Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İhtiyacıma Yönelik Tablet

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

İhtiyacım;

Günde 2 saate yakın film-dizi (Yani ekran möhüm. 7 inc istemiyorum.)

Ofis kullanımına uygunluk önemli, özellikle excel.

3-4G lazım.

Aslında android ios arasında kalıyorum çok yıllardır ios kullanıyorum android hiç denemedim. Ipad'e baktım ama hem iphone 4s var hem de Ipad'e o kadar para vermek istemiyorum. Android de çok gelişti son zamanlarda.

Windows 8'lere baktım ama çok pahalı aletler.

300-400 dolares aralığı düşünüyorum.

http://www.bhphotovideo.com/c/buy/iPads-Media-Tablets/ci/16688/N/4220238610

buradan seçmeye çalışıyorum ama seçemiyorum.

Bir yardım pls.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Acer'i gec. A110 en iyilerden ama 10" modeller eski. Tegra 3 olsun bir kere icinde. Galaxy Note 10,1 begeniyorum ben, hatta ilk begendigim Samsung urunu. Ama yurtdisindan alma firsatin varsa 400$'a alabilecegin en iyi tablet tartismasiz Nexus 10 su anda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Once Android, sonra iOS kullandim ben tablette, iOS onde diyebilirim. Ama Android arayi kapatiyor. Telefonda kapamis gibi zaten ama tablette de yetisiyor iste.

iPhone varken iPad alman lazim asil ama. Ayni marketi kullaniyorlar, aralarinda etkilesim ve paylasim kolay. Tek bir ekosistem secip ona odaklanmak en iyisi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi nexus 10 sadece google play de satılıyormuş?

• Pros: It's your only option to get the Nexus 10. Buying though the Google Play Store is simple.
• Cons: You'll have to wait a few weeks to get your Nexus 10, and we're not that impressed by the support options.

Read more: http://www.pcadvisor.co.uk/buying-advice/tablets/3412766/best-place-buy-nexus-10/#ixzz2G9CgACul

Nasıl alacağım ki? Benim mağazadan almam lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Once Android, sonra iOS kullandim ben tablette, iOS onde diyebilirim. Ama Android arayi kapatiyor.

iPhone varken iPad alman lazim asil ama. Ayni marketi kullaniyorlar, aralarinda etkilesim ve paylasim kolay. Tek bir ekosistem secip ona odaklanmak en iyisi bence.

Peki yeni ipad'e param yetmezse ipad 2 almak çok mu saçma olur?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yurtdisindan alabiliyorsan dedik iste o yuzden Nexus icin.

iPad 2 kullaniyorum ben de, gerci yaza dogru yenisine gececegim. Sacma olmaz ama iyi de olmaz yani. Gerci tum programlar ayni performansla calisiyor ama ekran cok farkli. iPad 2 132 ppi, benim notebook ile ayni, o da 135 ppi. Pek yorumda bulunamam aslinda bu nedenle, hic yuksek ppi kullanamadim ki smartphone disinda =(
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

ofis ve excel önemli, sık kullanırım da diyorsan, surface rt (499$) derim.

yok değilse nexus 10?

http://www.bestbuy.com/site/Microsoft+-+Surface+with+Windows+RT+with+32GB+Memory/7411049.p?id=1218843729022&skuId=7411049&st=surface%20tablet&cp=1&lp=1

Bestbuy'da var. Windows olması o kadar cazip ki aslında...
Sosyal ağlarda paylaş

surface beni bayağı etkilemişti açıkçası. eldeki hissiyatı falan da güzel. office, diğerlerine oranla haliyle çok iyi.

bir de bende de biraz ekosistemcilik var, kafam rahat etsin diye.. misal telefonum winpho8, evdeki bilgisayarım macos ve çok mutsuzum =) iş bilgisayarıyla takılmak zorunda kalıyorum falan. pc kullanıyorsan surface iyi bir alternatif olabilir.

windows store'un, diğerlerinin gerisinde olduğunu unutma. app çılgınıysan, senin için bir dezavantaj olur bir süre..

birde surface'ta usb var, o da önemli bir avantaj sayılabilir.

diğer alternatif de nexus 10 bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Pc var ve iphone var.

Haklısın ekosistem konusunda. App çılgınlığımı iphone'da gideriyorum. Tabletten beklentim ekranın iyi olması (işte giderken uçakta vs. film izlemek için.) ve ofiste esnek olması. (usb portu ve ms office avantajı burada devreye giriyor.)

Şu halimle ipad almak tamamen fanboy luk olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

asus transformer var bhphoto'da, onlar güzel hem de 50$ indirimde. Gidince orada denersin, video fln aç.

tegra 3 var, ips panel ekran var. Bence güzel alet. http://www.bhphotovideo.com/c/product/852329-REG/ASUS_TF300T_B1_BL_32GB_Transformer_Pad_TF300T.html

Ben vazgeçtim tablet sevdamdan bu arada:D, bir sene daha beklemeye karar verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ofis önemli olduğuna göre iş için de kullanmak istiyorsun? Peki iş yerinin kullandığı sap vb kurumsal yazılımlar var mı? Eğer windows tabanlı çalışılıyorsa win8 tablet diğer herşeyin bir adım ilerisinde olacak bu açıdan, ofisten zaten hiç bahsetmiyorum bile.

Surface + klavye senin işini görür 500 dolares. Laptop daha 1 senelik olmasa ben de böyle bişey düşünebilirdim.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Ofis önemli olduğuna göre iş için de kullanmak istiyorsun? Peki iş yerinin kullandığı sap vb kurumsal yazılımlar var mı? Eğer windows tabanlı çalışılıyorsa win8 tablet diğer herşeyin bir adım ilerisinde olacak bu açıdan, ofisten zaten hiç bahsetmiyorum bile.

Surface + klavye senin işini görür 500 dolares. Laptop daha 1 senelik olmasa ben de böyle bişey düşünebilirdim.
Abi bunun benim için kullanımı işe giderken+iş+seyahat.

işim gereği saçma sapan yerlere saçma sapan seyahatlar yapmam gerekecek. Artı şuan zaten günde 2 saat gibi bir yol zamanım var.

Benim için en önemli olan ekranın iyi olması ve dediğin gibi ofiste kullanım.

Excel kullanacağım saatlerce. Excel çok önemli. SAP de var zaten.

Laptopum 15.6 inc hayvan gibi taşımak istemiyorum her yere, müşteri bulursam da satacağım zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...