Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

berlin'de neresi gezilir, nerede kalınır

fizban

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
fizban said:

şubat ayında, acaba soğuk ne kadar soğuk olur ki diye bakmak üzere berlin'e gideceğiz. nerede kalınır ? hangi yöerede yani, bir de nereler gezilir, nerelerde yenilir. tavsiyeleri alayım ploxplox.

ben de şubatta berline gidiyorum ne zaman gidiyosun sen

hostel olarak plus berlin iyi gözüktü bana

http://www.booking.com/hotel/de/plus-berlin.tr.html?aid=318670;label=plus-berlin-LK1FXIeGZ*p4jj67qS34EQS6031196887:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg;ws=&gclid=CNX2scet8LQCFYlb3godJRkAQA

ama iki kişi gidiyorsan iki kişilik odaları kalmamış olabilir (tarihine göre değilebilir tabi)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
BonePART said:

sonracıma bi kilise var inanılmaz gotik adını bulursam yazarım
bu kilisenin adı nedir panpitolar ?
Goering said:

çok güzel bir dönerci var kreuzberg'de, vegan döner bile yapıyolar baya fantastik. dene kesin
bu gemusse kebap mı ? başka bi arkadaş daha tavsiye etti.
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah 8'de kalk. Git bi Cafe'ye Latte ve Waffel ye. Serceler gelicek yanina onlari besle. Off ne güzel bi hafta sonuydu o ya.

Sony Center'a mutlaka git.

Brandenburger Tor'u görmelisin mutlaka.

Belediye binasina git. Aksam git binanin arkasinda projektörle yayin yapiyolar, belgesel tarzi seyler.

Google'da zaten görülecek yerler yazsan direk cikar bosuna kafami yormiyim zaten yorgunum.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

ben almanyada guney ve orta kesimlere gitmistim işte stuttgart, munih, leipzig, heidelberg(in oldugu sehir), hannover, metzinger falan. boyle hic gezip gorup ne kadar guzelmis buralar dedigim yer olmadı. barok donem ve dunya savasları dısında pek bişey yapmamıs almanlar. guzel dom(idi galiba koca katedraller)lar var. bi de onun evi bunun evi var(ne bileyim nietzche nin evi falan). Cok fazla da araba muzesi var yani. Onun dısında soyle bi yere gittim cok ilginc demedim. Berlinden de aynı performansı bekliyorum.

heidelberg gibi bi sehre gidip kayda deger bisi görmedim diyorsan dostum dikkatimi cekersin :) cok kizarim cok
almanya'nin en güzel sehridir kendisi
gerisi hep ayni dogrudur :D
Sosyal ağlarda paylaş

biz 1 gece kalmıştık suit odaydı 3 kişi kalmıştık ama kavaltı falan yok temizdi ama var yani bu tarz oteller gecelik 55euro mu ne vermiştik 3 kişi.

berlinde nere gezilir?

berlin'in merkezi uzun bir cadde ve sağlı sollu sokaklardan oluşuyor. Merkezinde katedral tarzı bir kilise var orası tur otobüslerinin ana kalkış noktası. sana tavsiyem 2 günlük tur bileti al batı ve doğu olmak üzere, seni heryere götürüyor. istediğin yerde inip bir sonraki otobüsle devam edebiliyorsun. en bilindik noktaları zaten brendenburg kapısı checkpoint charlie ve tam hatırlamıyorum radyo kulesiydi galiba. ama kulede felaket sıra oluyor biz gittiğimizde 2 saat sonraya bilet kesebilirim demişti aklında olsun.

son birşey, berlinin yakınında Leipzig var tavsiye ederim hoş bir yerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

BonePART said:

sonracıma bi kilise var inanılmaz gotik adını bulursam yazarım
bu kilisenin adı nedir panpitolar ?
Goering said:

çok güzel bir dönerci var kreuzberg'de, vegan döner bile yapıyolar baya fantastik. dene kesin
bu gemusse kebap mı ? başka bi arkadaş daha tavsiye etti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kaiser_Wilhelm_Memorial_Church

abi bu
7inanılmaz güzel bi yer kesin git
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

Bu arada Berlin'i görmeye gidip Kreuzberg'te gezmek. Hadi bi Fatih'e gezmeye gidelim demek gibi birsey olsa gerek.

ordaki bir arkadaşımın anlattığı üzere Kreuzberg sandığı gibi leş türk mekanı değil daha ziyade cihangir gibi entel mekanına dönmüş. yine türk dükkanları baya var ama entel kesmin rekabetinden ötürü kiraların en pahalı olduğu yerlerden biri haline gelmiş. söylediğine göre berlinde ordan 10-20 kat daha leş türk mekanları varmış
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...