Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hem askerden hem ülkeden kaçmak isteyenler

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

PZero said:

vicdanı redcilerin %95 i kürt kökenli vatandaşlar
%3 ü askerliği gerçekten saçma gören herşeye muhalefet tipler
kalanıda yumuşaklığa meyilli .

gerçekten şu %95 lik kıısım italyay şuraya buraya bidaha dönmemek üzere gitsede ülke rahatlasa

kıyamam la ben buna.

sen bir çık bakalım sokağa kaç tane milliyetçi cCc vatandaş askerden kaçmak için yurtdışına gitmek istiyor öğren. ondan sonra gel buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

adam hakli.sadece kurtler yapiyor bu isi. ozellikle italyada.
askerlik icin turk vatandasligindan cikmak isteyen tipler kesin hala annesinden babasindan harclik alan asalak tiplerdir.
sende, turk vatandasligindan cikarsa hangi haklar elinden aliniyor git ogren gel.
Sosyal ağlarda paylaş

ben simdi kurtleri kotuleyen veya turkleri yucelten birsey dedimmi?
kendim biliyorum italyada nasi dondugunu bu isin. ve daha hayatimda askerlik yapmamamak icin turk vatandisligindan cikan bir turk ne duydum ne gordum. kimse 3 kurus olsa bile turkiyedeki haklarindan vazgecmez.
Sosyal ağlarda paylaş

evet beyler asıl mesele imani red:D eğer gerçekten de islama göre bu ülkede askerlik yapılırmı yapılmazmının sorusu yapılmaz olarak halkın tabanına yayılırsa,kimse askere gitmez:D benim cevabımı sormayın ben askerliği yaptım ama keşke yapmasaydım.

bu da haberi,adamı feci dövmüşler yalnız

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=973621&CategoryID=41
Sosyal ağlarda paylaş

İtalyan vatandaşlık bürosunda mı çalışıyorsun dostum, yoksa irtica bürosunda fln mı?

Sermaye birikimi yüksek olan bir aileden gelmiyorum, ancak sana kalmadan önce kalacak çok kişi var kafanı yorma. Ailemden bana kalan en önemli şey şu anda sahip olduğum kişiliğim, geri kalanı da kime kalıyorsa kalabilir, pek sallamıyorum.

Sen de baba patisin gerçi. bu kafayla umarım çocuğuna bıraktığın tek şey sermaye birikimin olur, gelecek nesillerin daha aydınlık olması açısından..
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

İtalyan vatandaşlık bürosunda mı çalışıyorsun dostum, yoksa irtica bürosunda fln mı?

Sermaye birikimi yüksek olan bir aileden gelmiyorum, ancak sana kalmadan önce kalacak çok kişi var kafanı yorma. Ailemden bana kalan en önemli şey şu anda sahip olduğum kişiliğim, geri kalanı da kime kalıyorsa kalabilir, pek sallamıyorum.

Sen de baba patisin gerçi. bu kafayla umarım çocuğuna bıraktığın tek şey sermaye birikimin olur, gelecek nesillerin daha aydınlık olması açısından..

ona yakin bir yerde calisiyorum.

ben sana kalacak herseyin devlete devredileceginden bahsediyorum turk vatandasligindan cikarsan.

ayriyetten topicte yazdigim butun mesajlara goz atmanda yarar var kisiligimi sorgulamadan once.

benim savundugum tek olay askerlik yapmamak icin turk vatandasligindan cikmak kadar sacma birsey olmadigi.

eklemedende edemeyecegim, sermaye birikimi olmayan bir ailen olsa, parasizliktan okuyaman bir insan olsan, is bulmak icin cevresi olan bir ortamdan gelmesen anlatmak istedigimi cok daha iyi anlayabilirdin.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Her hangi bir avrupa ülkesi beni vatandaşlığına kabul etsin, 3 kuruşa türkiye vatandaşlık hakkım dahil olmak üzere sırasıyla yapacağım 5 çocuğu kesme hakkını ve tek mal varlığım olan i5 laptopumu da (ama acer) veririm.

bulgaristan kabul etse mesela?

http://inciswf.com/1288791752.swf
Sosyal ağlarda paylaş

bu mide ile alakalı bir durum. haber de aslında bence yeni değil, senelerdir Avrupa'da bir çok ülke, başta İsviçre; Türkiye'den bir şekilde kaçıp ya da çıkıp gelen ve "ben Kürt'üm, Türkiye'de bana zulmediyorlar, vatandaşlık haklarımı kullanamıyorum" diyen herkese ama herkese oturacak yer ve bir maaş bağlıyor.
Kendi adıma yapana iyi gözle bakmam. Onursuzluk olarak görürüm. Çünkü hangi etnik kökenden olursa olsun dünyanın herhangi bir yerinde bu ülke topraklarında doğmuş olan kişi TÜRK olarak nitelenir, bilinir. İstediği kadar yırtsın kendini "ben Kürt'üm, ben Süryani'yim, ben Zaza'yım" diye..."What?" der lan karşısında ki adam. Bu ülkeye ihanet etmenin bedeli vatan hasreti olur. O da adamı öldürür. Çok örneği var. Şu an burada ki insanların çoğunun yaşlar genç. Henüz hayata dair, iş hayatına dair, gündelik hayatın gerçeklerine dair çok fazla şey yaşamamış kişiler...Aradan zaman geçince fikirler çok değişecek. Hem de çok...

O yüzden askerliği mesele etmeden, ülkemizin de bizim ülkemiz olduğunun farkında olarak ayaklarımızı kendi topraklarımıza basarak yaşamaya ve mücadele etmeye çalışmak gerekir diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

PZero said:

gerçekten şu %95 lik kıısım italyay şuraya buraya bidaha dönmemek üzere gitsede ülke rahatlasa

peki köleliği kabul etmeyen insanlar hangi gruba giriyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Her hangi bir avrupa ülkesi beni vatandaşlığına kabul etsin, 3 kuruşa türkiye vatandaşlık hakkım dahil olmak üzere sırasıyla yapacağım 5 çocuğu kesme hakkını ve tek mal varlığım olan i5 laptopumu da (ama acer) veririm.

üstüne 3 kurusu ben öderim hatta. senınkinide öderim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

PZero said:

peki köleliği kabul etmeyen insanlar hangi gruba giriyor?

kölelikle ne alakası var abicim 60 bin asker sarıkamışta keyfindenmi donarak şehit oldu ezelden beri bu böyle sen barış zamanında gidersin belki senden sonraki oocukalrın savaş zamanında gidecek . türküm diyorsan bu görev borcun .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...