Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 3

Liebe

Öne çıkan mesajlar

BlueDreams said:

Ben de anlamadım niye garip geldi de ben söyleyince old boyz falan deniliyor. Normal kırmızı görünce 2 maç yiyorsun zaten rakip oyuncuyla böyle dalaşırsan fix 3 maç gelmesi çok normal değil mi?

normal kirmizi degil o direk kirmizi. . 2 mac iste onun cezasi. ne gerek var daha ekliyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

BlueDreams said:

Tahkim'e gidin kalkar, oh wait...

şoyle bi critliyesim geldi sana :)

Omurgasızlıgın Anatomisi

Olmayan tükürüğün ıslattığı bölge kurumuyor, Galatasaray’ın Meireles takıntısı bitmiyor. Biz de merak edip soruyoruz.

Bakalım omurgasızlığın anatomisi nasıl yazılmış?

http://media.tumblr.com/db62fc55aec4c56a951705aa6217fb4d/tumblr_inline_mg04asHwan1r9xdnq.jpg

Kanıtların hiçe sayılmasından bahsediyorlar.
“Hakem raporlarına rağmen yapılan bu indirim, yalnız kamu vicdanına değil, sporda adaleti sağlamakla görevli hakemlik müessesesine de vurulmuş büyük bir darbedir…”
Kanıt nedir, devam edip öğrenelim.

http://media.tumblr.com/437bc7b8ceaa4241922d87ba870c5d59/tumblr_inline_mg04e0b0vm1r9xdnq.jpg

Ali Dürüst diyor ki;
“Burada bir hakem raporu var, disiplin kurulu bir karar veriyor, Tahkim Kurulu ise bu kararı yok sayıyor…”
Kendisine göre Tahkim Kurulu, PFDK’nın verdiği kararları onamak zorunda.
Bize pek mantıklı gelmedi.
Devam edelim.

http://media.tumblr.com/f37f92e9277d6ab6e7f5bea39501fb47/tumblr_inline_mg05by067e1r9xdnq.jpg

Refik Arkan diyor ki;
“Bir de tabii televizyon görüntülerine göre bu işi yapacak olursak, yarın hakemin verdiği ya da vermediği penaltıyı görüntüler üzerinden çözmeye çalışırsak bu daha büyük kaosa neden olacaktır…”
Refik Arkan televizyon görüntülerinin kullanılmasının yanlış olduğunu söylüyor. Olabilir, herkesin kendi fikridir, önemli olan fikrinin arkasında durabilecek omurgaya sahip olmaktır diyoruz ve her nedense aklımıza Emre Belözoğlu geliyor.
Penaltılardan da bahsetmiş Refik Arkan. Anlaşılan kimse kendisine İTÜ raporunu göstermemiş. Türkiye’nin en çok penaltı kullanan takımının yöneticisi kendisi. Yoksa takımının kazandığı penaltılarla ilgili bir şüphesi mi var?
Devam edelim, görüntü demiştik değil mi?

http://media.tumblr.com/3165d356be0101229945d1418ff14985/tumblr_inline_mg05n4mjT41r9xdnq.jpg

Görüntülerle ceza vermenin ya da kaldırmanın yanlış bir uygulama olduğunu söyleyen Refik Arkan, kendi takımının bir futbolcusunun görüntülere bakılarak cezasının indirildiğini bilmiyor olamaz değil mi?
Peki, PFDK’nın verdiği 2 maçlık cezayı 1 maça indiren Tahkim kurulu için ne diyecek Ali Dürüst?
Çok değil sadece 1 yıl önce yaşanıyor bunlar. Bilin bakalım, Elmander cezası indirildiğinde hangi maçta oynama şansı yakalıyor?
Yine şaşırdınız değil mi?
Elmander’in arkadan tekme attığı futbolcunun Engin Baytar olması da tatlı bir tesadüf olsa gerek.
Yine aynı yıl Fatih Terim’in cezasının ertelenmesi sonucu takımının başında Fenerbahçe maçına çıkabildiğini de hatırlatalım kendilerine.
Engin baytar demişken,

http://media.tumblr.com/e4ee558a61085d80e971e6008f3bc98a/tumblr_inline_mg063c6dcR1r9xdnq.jpg

Meğer Cüneyt Çakır’ın yakasına yapışıp sürükleyen Engin Baytar için de Tahkim Kuruluna başvurmuş Galatasaray SK yönetim kurulu.
Peki, Ali Dürüst daha birkaç gün önce hakem raporu esastır dememiş miydi?
Neden Engin Baytar için Tahkim Kurulu’na başvurmuş Galatasaray Sk yönetim kurulu?
Neden görüntülerin izlenmesini istemişler?
Omurgasızlığın tarihini yazdınız, yazmaya devam ediyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Lol

Fb spor klubunu seviyorum sikintim futbol takimi , olaylari, yonetim sekli.

Tesislesme vs cok iyi paramizda var elbet gelir avrupada da basari..

Bilincsiz geliyor bana fb taraftarinin olaylar karsisindaki tutumlari. Hep sucsuzuz herkes bize karsi dunya sacmasi bir olay baydi yani. Her basarisizliga kulp takmak ve bunu yemek ... off of.

Bende onlara gs yalakasi hain gibi geliyorumdur futbol konusunda, np yani adima futbolda gs takiminin basarilarini kabul edip daha basarili olarak gormem bana sikinti yaratmiyor. Zaman gelir bizde kazaniriz geceriz futbolda basarilarini.

Bunu gormemek anlamamak icin ne kullaniyor digerleri bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

İzlenen müsabaka görüntüleri ve dosyada bulunan bilgi ve belgeler doğrultusunda... diyor Elmander için.

Meireles olayında doğrudan hakem raporunun tersine gidiyorsun ve bunu yaparken utanmadan diyorsun ki doğrudur tükürükler saçarak hakaret etmiş ama tükürmemiş. Yani aslında tükürmüş ama ceza veremiyorum diyorsun.

Yine Elmander'in olayında oybirliğiyle karar veriyor bütün tahkim kurulu hemfikir olayın yanlış karar olduğuna.

Meireles'in kararında ise karar sadece oy çokluğu ile verilebilmiş, yani Fenerbahçe'nin tahkimdeki gücü yetmiş çoğunluk istedikleri kararı vermiş.

edit: Son olarak omurgasızlık dediğinin örneği CAS davası namusumuzdur diyip geri çekmektir. Bundan öte omurgasızlık da görmedim bugüne kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

tahkim kurulusu üyesi olmadığın için no one gives a fuck :D yani sen istediğini düşünebilirsin :D

Tahkim kurulu içinde de benimle aynı fikirde olan insanlar var ki karar oybirliğiyle çıkamamış.

Çoğunluk FB'nin elindeymiş tahkimde, zaten konu da burdan çıktı zaten UEFA'dan aldığınız cezaya da tahkime gidin dedim ben.

Bir de platini bugün kişilerle kurumlar ayrılamaz dedi şike konusunda bir kez daha =) dikkat edin öpmesinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...