Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

Ben hala sigara ile beraber kullanıyorum yani günde yaklaşık 3-5 sigaraya indirdim. Bundan kaynaklı hafif bir göğüs ağrısı yapıyor gibi sanki çok fazla sigara alkol tükettğinin ertesi günü hissi ciğerlerde.

Bendede oldu gogus agrısı artı balgam cok fazla oldu nerdeyse bıraktım ole ıs geregı dısarı cıkamıyosam cekıom arada ole .Sıgara candır :)
Sosyal ağlarda paylaş

nikotin hesabi soyle yapiliyor. mesela 6mg'lik nikotin siviniz var.

CE6 atomizeriniz var, 1,6ml sivi aliyor. ml basina 6mg nikotin iceren sivimiz bir baslikta 1,6x6= 9,6 mg nikotin iceriyor. ancak bu nikotin miktari sivinin icerisindeki nikotin.

yapilan -az sayida bile olsa- arastirmalara gore sivi buharlastigi zaman bu nikotin miktarinin %50-%55 civari nikotin olarak buharda bulunuyor. yani kaba hesap 2 ye bolsek 4,6mg nikotin ediyor bir baslikta. bu da 5 sigaraya bedal demek bir baslik asagi yukari.

ancak burada onemli olan o buhardaki nikotinin ne kadar metabolize ediliyor bilinmiyor. iste burada arastirmalar olmadigi icin yapilan tahminler hep alinabilecek maksimum nikotin seviye uzerinden.

tl;dr
nikotin hesabi icin = (nikotin mg seviyesi x tuketilen ml)/2
Sosyal ağlarda paylaş

E sigarada alınan 3 ana madde var yanılmıyorsam nikotin ve tatlandırıcı ile pıhtılaşma engelleyici maddeler. Pıhtılaşma engelleyici olanı aynı zamanda sıvının yoğunluğunu arttırıyor ve boğaza vurma olayının sebebi. Tatlandırıcı ise buhar yoğunluğu ve armomayı arttırıyor. Bunlardan pıhtılaşmayı engelleyen dediğim sağlığa zararlı olanı o yüzden genelde az miktarda oluyor içerisinde.
Fakat aynı şekilde sigaranın içeriği ile kıyaslarsak içinde bulunan yüzlerce maddeye ve birde cayır cayır yanarak içilmesinden dolayı vücuda giren zehir sayısı ve miktarı daha fazla. AMA e sigara zararları hakkında ufak birkaç araştırma dışında ciddi bir çalışma yok.
Sosyal ağlarda paylaş

yurt disindan sivi nerden getirebiliriz acaba ya. flavor art'a baktim, fiyatlari cok uygun duruyo. 30 euro ya 200ml sivi yolluyolar standart maille ama 45 gun sonra ship edilecek, 20 gun de shipping desen 2 ay sonra anca gelecek elime. toscanamall falan baktimda onlarda da uygun fiyatli sivi bulamadim buradakilerle ayni fiyat asagi yukari.
Sosyal ağlarda paylaş

dediğin gibi çok benziyor nargileye ama zararlı buda sonuç olarak nikotinsiz bile içsen içinde ciğerlerin küçülmesini sağlayacak kimyasal bir madde var soğutucudada varmış hatta adını bilmiyorum almadan önce araştırdığımda görmüştüm. bırakmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Disappear said:

valla nargile kulturu de gelismis oldugu icin icerim ben bu zimbirtiyi ya. hani belki bi yerden sonra azalir bilemiyorum ama uzunca bir sure tuttururum cunku nargile gibi geliyo bana. benim amacim komple birakmaktan cok 0 mg'a dusmek :)

Her kelimesine katılıyorum. Şirkette odama gelen herkes elma mı yedin diye soruyor :D sdfsdf

Bir de dediğin gibi 0'a düşürsem nikotini biraz daha içmeye devam eder, daha sonra da arada pocket nargile olarak kullanırım ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

ce9'u denemedim fakat ce6 kullanıyorum ben. birkaç atomizer daha denedim sanırım en iyisi bu. hem aromayı koruması hem dumanı hem haznesi falan. joytech eroll'u önermiyorum bu arada yeni bir arkadaşım aldı. duman muman gelmiyor adam gibi. sırf küçük diye almayın derim. bide haznesi az pili az gidiyor falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...