Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lanet Olsun / Hatay- Otobüs şoförü cinayeti

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

sipeyskeyk said:

Abi tamam da kaçımızın götü yerdi ve elinde bıçak olan bir saykonun üzerine atlayabilirdik? Biz bizeyiz.

ben atlarım abi.
ölürsek en azından birisinin hayatını kurtarmak için ölelim.

Soforu korumaya calisirsin, adama dalarsin, bir bakmissin sofor arkanda sizi izliyor mudahale etmiyor sonra da kabak senin basina patliyor. Ulkemizde gayet olasi bir senaryo.
Sosyal ağlarda paylaş

razzo said:

dasaaa said:

sipeyskeyk said:

Abi tamam da kaçımızın götü yerdi ve elinde bıçak olan bir saykonun üzerine atlayabilirdik? Biz bizeyiz.

ben atlarım abi.
ölürsek en azından birisinin hayatını kurtarmak için ölelim.

Soforu korumaya calisirsin, adama dalarsin, bir bakmissin sofor arkanda sizi izliyor mudahale etmiyor sonra da kabak senin basina patliyor. Ulkemizde gayet olasi bir senaryo.

farketmez. doğru olanı yapmak gerekiyor. yapamayıp da izleyenlerin tamamı koyundur.
meeeeee'ler durur hayatı boyunca.
hiçbir zaman koyun olmadım.

@laraken:
bu durumlarda heyecanlanan bi adam değilim. elim kolun titremez, panik yapmam.
Sosyal ağlarda paylaş

Engelleyici bir ceza yok ki. Adam uyuşturucu almış bile olabilir o haline bakılırsa. Sokakta karşıdan karşıya geçerken bile yaya geçidinde 2 saniye dursan 30 kere korna çalınıyor. İtiraz etsen küfür yiyorsun. Böyle bir manyağın çıkıp seni öldürmeyeceğinin de garantisi yok. İnanılmaz bir olay..
Sosyal ağlarda paylaş

nasil cahil tipler ordakiler oyle. Adam gidiyor orda millet durtuyor. Bir tanesi de yarasina bakip tampon yapayim bilinci kapanmasin uyanik tutalim falan diye ugrasmadi direk telefona sariliyor herkes.
Yazik su adama insan muhamelesi yapip ceza vermek bile fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

memurlarnet yorumu geliyor
şöför biraz eceline susamış o tipte biriyle niye tartışıyor tipten belli aç kapıyı siktirsin gitsin uzatma.

ilkyardım falanda yalan o an panikle zor yani ciddi bi sağlık ekibi falan değilse ruh sağlığı falan gider direk önünde birinizi göğüs bölgesinden bıçaklasalar kaçınız ilk yardım yapabilecek kadar soğukkanlı kalabilirki.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

yaraya falan bastırmak için adamın kıyafetlerini çıkarmak gerekiyor zaten, o iş yalan direk. Ordan biri çıkacak adamı soyacak kanları temizleyip yarayı tespit edecek bir şey bulup bastıracak. sizce mümkün mü? hayır.

gayet mümkün, nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri anlamıyorum.
acil durum eğitiminin -1 olması yapılamayacağı anlamına gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ha benim başıma böyle bir olay geldiğinde noldu, nabız vardı fakat nefes alamıyordu ciğerler sıvı ve kan dolmuştu, kilosu da 120 falan olduğu için hareket ettiremiyordum ki yan yatırayım vs, 1-2 dakika sonra kalp durdu ama havayolu açık olmadan kalp masajı yapamazsın zaten benim ilk yardım bilgim bu kadar, ambulans toplam 6 dakikada geldi kurtaramadılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

dunyanin her yerinde boyle cahil okuzler var malesef. cepte bicak olunca tartismaya girmesi dahi ona guvenmesinden ve birisi soyledigini yapmazsa cekip bicagi gosterip yaptiririm ya da bicaklarim diye dusunmesinden oturu.

tabi kim sokakta tabanca/bicak tasiyor bunu belirlemek zor o yuzden de onune gecmek nerede ise imkansiz. o nedenle ozellikle otobus soforleri, taksiciler vb araclarinda korumali bir kabinde durmalilar.

Londra'da bunun en guzel ornegi var. Londra'da da soforler pek cok siddete magruz kaliyorlar. Hic bulasmiyorlar en kotu durumlarda kapiyorlar kapilari polis cagiriyorlar.

Ornegin birisi biletsiz binecegini soyledi, binemezsin diyorlar. Adam binip iceri gecerse en bas otobusu calistirmiyor ilerlemiyor, diger insanlarin laf etmeye baslamasini bekliyorlar. Bakti bir cozum alamiyor, ya araci calistirip ilerliyor ve polise durumu bildirip polisin bir sure sonra yolunu kesip aractan sorun cikaran adami almasini sagliyorlar ya da hic gitmeyip direk polis cagiriyorlar.

Isteyen de istedigi kadar camlarina vursun sofor oturuyor kabininde sorun gecene kadar bekliyor.

Hemen ortada gozuken yer soforun kabini. Dikiz aynasindan da soforu gorebilirsiniz. Otobusu komple degistirmelerine gerek yok tabi. Soforun kosesini kapatsalar yeter.

Sosyal ağlarda paylaş

Dunyanin her yerinde oluyor boyle seyler, bize mahsus degil. Gecen hafta manyak karinin teki newyork metrosunda hintli tanimadigi bi amcayi atti trenin altina sozde 9-11 'dan intikam almak icin. NY bariyer koymayi dusunuyor istasyonlara guvenlik icin

Kissadan hisse, Dynamickin dedigi gibi devletin onlem almasi lazim bu tip olaylari engellemek/azaltmak icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyanın her yerinde oluyor evet, ama biz de ve Amerika'da böyle şeylerin dibine vuruluyor. Neden? İki toplumda birbirinden cahil, iki toplum da sosyal açıdan çökmüş. E biz de çakma amerika olma hedefinde yürüdüğümüz için bize de yansıyor.

Yoksa, avrupa'da da neler var ama yıl da 1-2 oluyor adamlarda. Bunun gibi biz de yüzlerce olay var.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkieye'de pek seri katil yok, cunku bizim toplum yozlasmamis amerika gibin. ( egitimden zekadan falan bahsetmiyorum. Dedigim sosyal izolasyon, manevi degerlerin azligi, olmamasi vs.)

Anlik dellenme konusunda haklisin, burlarda daha az o. ( Turkiye'ye nazaran az tabii, yoksa oluyo burda da baya olaylar)
Stres daha az cunku, gecim derdi vs Turkiye'deki kadar buyuk sorun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

NoTwisT said:

neresi var mesela? manevi yozlasmanin kralini Amerika yasiyor. Anlat da ogrenelim.

Avrupada çoğu yerde öyle. Ben İngiltere-İskoçya'ya gittim, adamların dinle alakası yok, millet 15 yaşında cinsellik yaşamaya başlıyor kimsenin birşeye müdahale ettiği vs de yok herkes kafasına göre yaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...