Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TUZ ZARARLI OMFG diyip yemeğe artık tuz konulmaması

Chemical

Öne çıkan mesajlar

genellemeler genellemeler genellemeler

vs

scientific facts

abi 100yaşına kadar yaşama zaten. 60-70e kadar yaşa ama sağlıklı yaşa, dinç yaşa. yaşlanınca 4saniyeye 3şikayet sığdırarak 24/7 "ay oram ağrıyor, midem de yanıyor, kolum da tutuldu" diycekseniz yaşamayın zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Marketlerde satılan tuzun zararı var evet. Hatta kanserojen tehlikesi bile çıktı. Bu da doğru.

Ama bu haberler ortaya çıktığında uzmanlar insanlara tuz kullanmayın demedi ki. Alternatiflerin var, köy tuzu var, marketlerde satılanlardan daha büyük ve daha doğal. Çoğu yerde de bulunur. Ne kanserojeni var ne bişeyi.

Neredeyse 1 yıldır kullanıyorum. Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu "doğal tuz", "deniz tuzu", "himalaya tuzu" zart zurt bir ton hikaye var. Hangisi nedir, gerçek midir belli değil.

Sağolsun zaten öyle bir memlekette yaşıyoruz ki aldığımız ürününün içinde ne var gerçekte bilen, emin olabilen yok.

Daha sonra sodyumlu sodyumsuz vs. işi çıktı başımıza.

Ayrıca çaya şeker koymaya laf edenler var ki, moderasyonu burada göreve çağırıyorum, ağzının yadını bilmeyenlerin forum bünyesinde tutulmaması gerek!

Şimdilerde şeker yerine Splenta diye bir tatlandırıcı tavsiye etti doktor bir arkadaş, onu deneyeceğim bakalım. Fakat bu konuyu şeker topic'ine saklıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...