Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Termal İçlik

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Bide o basınç olayı var evet. Hem sağlıksız, hem rahatsız.

Bacaklarda kıl var da, rüzgar işliyor abi bi yere kadar yetiyor kıl mıl. Pantolonu da fitilli seçiyorum uzun süredir ama o da yetmemeye başladı.

Neyse idare edicez artık. Zaten bursa havası sıkıntı ya. Sabah buz gibi çıkıyosun, öğlen terliyosun, akşam yine buz. Dengesiz memleket.
Sosyal ağlarda paylaş

alt kısım için yün içlik, üst kısım için ise t-shirt üste sweat üste kazak ince kazak takviyesi yapıyorum.

Eğer mekandan mekana gideceksem o zaman içlik yerine kadife pantolon kullanıyorum gayet nefis. Adeta sarı çizmeli mehmet ağa, adeta yurdum köylüsü himmet emmi oldum, mutluyum.
Sosyal ağlarda paylaş

bide dukkanlardaki tipleri sallamayin, cok cahiller

kuzeye gidiyorum diye annem gidip ozenip marks and spencerdan thermal iclik hediye almis "yavriiim usutme cigerlerini" mentalitesi ile sagolsun, boy ve kilomu soyleyince dayamislar 2xl icligi sonuc:

http://www.youtube.com/watch?v=Ht_i1EiZHyc

gittim medium aldim direk eldiven gibi oturdu, gomlek altinada sahane gidiyor valla
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

alt kısım için yün içlik, üst kısım için ise t-shirt üste sweat üste kazak ince kazak takviyesi yapıyorum.

Eğer mekandan mekana gideceksem o zaman içlik yerine kadife pantolon kullanıyorum gayet nefis. Adeta sarı çizmeli mehmet ağa, adeta yurdum köylüsü himmet emmi oldum, mutluyum.

yun iclik giymeye devam edersen kendi kendini steril hale getirebilirsin :p
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

ne yaptiginiza bagli, butun gun insaat bodrumunda calisiyosan mesela al giy, hatta iki tane giy.

Abi normalde en çok üşüdüğüm durum otobüsten otobüse yürürken fln dışarıda yediğim soğuk.

Ama şöyle bi aptal durum da var. Bizim bölümün binasını özel sektör yaptı hediye olarak. Tabi hediye karşılığında köpek gibi vergiden kaçıyorlar o ayrı da, neyse.

Çakallar binanın yalıtımını projeye uygun yapmamış tabi. E kontrol eden kim, makine mühendisleri odası. Bina ne, makine mühendisliği binası, yaptıran kim, vikilikste fln adı geçen tr nin en testisli fabrikalarından. Onaylamışlar tabi.

Şimdi bazı sınıflar var güzel, bazı sınıflar ise sibirya direk. Kaloriferler köpek gibi yanıyor ama ısı kaybını karşılayamıyor bazı sınıflarda.

O yüzden oralara sınav ya da ders denk gelirse, hareketsiz oturuyoruz birde, geberiyor adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben alt ve üst olarak ayrı almıştım. İllallah dedirtti. Dediğin gibi sıcak bir ortama girince yanıyorsun ve çok kaşındırıyor. Atletin üstüne giyince kaşınmayı önlüyorsun ancak rahatsız ediyor beni.. Atkı, bere ve eldiven ile rahatça dolaşıyorum dışarıda hiç soğuk almıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

öyle pişirmiyor gayet içeri de 20 derecelik oda sıcaklığı meydana geliyor ama hemen hallenen bir insansanız ve bir bakış ile çadır kuruyorsanız, o zaman evet sıkıntı olabilir ısı çok artabilir ama onun dışında pek sıkıntı yaratmıyor.

testislerin saglikli olarak fonksiyonlarini surdurmeleri icin vucut sicakligindan dusuk isilarda bulunmalari lazim, memeliler endotherm canlilar oldugu icin kendi isilarini kendileri uretirler, disarinin isisina gore metobolizme enerji tuketimini ayarlayip optimum sicaklikta tutar. testislerde sicak ortamlarda kendilerini asagi birakirken soguk durumlarda vucuda cekilerek sperm uretimi icin gereken optimum isiya ulasir

modern erkegin sperm sayilarinda gozlemlenen hizli dususun sebebi doganin bize verdigi bu metabolizmaya bilincsizce mudehale etmemiz, genital bolgeyi asiri isidan korumak gibi bir faaliyeti aklimiza getirmememiz, ozellikle erkegin binicilik ugruna salvar ve etekten dar pantolonlara gecisi en buyuk hasari meydana getirmistir

heleki yun iclik direk en tehlikeli sey, anadoludaki yaygin kisirlik vakalarinin cogunun sebebide bilincsizce giyilen yun icliktir diye tahmin ediyoruz ama data yok elimizde, cok guzel bi arastirma konusu olur bu aslinda ustune gidilirse
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

yavrum ben çözdüm senin derdini arkada sayfada hala gelmiş ağlıyorsyn burada.

Aldım ben şunu, bakalım nasıl olacak.

Finansman annemden, beğenmezsem rahatsız ederse babam giyer sfdgsd.

Bu yaştan sonra kardeş getirme ihtimalleri de olmadığı için testislerini pişirse de sorun yok ahahah
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Klimalı buz gibi server odasında her gün çalışmak ama içlik giymemek de mümkün...

Yıl boyunca çoğunlukla dışarısı odadan daha sıcak oluyor.

abi ben sıcak işyerinden sadece müşteriye giderken çıkıyorum dışarda hemen donuyorum :/

sen nasıl dayanıyorsun cebinde kanyak mı taşıyorsun yoksa eskimo musun sdfds
Sosyal ağlarda paylaş

Kişiden kişiye değişiyor sıcaklık kavramı.

Setlerde baya bir donabiliyor insan. Geçen sene kar fırtınasında sabah 7'den gece 2'ye kadar dışarda kaldığımızı bilirim.

Bir kere ayağa thermal insulation olan PrimoLoft'lu bir bot şart. Gore-Tex olmayacak, direk PrimaLoft 200g ve üstü olacak. Birde güzel smart wool çoraplar oluyor, onlarla desteklenmeli. 2 liralık çoraplara tamah etmeyin.

Ben içlik giydim, çok rahat ettim. Büyük oranda ısı kaybını önlüyor. Üşüyen için taşak ısısı falan farketmiyor, paşa paşa giyiyorsun. 40 liralık bir takım almıştım bir dağcılık mağazasından, Türk markasıydı, gayet memnunum. Sıcak ortama girince, eğer çok sıcak değilse hiç bunaltmıyor.

İçlik + jean iyi oluyor. Sade jean direk dondurur. Ayrıca North Face'in falan Apex kumaş pantolonları oluyor. Hem daha çok pantolon görünümünde, hemde içi polar falan.

Üst için ise kaz tüyü, en az 500 fill bir palto çok iyi gidiyor. Polar falan bakarım deniyorsa WindStopper ürünleri gibi çift katmanlı olmasında yarar var derim.

Kafaya North Face'in yine windstopper serisinden, kulakları örten bir bere aldım. Hayatımda daha iyi bir bere takmadım. Sıfır üşüme. Ama çirkinseniz bir yüzünüz varsa daha da çirkin gösterir.

Tabi en büyük ısı kaynağınız hareket etmek, bunları giyip 10 dakka yürüseniz o vücut ısısıyla evereste çıkarsınız. Yoksa dümdüz durursanız bunlarla bile üşürsünüz.

Ben üşümekten nefret ediyorum resmen. O yüzden elektronik bir çözüm bile düşünüyorum. Columbia'nın ısıtıcılı botları ve paltosu falan var. Columbia sevmem ama tercih edebilirim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

oha abi kackarlarda mi yasiyosunuz. -10 lar icin falan gecerli heralde su bahsettiginiz urunler.

hareket etmek en buyuk isi kaynagi dogru. Board yaparken windstopper in altina ince termal iclik giyince hem cok rahat hareket edebiliyosun hem terlemiyosun. ama icligin ustune bir kat daha giydin mi, bittigin andir.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Bu yaşıma kadar soğukla erkeklik olur felsefesine inanıyordum da bu yıl artık ı-ıh. Çok fazla git gel yapıyorum yollarda, geç saatlerde fln, üşümeye başladım iyice.

Şu thermoform diye bi marka var, iyi midir bu?

http://www.hepsiburada.com/liste/thermoform-active-unisex-termal-iclik-takim/productDetails.aspx?productId=outhzl001&categoryId=1302822&SKU=OUTHZL001-SXXL&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3douthzl001%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dtermal%255cu0020i%255cu00e7lik%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dsearch

Polyester ne kadar yüksekse o kadar iyi sanırım.

Var mı önerisi olan. Bi de termal çorap alıcam sanırım.

Çorabını almıştım ankara ayazında dışarıda gayet rahat dolanıyorum. 2 sene önce yine hepsiburada dan başka marka içlik altı aldım ondan da gayet memnunum.

Bu arada bacağım tutuluyordu sızlıyordu doktora gidecektim ki bacakta kaslar bir sıcak bir soğuk yemekten kulunç oluyor, romatizma felan değil. İçliği aldıktan sonra bacaklardaki sızı büyük oranda azaldı anca aşırı zorlayıp şoklatırsam oluyor. Giyilmez diyen babayiğitlere duyurulur, yada girmeyin la.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi dağcılık içlikleri var eşşek kadar.

Maceracumhuriyeti.com car ordan Millet Carline Thermal Max al gör olayın dibini. PowerDry + PowerStretch termal içlikler hayvan gibiler.

Kartalkaya'da yağmurluk kadar ince gore-tex mont + bu içlikle -10 derecede board yapabiliyordum üşümeden. Başka hiçbirşey yoktu

Yurtdışı şansı varsa Arc'teryx, Mammut da olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...