Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

Valla SS mesh bende acaip yanık tadı verdi ama belki oksitlemeyi duzgun yapamadım falan ondandır yani bir daha daha bilinçli yapmam lazım ondan sonra kesin bişi diyebilirim AMA pamuk fitilden sonra geri dönermiyim bilmiyorum gayet memnunum.
Bayada fitlim oldu elimde her biri 50 metre hehehe

Sosyal ağlarda paylaş

hoh o ne dayico naaptin. ne kullaniyorsun rebuild icin? bana en kolay kanger t3 gibi gozukmustu rebuild icin.

bende yurt disindan 10 metre silica aldimda pamuk denemedim daha adam akilli cok fark ettiriyo mu ettirmiyo mu. silica ile rahatca dry burn falan yapilmasi hosuma gidiyo acikcasi. o pamuk wickleri nerden aldin?

edit: ikinci bir bakisidma bir hayli kalin gozuktu onlar gozume yahu, ne onlar abso tam olarak?
Sosyal ağlarda paylaş

bu yeni dikkatimi çekiyor. 34 sayfa okumayayım şimdi, ben bişeyler söyleyeyim ona göre siz tavsiye edin ya da etmeyin.

tütün sarıyorum, bırakmak istiyorum artık, halsizlik, nefes darlığı, zamlar zamlar zamlar gına geldi. kendi kendime bi test yapıyorum şimdi, normalde günde 10-15 tane sarıyoken 2 gündür günde 3-5 tane'ye indirebildim ve öyle çok da aramıyorum hani "aman içmeliyim ama içmemeliyim DAYANN HIINGGFH" durumu yok. ama tamamen de bırakabileceğimi sanmıyorum, o yemekten sonra bişey tüttürmem gerekiyor illa.

şimdi bu elektronik sigara nasssı oluyo, tek aradığım şey yemekten sonra sigara içince gelen hafifliği verebiliyor mu? masrafı nasıl bi de, benim şu anda 50 gram golden virginia+filtre+kağıt 20 tl falan oluyor, bi hafta gidiyor bu bana. bundan daha ucuza gelir mi? normal sigarayı arattırır mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Amacın sigarayı bırakmaksa tam olarak bıraktırmıyor.

Yemek sonrası sigara içmiş kadar rahatlatıyor.

Uzun süreçte sigaradan kat kat daha ucuz. İlk giriş maliyeti biraz yüksek.

Joyetech Ego T kullanıyorum. Tavsiye ederim. CE6 atomizerla ya da kendi atomizeri ile kullanabilirsin. Orjinal atomizeri kullanıyorum.

1 ay oldu alalı. 1 aydır tek sigara içmedim. Yoksunluk hissi azaldıkça elektronik sigara likiti tüketimim de azaldı. Şimdi arada nadir iki fırt alıyorum koyuyorum kenara.

15 günden sonra nikotinsiz likit aldım. Karıştırarak yavaş yavaş %80 nikotinsiz likit kullanıyorum artık. O da sırf nikotinsiz sevdiğim aromalar yok diye.

Elma, kiraz ve marlboro likitleri favorilerim. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. Gece 2, wot döşettin bana :P
Sosyal ağlarda paylaş

yav elektronik içilecekse neden sigarayı bırakıyosunuz ki anlamadım bu da nikotin veriyor hıı sigaradan farkı sadece nikotin olması bunda (sanırım) sigarada yok yok ama bağımlılığı yapan da niko değil mi zaten hadi koku olayına da + diyelim başka varsa bileyim harbiden merak ediyorum neden bu kullanılıyor sigara kullanmaktan farkı nedir yani şu söylediğim ikisi dışında bu da zaman içinde bağımlılığa dönüşmüyor mu

benim birader de kullanıyor bu zımbırtıdan ona da diyorum ne anlamı var diye harbi anlamıyorum lan sonra adım anlam veremedi oluyor hayır koca adam olmasa vurucam ağzına da vuramıyorum işte asfd
Sosyal ağlarda paylaş

Mum yapma fitil seti o fotodaki. 20 liraya geldi hepsi ve %100 pamuk ip işte wick olarak kullanmak üzere. 4-5 farklı kalınlıkta fitil var ama en kalınını ayırıp inceltip falan kullanırım herhalde daha açmadım eski yaptıgım %100 pamuklu ama merzerize ip fitili kullanıyorum simdilik. Merzerize olması biraz tedirgin ettiginden bunu aldım :P
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Amacın sigarayı bırakmaksa tam olarak bıraktırmıyor.

Yemek sonrası sigara içmiş kadar rahatlatıyor.

Uzun süreçte sigaradan kat kat daha ucuz. İlk giriş maliyeti biraz yüksek.

Joyetech Ego T kullanıyorum. Tavsiye ederim. CE6 atomizerla ya da kendi atomizeri ile kullanabilirsin. Orjinal atomizeri kullanıyorum.

1 ay oldu alalı. 1 aydır tek sigara içmedim. Yoksunluk hissi azaldıkça elektronik sigara likiti tüketimim de azaldı. Şimdi arada nadir iki fırt alıyorum koyuyorum kenara.

15 günden sonra nikotinsiz likit aldım. Karıştırarak yavaş yavaş %80 nikotinsiz likit kullanıyorum artık. O da sırf nikotinsiz sevdiğim aromalar yok diye.

Elma, kiraz ve marlboro likitleri favorilerim. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. Gece 2, wot döşettin bana :P

peki bi soru daha, sigara sonuçta bi nefes darlığına sebebiyet veriyor, çabuk yorulma vs. hatta gece yatmadan önce sigara içersem sabah kalktığımda derin nefes almak istediğimde öksürüyorum. elektronik sigaranın da benzer etkileri var mı yine?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

peki bi soru daha, sigara sonuçta bi nefes darlığına sebebiyet veriyor, çabuk yorulma vs. hatta gece yatmadan önce sigara içersem sabah kalktığımda derin nefes almak istediğimde öksürüyorum. elektronik sigaranın da benzer etkileri var mı yine?

Marquezetto said:

yav elektronik içilecekse neden sigarayı bırakıyosunuz ki anlamadım bu da nikotin veriyor hıı sigaradan farkı sadece nikotin olması bunda (sanırım) sigarada yok yok ama bağımlılığı yapan da niko değil mi zaten hadi koku olayına da + diyelim başka varsa bileyim harbiden merak ediyorum neden bu kullanılıyor sigara kullanmaktan farkı nedir yani şu söylediğim ikisi dışında bu da zaman içinde bağımlılığa dönüşmüyor mu

İkinizin sorularına da cevap vereyim aynı anda. İlk başladığında biraz yabancılık çekiyorsun. Belki o yabancılık olayı sigarayı içmemenin etkileri de olabilir. Nefesin açılıyor. Rezalet kokmuyorsun. Sigara içerken canın çektiğinde bir tam sigara içmek yerine iki fırtta o isteği bastırabildiğin için tükettiğin nikotin miktarı başlangıçta %70 oranında azalıyor zaten.

Bunun yüksek, orta, düşük ve nikotinsiz likit seçenekleri ile aldığın nikotin miktarını sen belirliyorsun. Ben ikinci haftada fazla uzatmadan nikotinsiz likitlere geçtim. Günden güne bunu içme isteğimi de azaltıyorum. Olay neredeyse aromalı cep nargilesine dönüşmek üzere. En güzel özelliği de sabah kalktığında ağzında o iğrenç tadın olmaması. Kokmuyorsun. Milleti ağız kokusuyla ne kadar rahatsız ettiğinin farkında olmuyorsun sigara içerken... Bu bile yeterli bir sebep.

Marquezetto said:

benim birader de kullanıyor bu zımbırtıdan ona da diyorum ne anlamı var diye harbi anlamıyorum lan sonra adım anlam veremedi oluyor hayır koca adam olmasa vurucam ağzına da vuramıyorum işte asfd

Koskoca adam olmasan kardeşin kafana vura vura sana da aldırsa bir tane...
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar ütopik konuşuyosun ki, aslında tam olarak istediğim şey ama bunun olamaması lazım ya, hem sigara ihtiyacını giderecek, hem kokmayacak, hem tatlı olacak, hem başlar başlamaz daha en %50 az nikotin girecek vücuda, hem şöyle hem böyle ama hepsine rağmen sigarayı özlemeyeceksin falan. bildiğin ütopya.
Sosyal ağlarda paylaş

sonsigaran.com dan aldım ben. abso ve disappear olay aşan kişiler. ben hiç kasmıyorum veriyorum sonsigaran. com dan ne gerekiyorsa. içiyorum ve kesti beni yani. uzun süredir tek bunu içiyorum. ce6 diyorlar iyi diye ben memnunum açıkçası. sıvıyı da ordan alıyorum gerekince.

en iyisi burası demiyorum, spiarişleri ertesi gün geliyor o kısmı güzel. fiyatlar zaten hep aynı galiba. gerçi istanbulsa yazıcıoğlunda ve tahtakalede çok daha düşük fiyatlara alabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kullandığımdan memnunum. Joyetech Ego-T kullanıyorum. Kendi atomizeri ile. Siyah siyah şık da duruyor.

Ütopik olabilir ama olay bu. Günde 1,5 paket sigaradan 0 sigaraya. Başlangıçta hem tadı hem de sigara yoksunluğu sebebiyle fazla likit tüketmen normal. 1 hafta sonrasında kendin hiç kasmadan otomatik olarak azaltıyorsun içtiğin likiti. Çok sigara içiyorsan 1 tane 18ml'lik elma/kiraz, 1 tane 11ml'lik Marlboro, 1 tane de 9ml'lik kafana göre aromalı likit al. İlk günler 18ml'likle başla. 3.gün 18-11 karıştır %50 %50. 1 haftanın sonunda 11'likten devam et. 2. hafta başlarken de 11-9 karıştır %50 %50. Sonra 9'lukla devam et. Bunun sonrası da nikotinsiz likite geçersin.

Dekang kullanıyorum ben likit. Dekang alırken açılmamış olmasına ve resimdeki gibi şeffaf plastik kabın yırtılmamış olmasına dikkat et. Açıksa ara iade et.

likit dekangsa böyle olmalı

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bugün bi arkadaşımla konuştum şöyle bişey dedi; inanılmaz zararlı bi olay, sağlık bakanlığı tarafından herhangi bir onayı yok, türkiyeye gelen elektronik sigaralar da kaçak geliyor, yurtdışında avrupa ülkelerinde, gelişmiş ülkelerde falan hep yasak bi olay dedi. interneti açıp kurcalamadım bunun doğruluğu nedir diye önce buraya sorayım dedim çünkü PATİCİK İNTERNETİN MERKEZİ DOSTUM
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yasaklanmis olsa amazon.de. satisina izin vermezler herhalde.Ayrica hayvan gibi de likiti satiliyor avrupada.

Herkesde ayni sonucu vermiyor.Sigara birakma istegi ve iraden ile orantili sonuc veriyor.

Ben joyetech ego-T alali 1.5 ay oldu.Gunde 1 pakete yakin sigara iciyordum.Suan 1 - 2 tane iciyorum sigara.Gercek sigaranin tadi her gecen gun daha da kotu gelmeye basliyor.Yarisina gelmeden atiyorum sigarayi.
Sosyal ağlarda paylaş

dunyanin cogu ulkesinde legal.

malezya, turkiye, hong kong'un disinda su anda iskandinav ulkelerinde yasak yanlis bilmiyorsam.

ama mesela iskandinav ulkelerinin yasaklamasindaki sebep "E-SIGARA'DA FARE ÇİŞİ VARMIŞ, KANSER YAPIYOMUŞ :(((" degil, daha cok nikotin icermesinden dolayi. adamlar nikotin iceren bir seyin bu kadar kontrolsuzce kullanilmasina karsilar sadece.

su anda e-sigara marketinde sektor standardi yok. yapimi cok kolay bir sey oldugu icin her onune gelen kendi e-sigara modelini uretebiliyor, sivisi da bir o kadar kolay oldugu icin sivini da her onune gelen uretebiliyor. sektorde herhangi bir denetim / standart olmadigi icin acik acik bu sebeplerden yasadiklarini soyluyor. bazi ulkeler nikotinsiz sivi olmak kosuluyla izin veriyor.

haftaya yurt disindan cok saglam siparisim geliyor arkadasla beraber gelirse ekipman olarak artik hic bir seye ihtiyacim kalmayacka. tek derdim sivi :)

edit: xenocide, topic icindeki diger mesajlarimi arastir yardimci olur eger almaya karar verirsen.

edit2: bu arada artik ekipmanlari yurt disindan getirtmeye basladim, inanilmaz bir fiyat farki var turkiyeyle ya. amerika'da 5-6$'a satilan vision ce6 lar falan burda 40 liralara satiliyo. evlat acisi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

dekang ben nedense icemiyorum, asiri derecede mide bulandirici geliyor. joyetech sivilar favorim simdilik. yurt disindan hangsen getirttim, o da rezalet cikti.

dekanglarin aromasindan cok yapisiyla ilgili genel bir rahatsiz edici bir sey var bana gore. pg-vg orani mi, icerisine koyduklari baska bir sey mi bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya

http://www.sonsigaran.com/elektronik-sigara-likit/Joyetech-E-Likit-Dolum-Sivisi/Joyetech-mentol-e-likit-dolum-sivisi

şunu aldım, tadı da çok güzel ama fazla tatlı geldi bana; şimdi bir şeylerle karıştırsam mı diyorum ama ne yapayım emin değilim; yine meyveli bir şeyle karıştırsam olmayacak onu biliyorum. normalde lucky strike mentol içiyordum da, ne yapsam ne etsem?

bir de mentollü likitten midir nedir, iştahımı açtı bu benim?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...