Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

20lik dis mi bu agri ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Burlarda doktora falan gidesim yok adamlar olmadik seylerden buyuk mesele yaratiyor. 2 haftaya tr de olucam ama 20lik dis tedavisi gecirenler vardir saniyorum. Sag tarafta cok canimi acitmayan ama agzimi actimmi siskinligini ve acisini az biraz hissediyorum. Zannedersem sag kulagada vuruyor agri arada bir.

Bu 20 lik dis midir nedir ?

Ama zaten baktim iyice agri yapti artik gideriz napalim disciye.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

çekmek artık çok ekstrem durumlarda yapılıyor. kanal tedavisi yapar yollarlar. ha o çekmekten çok daha acı verici bir şey ama sonuçta dişini kaybetmemiş oluyorsun.

abi böle bişi yok. bende sırf ismen biliodum nedir kanal tedavisi diye çok sayko bişi gibi geliyordu ölümüne tırsıodum. dişçiye gittim işte iki hafta önce mi ne komple yarım saatte bitti eeeeeen arka dişim bide ve bir gram ağrı/acı çekmedim
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tr ye gidim daha iyi. Yilbasindan sonrasina kadar agri kesicilerle dayanabilir miyim ?

Edit : bir de Tr'de toplanti icin Istanbul - Bakirkoy de olucam. O taraflarda ya da yakin yerlerde kendinizin bilip ettigi disci var mi ? Randevuyu alip gideyim, Antalya'ya kadar dayanamayabilirim. Toplanti yalan olmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

çekmek artık çok ekstrem durumlarda yapılıyor. kanal tedavisi yapar yollarlar. ha o çekmekten çok daha acı verici bir şey ama sonuçta dişini kaybetmemiş oluyorsun.

yurt dışında da artık kanal tedavisi yalan oldu. çekim ve sonrasında implant yapılıyor kanal ile uğraşmıyorlar pek.
Sosyal ağlarda paylaş

dişini kullanamıyorsan, ağrı yapıyorsa üzerine dokunduğun zaman apse yapmış demektir. antibiyotik alacaksın, ağrı için de ağrı kesici. 3-5 güne iltihap kesilir rahatlarsın. Ama dişin çürümüşse, hava aldığında ağrı sızı yapıyorsa çürümüş demektir ilaç falan kesmez gideceksin diş hekimine illa.
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

Ben tr ye gidim daha iyi. Yilbasindan sonrasina kadar agri kesicilerle dayanabilir miyim ?

Edit : bir de Tr'de toplanti icin Istanbul - Bakirkoy de olucam. O taraflarda ya da yakin yerlerde kendinizin bilip ettigi disci var mi ? Randevuyu alip gideyim, Antalya'ya kadar dayanamayabilirim. Toplanti yalan olmasin.

dentroom'a git iyidir.

http://www.dentroomdisdunyasi.com/iletisim/
Sosyal ağlarda paylaş

ben yaklaşık 3 sene yirmilik ağrısı çektim. gittiğim tüm doktorlar çekim, yarıp alma gibi yöntemler söylediler çünkü yamuk çıktı. ne zaman ağrı çeksem doktorları değil de mahallenin berberinin söylediğini yaptım 3-4 tane karanfil at ağzına 1-2 saniye çiğne ve karanfilleri ağrının olduğu tarafta topla. mükemmel bir uyuşukluk sıfıra yakın ağrı.

tavsiye ederim.

geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Yirmilik diş bir işe yaramayan bir diş olduğu için genelde çekiyolar kanal tedavisi filan yalan işler para tuzağı ,işe yaramayan diş ağzında dursa ne olacak durmasa ne olacak.

yirmilik dişin ağrısı hiç bir şeye benzemez başıma geldi ordan biliyorum :D abicim ağrı kesici bir alternatif ama ilaç içmiyeyim diyosan ağrıyı kesen başka şeylerde var ,saf olamamak kaydıyla her türlü alkol ağrıyo hafifletir nerden biliyorum denedim :D 1 ufaktan sonra ne ağrı kalıyo neden başka bişi tabi içkiden hoşlanmıyosan garagara yapıp tükür ,bu işlemde dişi uyuşturuyo ama etkisi kısa sürüyo .En temizi alacaksın bir şişe rus votkası şişenin yarısına geldiğinde zaten ağrı filan hissetmiyosun
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

dişini kullanamıyorsan, ağrı yapıyorsa üzerine dokunduğun zaman apse yapmış demektir. antibiyotik alacaksın, ağrı için de ağrı kesici. 3-5 güne iltihap kesilir rahatlarsın. Ama dişin çürümüşse, hava aldığında ağrı sızı yapıyorsa çürümüş demektir ilaç falan kesmez gideceksin diş hekimine illa.

Bu dediklerini simdi denedim hic oyle bir sey yok. Basindan cikmis artik daha net gozukuyor ama yarisi hala derinin altinda gorebiliyorum. Dun agri kesici attim saat kac oldu hala agri yok. Oral B gargara falan yaptim agri magri kalmadi. Dalga mi grciyo agzim cenem benle ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...