Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

açıköğretim sistemi hk.

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Selam

Arkadaşlar ben hala bu yeni açıköğretim kredili sistemi öğrenemeyenlerdenim

Şimdi diyelim ki ben 1 yada 2 dersten 30 veya 40 aldım (final notunda)

Sonuç benim için ne olacak ? kimileri Türkiye genelinde not ortalaması düşükse sen o notlarla bile geçebiliyorsun filan diyor ?

Şöle tam anlamıyla şu kredili sistemi bana birisi bir alatabilirmi.?
Sosyal ağlarda paylaş

üniversitelerin genelinde olan durum var açık öğretimde.
çan eğrisi zımbırtısına sokuyorlar herkesi.
sen atıyorum "at besleyiciliği" dersinden 30 - 40 bişi aldın. Türkiye'de bu dersi alan sınava giren ve aynı sınıfta olduğun kaç adam varsa bunların ortalaması alınıyor. sen bu ortalamanın üstündeysen ona göre geçtin vs diyorlar sana. ortalama 35 ise C alırsın belkim bilmiyorum tam onu. ama notun 70 80 olsa A olur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

:D büt eski sistemde vardı yenide yok sanıyorum.

Vize %40 Final %60 mı ne alınıyo işte ortalaman bulunuyo. Sonra o dersteki tüm öğrencilerin ortalaması toplanıp bağıl bıdı bıdı bulunuyo. CC sanırım bu çıkan sonuç. Standart sapmayı hesapladıktan sonra işe o çıkan sonuca ekleyim cb ba vs vs gidiyo. Not ortalaman 2 üzeri ise DC lerden geçiyosun ama 2 altındaysa DC ler de patlıyo kalıyosun o derslerden de.

Neyin fantazisini yapıyorlar bende anlamadım. Çan eğrisinden çektiydim ünide zaten.

40 ile geçebildiğin gibi 50 ile kala bilirsin :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
ahaha kesinlikle ama abi yani ciddi şekilde okumayla alakası yok bunun ben soruları okudum ama yanıtlarken ne mantık yürüttüm ne bişey hızlı hızlı işaretledim çıkayım diye ona rağmen 45-40 aldım da millet nasıl oluyor ortalamayı bu kadar düşürebiliyor

acaba sınava girmeyenleri de mi ekliyorlar çan a
Sosyal ağlarda paylaş

25 altı notları hesaplamaya katmıyorlar. İşletme ilk dönem 3.68 ortalama yapmışım, pek çalışamadım da :D

Bu haliyle çerez oldu buna birşeyler yaparlar. Sonuçta herkes mezun olursa nasıl para kazanacaklar? Yada sürümü artırmaya çalışıyorlar.

Edik : Büt yok. Her dönem bir vize, bir final var. CC altı dersler sene ortalamanız 2.00 üstündeyse şartlı geçiliyor. Her harf notunun bir değeri var. O değer x kredi (bütün derslerin bu ağırlık toplamları) / toplam kredi şeklinde hesaplanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben arasınava son 2 gece(sınavdan 1 gün onceki cuma gecesi ve cmtesi) yatakta, uyumadan önce caliştim.
Final sınavlarına da ayıp olmasın diye 3 gün önceden çalıştım.3-4 dersden kalırım diyordum,9 ders arasından, en kötü notum CD , ortalamam da 3.2 falan geldi.

Demekki çoğu kişi ya hiç çalışmadan sınava girdi,ya da zeka seviyeleri baya baya düşük.

Herhangi bir düzenleme yapacaklarını sanmıyorum bu sisteme.Bütleri temelli kaldırdılar zaten,millet baya üzülmüştür şimdi büt yok diye dsfdsaf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...