Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ODTÜ'de olaylar

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Peki yol ne ? Demokrasinin verdiği imkanlar dahilinde mücadele zor galiba, tek yol devrim mi ?

Benim zaten bu taşlı sopalı molotoflu tepki gösterilerine karşı gelmemin sebebi emperyalizmin insanları sağ sol, o bu diye bölmesi. Sokağa dökülüp şiddete başvuranlar, her zaman buna alet olacak, çünkü mutlaka karşıt görüşler çıkacak ve onlarda aynı şiddeti benimseyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

BlueDreams said:

Sorun bende mi bilmiyorum ama üzülemiyorum ordaki ögrencilere. Olaylardan bir gün önce biliyorduk hepimiz neler yasanicagini az buçuk yine de gittiler oraya. Ne bileyim poisin hareketleri tabiki yanlis ama yeni degil ki, ordaki ögrenciler daha zekice, kendilerine daha az zarar vericek yöntemler bulmali bu protestolar icin.
Rektörlere de kizmak dogru degil elleri mahkum mevcut hükümete yalakalik yapmaya, üzücü tabi...

evladım, bilgisayar oyunu mu oynayacak çocuklar protesto edecekleri kişi ya da kişilerle karşılıklı? ne demek kendilerine daha az verecek yöntemler bulmak? tırsmak-korkmak elbette insani bir duygu ama tırstığını-korktuğunu kabullenmek de en az o kadar insani bir duygudur. sen protesto etmeye korkuyorsun diye en doğal ve anayasal haklarını kullanan gençlere akıl verme çabaların neden? yapma-yapmayın, ayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

BlueDreams said:

Sorun bende mi bilmiyorum ama üzülemiyorum ordaki ögrencilere. Olaylardan bir gün önce biliyorduk hepimiz neler yasanicagini az buçuk yine de gittiler oraya. Ne bileyim poisin hareketleri tabiki yanlis ama yeni degil ki, ordaki ögrenciler daha zekice, kendilerine daha az zarar vericek yöntemler bulmali bu protestolar icin.
Rektörlere de kizmak dogru degil elleri mahkum mevcut hükümete yalakalik yapmaya, üzücü tabi...

evladım, bilgisayar oyunu mu oynayacak çocuklar protesto edecekleri kişi ya da kişilerle karşılıklı? ne demek kendilerine daha az verecek yöntemler bulmak? tırsmak-korkmak elbette insani bir duygu ama tırstığını-korktuğunu kabullenmek de en az o kadar insani bir duygudur. sen protesto etmeye korkuyorsun diye en doğal ve anayasal haklarını kullanan gençlere akıl verme çabaların neden? yapma-yapmayın, ayıp.

Sivil toplum örgütlerine katılsınlar, sosyal medya üzerinden çalışsınlar, kendileri doğrudan siyasete katılsınlar ne bileyim çapsız çapsız polisle çatışmak yakışmıyor oranın öğrencilerine, senin gibiler var zaten bu tarz işler için.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Bunların çözümü medrese. Kapatıcaksın üniyi, açıcan medreseyi. Bir de enderun çakacaksın ohhh.

başınada en birinci uluönder rte yi koyacaksın, ne de olsa en birinci ahlak bekcisi,politikası,halk kahramanı,magnifisınt,halk adamı,sanat eleştirmeni,sinema eleştirmeni...ohhh yoruldum,99 sıfatı var adamın bu işten de anlar mutlaka
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Seviyeyi dusurmeden ana konuya odaklanalim lutfen. Basbakanda polislerde ogrencilerde neler olacagini bilerek gittiler oraya.

Hah benim dediğim de o. 2 taraf da bunu siyaset malzemesi olarak kullanma amacında, yapılacaklar yaşananlar hepsi önceden belli ve bu hikayede kazanan hep RTE oluyor. O zaman bişeyleri farklı yapmak lazım demek ki.

Yarın ODTÜ rektörü de görevden alınır, üniversitelere polis girmesi de kolaylaştırılır. Kaybedilen şeyler kazanılanlara göre çok fazla bu eylemlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...