Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigaraya %40 zam

kami

Öne çıkan mesajlar

Kapadokya tatili sırasında Avustralya'lı 70 yaşında bir bayan ile ufak bir muhabbetim olmuştu. Konu sigaraya gelince bana kendi ülkesinde sigaraların Türkiye'den 2-3 kat daha fazla pahalı olduğunu söylemişti. Ne kadar doğrudur bilemem ama İrlanda'da yaklaşık 20 dolar gibi bir fiyata denk geliyor sigara.
Sosyal ağlarda paylaş

nargile sigaradan daha zararlı ona %60 yapsınlar. kola dişlerin üstünde 3some yapıyor ona %50 yapsınlar. cips çocukların vücutlarına yağ pompalıyor sağlıklı değil %4o yapsınlar.

ama yok, gelişmiş ülkeler sigarayı yasaklıyor biz de zamlandırmalı, yapabilirsek yasaklamalıyız. diğer konulara hiç girmeyelim. yaşaasın gelişmiş ülkeleri taklit etmek.

aslında hükümetin herhangi birşeye zam yapmasına çıldırıyorum ondan bu atarım.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

beyler zammi yapan sirketler, devlet degil.

kafaniz mi guzel lan

said:
Sigara üreticileri, 2013 Ocak ayında sigaraya yapılacak 4 puanlık nispi vergi artışını bahane ederek fiyatlarını yüzde 25 ila 40 arasında zam yapmaya hazırlanıyor.

aslında her ikisi, madem devlet bindiriyor bizde bindirelim diyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Murray said:

Kapadokya tatili sırasında Avustralya'lı 70 yaşında bir bayan ile ufak bir muhabbetim olmuştu. Konu sigaraya gelince bana kendi ülkesinde sigaraların Türkiye'den 2-3 kat daha fazla pahalı olduğunu söylemişti. Ne kadar doğrudur bilemem ama İrlanda'da yaklaşık 20 dolar gibi bir fiyata denk geliyor sigara.

insanlarin maaslarini da sorsaydin.

sigara sirketleri de gec bile kalmislar. baktilar devlet zam basa basa bi hal oldu. insanlar pes etmedi. pes etmeyi gec, sesleri bile cikmadi.
biz de koyalim zammi ne de olsa kimse kalkip boyle zam mi olur diye hesap sormuyo demislerdir
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Bundan sonra ben de devletin başındakiler gibi otlakçı olacağım. Önümüzdeki seneden itibaren tek bir paket bile almayıp sağdan soldan otlanacağım. Gerekirse yurt dışından paket paket alırım ama buradan almam.

Yani %40 kaçak sigara artışına dahil olacaksın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...