeklere? evrensel allahın kitabında muhammedin evinde çay kahveye çok oturmayın diye bişiler olması ne derece akla yatkın? bunları bi düşün önce sonra uğraş bu boş şilerle

ben sana ben müslümanım, ateistim, teistim dedim mi?

niye ben savunayım?

sen tutarsız konuşma diyorum ki argümanların oto-fail olmasın
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Dworgian said:

ben de şunu anlatmaya çalışıyorum.

bir insanın "önem verdiği şeyler değişkendir".

birinin ailesine laf etsen gülüp geçebilir ama tuttuğu takıma (örnek tamamen) laf etsen seni boğazlayabilir.

bu yüzden tartışırken, dalga geçerken vb, karşı tarafa saygısı olan insanın empati yapması tavrını ayarlaması gerekir.

yoksa dine laf edilmesi =/= kişiye laf edilmesi tabii ki

ananiza baciniza yapsalardan sonra, karsinizdaki sizi bogazlar ona gore konusun a da gelmisiz.

bir turlu akla mantiga uygun seyler gelemiyoruz.

sunu anlamakta zorlaniyosunuz heralde, medeniyetten uzakta kalmis, aya gunese yildizlara tapan bi kabile olsa, bunlarin inancina gotumuzle guleriz. ateist, agnostik vs icin de sizin inanciniz ayni. ister zeusa tap, ister allaha.
bi yandan komik, bi yandan da korkunc. dinime laf edeni bogazlarim kafasi. iki level sonrasi da intihar bombacisi zaten

senin kafan çok karışmış lan. bi hava al sonra tekrar oku
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

aktiftablet said:

Myshkin said:

laf anlatmaya uğraşmıyor ki ezbere konuşuyor. dini kabul edene kadar herkesi öldür diyor mu kuran diyor, islamda kölelik var mı var.

Demiyor. Hem inanmayıp hem de Kuran uzmanı olanlara da bayılıyorum.

ben de inanmasına rağmen 1 kere bile okumayanlara bayılıyorum ;)

ikisi de aynı cahillik.
sen ve havalanında adam dövenler falan
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

oto fail olduğu falan yok cevap verebiliyorsan o noktalara ver veremiyorsan tantana yapma

abi cevap vermeye yetecek kadar islam bilgim yok. bu konuda bilgiliyim de demem. asla bir yerde herhangi bir inancı savunmadım. "inanış" kavramını savundum. insanın inancıyla dalga geçmek kötüdür dedim sadece.

ama öte yandan sen bir argüman sunuyorsun ortaya. ama argümanı sunarken tutarsızsın. kendi dediğinden mi emin değilsin yoksa cümlene başlarken ve bitirirken konu çok mu dağılıyor kafanda.

bu yani.

niye kızdın ki hem?
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

ikisi de aynı cahillik.
sen ve havalanında adam dövenler falan

Valla hadis kitaplarına kadar hepsini okudum ben. Anca gelip burda alıntı yapıp cahilsin falan diye mesaj atar senin kafadakiler. 40 kere koyduk buraya kuranda ayet-sure. o yüzden, çok konuşma sus artık.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

kızdığım falan yok tutarsız bir şey de yok ortada. kuranı okursan uzmanı olursan kafanda çalışıyorsa tutarsızlıları görürsün zaten. ha ama saçmlaığını anlaman için İLLA okunacak diye bir şey yok düşünerek de anlaşılan bir şey. konuyu dağıtma şimdi

yahu şu cümlelerinde tutarsızlık yok mu?

hamsilipilav said:

VS

hamsilipilav said:

hamsilipilav said:

VS

hamsilipilav said:

Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

hamsilipilav said:

kızdığım falan yok tutarsız bir şey de yok ortada. kuranı okursan uzmanı olursan kafanda çalışıyorsa tutarsızlıları görürsün zaten. ha ama saçmlaığını anlaman için İLLA okunacak diye bir şey yok düşünerek de anlaşılan bir şey. konuyu dağıtma şimdi

yahu şu cümlelerinde tutarsızlık yok mu?

hamsilipilav said:

VS

hamsilipilav said:

hamsilipilav said:

VS

hamsilipilav said:

bak hala
lan olm biz adamların hayatlarını düzenlediği dünyayı mordora çevirdikleri kitaplar tutarsız saçma safsata yalan diyoruz burada sen kalkmış blackberry klavyesinden yazılan sikko mesajlarda tutarsızlık olmuş diyorsun konuyu baltalama da bir iki hayatını boşa harcayan adamı kurtarırız belki
Sosyal ağlarda paylaş

hala sorduğum sorunun cevabını vermedin?

edit; sen bu kendi içindeki tutarsızlığını halletmezsen kimseyi hiç bir yerden kurtaramazsın. ha zaten farkında deilsen söyleyeyim, kimse burada sen yazdın diye dinden çıkmaz/girmez. eğer bunu yaparsa da kendi araştırmaktan acizdir, zaten çıkası/giresi vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

orda tr'dekiler dediğim normal müslüman düz adamlar. adam inandığı kitabı okumuyor daha tabii ki ateist falan olmaz ateist adam bir şeyin ne olduğunu öğrenir sonra tepki olarak bu ne aq der inanmaz.

ama illa okuyacak diye bir şey yok bazı saçmalıklar o kadar büyük ki zaten herkes görebilir yani. hala neyini anlamadın anlamıyorum ki iq'un mu düşük niyetin mi fesat?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...