Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CryTek Türkiye'de işe başladı..

yekeyeke

Öne çıkan mesajlar

game design bölümü için ne gibi şeyler lazım? mesela buna yakın hangi bölüm olabilir okullarda? cs veya pc muh okuyunca direk programcı olarak alabilirler. oyle olmadan game designer olarak girmek icin illa bir yazar, grafiker vs olmak mı gerekli?

kafamda ayrıştıramıyorum bölümleri ve yapılan işleri programcılık dışında.
Sosyal ağlarda paylaş

game design geniş bir tanım. yani işin backbone kısmına kafa yürüten adamla, görsel tasarımları veya kod kısmı da buna dahil.

yazılım sektöründe ayrıca art/design/moddeling işleri de dahil genelde bitirdiğin işler, referanslar, portfolyo > okul.

eğer kamu ihalesi şartnamesine uymak için okullu adam çalıştırma zorunluluğu gibi birşey yoksa kimse sallamaz okulu.
Sosyal ağlarda paylaş

pozisyonların açıklanmaması gayet doğal , once bir country manager ve hr direktörü alınır sonra belirlenir departman hiyerarşileri.

muhtemelen game design / development olmaz yuzde 90.
Bu tarz global sirketlerin turkiye branchleri , community/business intelligence/marketing / quality assurance oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

barbu said:

ulan illa oyun yapmam için gidip amerika, avrupadaki adamları rencide mi etmem lazım ya. ama işte açmayacaklar burada asıl oyun üretimi ile ilgili bir alan.

firmalara başvuruyorsunuz herhalde y.dışı?

anlamadım? burada programlama, game design gibi bölümlerin açılmamasından yana dert yanıyorum. o bölümlere girmesi zaten zor, yurt dışı olunca iyice zorlaşıyor. burada açılsa belki bir ihtimal kapağı atıp, kendini gösterince de asıl kadronun yanına gitme şansın olabilir %1 de olsa.

senin demek istediğini anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

anlamadım? burada programlama, game design gibi bölümlerin açılmamasından yana dert yanıyorum. o bölümlere girmesi zaten zor, yurt dışı olunca iyice zorlaşıyor. burada açılsa belki bir ihtimal kapağı atıp, kendini gösterince de asıl kadronun yanına gitme şansın olabilir %1 de olsa.

senin demek istediğini anlamadım.

pardon ben iş arıyorsun oyun firmalarında zannettim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...