Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Irak Savaşı!!!

nicotinee

Öne çıkan mesajlar

Son olaylardan sonra bendede artik iyice amerika antipatisi olustu. Hernekadar bizim aile savas karsiti vesaire olsada hafif bir amerikan sempatizanligi vardir. Yani böyle miami florida, l a fln gibi yerlere gidilmistir zamaninda begenilmistir fln fln. Ben gidip görmedim ama artik gidip te gormek istemiyorum. Amerikalilarin cünkü artik ölümden , savastan ve kandan baska birsey üretebileceklerine inanasim gelmiyor. Ne amerikayi ne amerikalilari ne de herhangi birseylerini istemiyorum onlarin. (Birtek amerikadaki kuzenlerimi ve dayimla yengemi istiyorum.) Günümüzün modern canavari. Göbekli insanlar toplulugu. Donut kiliklilar.[hline]nukbasliklikiz, 31 Ocak 2003 16:28 tarihinde demiş ki: pazartesi o gorili nikimin altında görürsem yandınız
demokratik olun benim elimde sizin nikinizin altına goril koyma imkanım yok! işte ama siz bana goril koyar ben size koyamazsam bu adil ve demokratik olmaz! onun için silmelisiniz goril i!

Querquobad Quane [SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
milliyet gazetesinde gördüğüm resim : savaşa hayır gösterisinde 2 elemanın taşıdıgı pankart ,..
özgürlük heykeli resmi ,elinde silah var silahın namlusu gökyüzünü gösteriyor[hline]Grandmaster Hamburger
www.dynamick.net
King Of Chaos Ordum

[Bu mesaj DynamicK tarafından 04 Şubat 2003 02:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Crazy (justin)
Sen kac yasındasın ki millete yasını soruyosun
Lol yahu
Senin kafanda o kirlilik bence.
Gonul isterdiki olanı biteni anla.. ama nerdee?

Offf off
Ekonomik özgürlüğünü kazanmış bir genç olaydım da Irak a gideydim. Canlı kalkan olmak istiyorum
Ama ailem tabiki izin vermiyo.. Kenarda param olsa kacacam ırak a ama param yok
Sponsor olacak varmı aranızda?
[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem

[Bu mesaj GeeM tarafından 04 Şubat 2003 03:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika'ya gittim 2 kez
Çok da beğendim çocukken
Hatta dönerken ağladım falan neden dönmek zorundayız diye. Gerçekten de beğenilmicek yer değil Ama uzun süre önce anladım ki Amerika tamamen makyajlı güzellik..

Irak'ın kimyasal kullanması kadar normal bişey olamaz başındaki deli varken.. Adam içse gaza gelse atın Türkiyeye 2 kimyasal dese atmak zorunda askerleri.. Amerika'nın nükleer silah kullanması demek Güney Doğu Doğu nun bi kısmı ve Akdeniz in bi kısmının tamamen ölmesi demek.. Orda ne tarım ne hayvancılık nede doğum yapılır demek.. Bu demek Göç demek.. göç demek kayıp demek. Amerikanın nükleer silah kullanması demek başka bi ülkenin ona misilleme olarak başka bi ülkede kullanması demek.. 3. dünya savaşına, sonun başlangıcına giriş demek.[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 03 Şubat 2003 14:50 tarihinde demiş ki:
Fedaykin savaş karşıtlığı konusunda en ufak bir tereddüt yaşamamış ki? Konuyu saptırmanın anlamı yok, sadece Amerika'nın ya da Amerikalıların başına kötü birşey gelmesine üzülmediğini belirtmiş.
Özeleştiri yaptığı nokta savaş karşıtlığı değil yani, yanlış yerden anlamayalım konuyu.

Ben bu konuda kendisini anlıyorum, zira çok mantıksız olduğunu bilmeme ve kabul etmeme rağmen aynı şeyleri düşündüm haberi gördüğümde, pek çok ülkede pek çok insanın bu görüşü paylaşıyor olması da Bush'un kamuoyu savaşını kaybettiğini gösteriyor; kendi ülkesinde bile.

Gelgelelim, bu topicte veya başka bir topicte Amerikan/Arap/Türk/Endonezyalı/Fransız düşmanlığı gibi yorumlanması muhtemel her mesaj tarafımdan çatır çatır editlenilecek/gösterimden kaldırılacaktır, Fedaykin ve benim mesajlarımız sınırı zorlamaktadır. =]

Nefr bazı insanlar sırf görmek istediklerini gördükleri için hata yaparlar.

Fedaykinin savaş karşıtlığına dair birşey söylemedim. Yazdıklarımı objektif olarak okursan görürsün zaten. Hangi savaşa karşı olduğunu sordum ve cevabınıda aldım. Dahası diğer savaş karşıtı yada taraftarı kişilerinde fedaykin gibi öz eleştiri yapmalarının gerektiğini söyledim fedaykinin yaptığı konuda öz eleştiri yapın demedim. Aksi taktirde bu ve benzer konularda hernekadar siz kapasanız yada "catır catur" editlesenizde yapılacak tartışmalar birbirinden farklı cahil canavarların binbir türlü kavgasına sahne olacaktır. Fedaykinin yazısında geçtiği gibi canavarlaşmayalım.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu cümlelerden şunu anlıyorum; "fedaykinin bu yazıyı yazarken kendi savaş karşıtlığını sorgulaması gibi, diğer savaş karşıtları veya taraftarları da kendi kendilerini sorgulamalılar"
Eğer Türkçede bu anlama gelmiyor ise, ben yanlış anlamışım. Ha demek istediğin "herkes kendini sorgulamalı" ise savaş karşıtlığının konuyla alakası yok, ben de demişim ki "sağa sola çekmeyelim konuyu". Eee?

said:
GE-TA, 03 Şubat 2003 13:16 tarihinde demiş ki:
..Diğer savaş taraftarlarına ve karşıtlarınada fedaykin bu yazıyı yazarken yaptığı gibi kendi içinde kendilerini sorgulamayı öneririm. Herşey öyle basbas hayır yada evet diye bağırarak çözülmüyor.

Oradaki edit ne senin postunu ne de senin görüşünü temel alıyor, bu da son derece açık bence. Dolayısıyla kalkıp edit kısmına laf atmanı da çok anlamlı buluyor değilim ben, ama bu ayrı bir konu.

[edit: sinirliyim bugün, evet, çok mu belli oluyor?]

[Bu mesaj Nefr tarafından 04 Şubat 2003 12:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr, ben fedaykin'e hangi savaşa karşısın diye sordum oda o yazıyı yazdı. Yazısında mesajında ilk bölüme yönelik kendini de sorgulamıştı. Bende diğer bu tarz konularda yazı yazanlara böyle bir sorgulamayı kendilerine yapmalarının hayırlı olacağını söyledim. (Konunun gidişhattına dikkat ediniz)

Eğer bu tarz bir sorgulamaya gitmezlerse canavarlaşırlar dedim. Ve sizin topicleri editlemenizinde yetersiz kalacağına değinmek istedim. (Orada sizin tabirinizi kullandım alay ettiğimi zannettiniz sanırım, okadar küçülemem kusura bakmayın.)

Benim siz moderatörlerin topicleri editlemesi yönünde hiçbir rahatsızlığım yok. İnanınki. Çünki yeri geldiğinde kendi topiclerinizide editliyorsunuz.

Bu arada kings of chaos thread'ındaki mesajlarımı sildiğiniz için teşekkür ederim, zira sizden arz etmiştim.

Ps. Sandığınızın aksine size karşı hiçbir sinirim yok. Bunu nasıl ispatlarım bilemiyorum. Ama gerçekten hiçbir garez, hırs yada sinirim yok.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın iletişim problemi var. İnatla savaş karşıtlığı konusunu ön plana getiriyorsun. (acaba pepelekte yazdığım yazı yüzünden olabilir mi?)

Konuya yönelik olan mesajımda 1. insan ölümüne üzülmek lazım 2. karşıt yada taraftar olun ama herhalükarda düşünerek cevap verin oldu. Çünki fedaykinin daha önceki postlarından izlediğim kadarı ile böyle bir yaklaşım yapacak biri olmayacağı kanaatinde olmam. Yazısından da haklı olduğumu gördüm. Bu mesajlar savaş karşıtı bir içeriğe sahip değildir. Aynı zamanda destekleyen bir içeriğe de sahip değildir. Zaten bu topiç altında savaş yandaşı yada karşıtı hiçbir yorumum olmadı. Konuyu sapıttırmadım yani.

Belki hatam fedaykin'in hangi savaşa karşı olduğunu pm'den sormamam. (shoot me)

P.S: Topic'in içine ettik. Dozu kaçırıyormuyuz? (consider) Rahatlamak istiyorsan pm'den istediğin kadar küfür edebilirsin. Tekrarlıyorum sana karşı negatif bir duygu beslemiyorum.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eldar, 04 Şubat 2003 09:59 tarihinde demiş ki:
yanlız nukleer baslıkların hafif etkili olanı var cok etkili olanı var
ole akdeniz ölur gibi olaylar olmaz asla

Dolaylı yol..
Nukleer demek patladıgı gibi etki eden sonra etkisini yitiren degildir.
Gerek rüzgarla gerek başka etkenlerle radyasyon taşınır belli bölgelere.. ve bu öldürmese bile ağır yaralar demek[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Justin, 04 Şubat 2003 12:43 tarihinde demiş ki:
said:
GeeM, 04 Şubat 2003 03:14 tarihinde demiş ki:
Crazy (justin)
Sen kac yasındasın ki millete yasını soruyosun
Lol yahu
Senin kafanda o kirlilik bence.
Gonul isterdiki olanı biteni anla.. ama nerdee?

[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem

[Bu mesaj GeeM tarafından 04 Şubat 2003 03:16 tarihinde değiştirilmiştir]

3 ay sora 17yim
ama ben ortada atıp tutup bi 28 bi 85 liyim demiyorum
Saçma saçma şeyler yazmıyorum[hline]Bu ne kapağu!?

Lol iyiki yazmıyosun.. bide yazsaydın bitmiştik.. diğer topikdeki mesajların yüzünden evde sandalye kalmadı çatır çutur kırılıyo ben gülerken heheeaheahae[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

Benim prezentasyon konumdu bu olay artık kusacağım.
Prezentasyon gayet güzel savaş karşıtı bişi oldu. bitince hoca da kendi yorumunu söyledi.
ya gerçekten Irak bir tehditse? USA gerçekten Irakta kimyasal silah olduğunu biliyorsa? Kendi sattığı silahlar için ona savaş açıyorsa?
Biz hiçbirşey bilmiyoruz. herifler kendi çıkarlarına göre(ki savaşın çıkarı olmaz bana göre) yönlendiriyorlar insanları. Yapacak hiçbişey yok. Bekleyip görmekten başka. Bush tan nefret ediorum. Bu kadar saldırgan bi başkan olamaz.
Clinton rules.[hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Sosyal ağlarda paylaş

Çaki zaten olay o
Amerika malmı bilmediği şeyi kanıtlamak için bu kadar üstüne gitsin? Amerika nın derdi sattığı silahların nerde olduğunu bilmemesi ve kendi için de tehdit oluşturmaya başlaması. Adamlar Irak'a kendileri sattıkları için o silahların çoğunu, direk olarak biliyolar o silahların olduğunu.. Yoksa amerika eğer kanıtlayacağından şüphesi olsa girmezdi böyle bir olaya.. Hem zaten körfez savaşından beri çok yol katteti silah teknolojisi onu da test alanında bi deneyelim hem boy gösterisi olur hem yeni silahlara yer açılır hem eskilere alıcı çıkar Hem de dümdüz bir arazi herşey kabak gibi ortada, uzaydaki milyon tane uydularından herşeyin yerini saptamak çok kolay olduğu için Vietnam gibi bi hüsrana uğrama şansları da yok ağaçlık bölge falan olmadığı için. Yani biz ne dersek diyelim, amerika ya afrika'nın kurak bölgelerinde, ya ortadoğuda yada dünyanın herhangi düz ve çolak bir bölgesinde eski silahlarını tüketip, gösteri yapıp, alıcı bulup biraz da petrol yada herhangi bir önemli kaynağın kontrolunu ele geçirecek.. Eninde sonunda bu olacak.. geciktiler bile. Bi ara ufak çapta bi operasyon oldu ama o ara tam savaş için bahane bulamadılar ve bu senaryoyu kurguladılar.
Amerika'nın amaçlarından biri de tabiki petrol.. Bu uzun dönem için süper bi yatırım çünkü. Gün geçtikçe fiyatlar artıyo ve kaynaklar azalıyo, fosil yakıt olduğu için tekrar üremesi milyarlarca yıl alır. Dikkat edersek amerika desteklediği ülkelerde karayolu kullanımı destekliyo ki petrol kullanımı artsın.. Ama Avrupaya döndüğümüzde Tren metro vsvs inanılmaz teknolojilerle dolu. Neyse demem o ki amerika Dünya Petrol kaynaklarının bir an evvel tükenmesi için elinden geleni yapıyo.. OPET e üretimi arttırmaları için baskı yapıyo (Bknz Amerikan arabaları 12 silindir 100lerce Hp vsvs, Avrupa ve japon arabaları ise ekonomik.) tüketimi teşfik ediyo böylece yıllar sonra petrol bitince şu an amerikanın elinde olmayan ama ilerde olacak olan, amerika kıtasında çılgınlar gibi bulunan ama çıkartılmayan(ki ilerde dünyada petrol bitince tekel olsun..) petrolu altın fiyatına satsın. Bu o kadar büyük bi yatırım ve plan ki amerika isterse Irak'a 2 milyar canlı kalkan gitsin yine de hedefe öyle veya böyle ulaşmak için 1001 oyun çevirmeye devam edecek. Peki madem öyle olacak biz tepki koymayalımmı? Hayır tabiki koyalım.. geleceğimiz, çocuklarımız ve torunlarımız için bu gerekli.
Gerçi torunlarımıza nası bi dünya bıraktığımız tartışılır ama bu ayrı bi topik konusu.[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika'nın nükleer hedesinin kontrol edilmesi gibi bişi zaten söz konusu değil.
Uluslararası silahsızlanma anlaşması saçmalığı da 3 ülke silahlanıp süper güç olsun kalanları ezilsin demektir.. Bu yüzden Kore'yi alnından öpmek istiyorum
Şu kadar söyliyim size;
Annem Çekmece Nükleer'de çalışıyo(ne kadar nükleer denirse artık..) orda baya ufak bi test santrali var, oraya gelen uranyum kullanıldıktan sonra paketlenip amerikaya gönderiliyo.. Peki sizce neden? Türkiye araştırma geliştirme yapamasın, nükleer santral kurmak için amerikaya ve onun teknolojilerine bağlı kalsın diye..
Ayrıca Uranyum artığından elde edilen dünya'nın en güçlü radyoaktflerinden Plutonyum amerika nın olsun diye..[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

savaş çıkacak.siz neyi tartışıyosunuz.savaşa hayır falan.

birincisi gidin amerikida benzin fiyatlarını 1 dolar arttırın bakalım nooluyo.amerikada benzinin ucuz olma zorunluluğu amerikanın savaş açma nedeninin %60'ını oluşturuyo.

ikincisi amerikanın sanayisinin coğunu savaş teknolojileri oluşturuyor.yani dünya üzerinde savaşsız geçirilen her sene amerikanın hanesine eksi olarak yazılıyor.Amerika neden 11 eylül saldırıları için koca bir ülkeyi, afganistan'ı suçladı zannediyorsunuz."kimse kavga etmiyorsa ben ederim" mantığı.ekonomisi büyük bir durgunluk yaşıyor.bush yönetimi ekonomiyi canlandırmak için elinden geleni yaptı ama işsizliğin artmasını önleyemediler.yani anlayacağınız amerikanın içindede işler boka sarıyor.Abd'nin savaşı çıkarmasının %40'ınıda bu oluşturuyor.

üçüncüsü eğer bu savaş çıkmazsa amerika otoritesini kaybeder.bu kadar vuracam deyip sonra geri çekilemez.kısacası bıcağı çekip,geri kın'ına sokamaz. bundan sonraki bi olayda,üstelik durum cidden tehlikeli ise, United States "höt" dediğinde kim sallar amerikayı.amerika ,sürekli "koyunların hepsini kurt kaptı" şakasını yapan çoban durumuna düşmek istemez.ABD otoritesini korumak zorunda.

hemen söyliyim yanlış anlaşılmasın,bence yaptıkları doğru değil.hiç bir mantıklı insanda çıkıp bunu bana savunamaz.ama "amerika bu sefer çok oluyo" falan diyenler komik oluyo.çünkü amerika götünü kurtarmaya çalışıyo.bu savaş çıkmazsa ekonomik durgunluk büyüyüp kriz olacak.o büyüklükteki bi ülkenin krizini kontrol etmeyi aklınız alıyomu.üstelik insanları türkiyedeki gibi "durumu kabulenen" insanlardanda oluşmuyor.bu savaş eninde sonunda çıkacak.
"ama insanlar ölecek" falan da komik.Devlet politikaları için 1,5,10,100,1000 masum insanın,bi o kadar daha askerin, insan haklarının, azınlık haklarının, eşitliğin hiçbir önemi yoktur.bunlar zamanı geldiğinde pis işlerinizde kullanacağiınız paravanlardır.bunlar topluğuğa kötü gözükecek şeyleri yaparken,yapacağınız kirli işlemi allayıp pullayıp haklı çıkma malzemeleridir.

bu savaş mutlaka çıkacak.çıkar yolu yok.bu durumda türkiyenin yapacakları önemli.türkiyenin yapması gereken iki şey var.birincisi çöl fırtınasında yediğimiz gibi bir göç dalgasını önlemek.ikincisi kürdistan'ın kurulmasını engellemek.göç dalgsını açıklamaya gerek yok.ama kürdistanın kurulması meselesine geçen gün bi arkadaşım "kurulsun olm noolcak."dedi ve ben dehşete düştüm.

kurulup kurulmıyacağı belli olmayan kürdistan'ın devletinin yapısı'da şimdilik belli değil.ama geleceğinin nasıl olduğu belli çünkü önümüzde kuvveyt gibi canlı bir örnek var.eğer kurulursa kürdistan'a yabancı petrol şirketleri hucum edecek.doğal gaz ve perol yatakları amerikanın isteğine göre parsellenecek.Resmi para birimi kuvveytinki gibi dünyanın en değerli parası olacak.korkunç bir ekonomik gücü olacak.böyle ekonomik gücü olacak olan bu devletin başına geçmesi muhtemel insanlar "aslında Diyarbakırdan Van'a kadar bizim topraklarımız" diye düşünüyorlar.bunun üzerine haritalar çizip bu şehirlerin hepsini kendi topraklarında gösteriyorlar.

umarım türkiye içinde "kursunlar nolacak" diyen başka insan yoktur.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.
Sosyal ağlarda paylaş

ben doğru olan o kadar insanın ölmesi demiyorum bone.önce sakinleş ondan sonra bi daha oku.

devletler için bu böyledir.bunlar benim fikrim değil ama siz yırtınsanızda çatlasanızda bu böyle olacak.

ayrıca göç dalgasından korunmak gelenleri vurmakla olmaz.sınırlarda göçmen kampları kurulacak.gelenleri besleyip savaş süresinde koruyacağız.böylede yapmalıyız.

sinirle anlamadan konuşma bone.biraz düşün.etrafına bi bak.türkiye gittikçe batıyor.1999 daki ilerleme hızımızı en iyi şartlarda 2009'da yakalıyabiliriz diyolar ki işler dahada kötüye gidiyor.türkiye arjantin olma yolunda hızla ilerliyor.

sence türkiyenin göç ile gelecek,işsiz ve yatacak yeri bile olmayan 1.000.000'un üzerinde insanı taşıybilecek gücü varmı?
herşey koruma edebiyatıyla olmuyo.biraz gerçekçi olun.

ben bu yapılanlar doğru demiyorum.bende isterim gelen herkesi alalım yatıralım.koruyalım.iş verelim.rahat yaşatalım.ama olmuyo.olmaz. daha bizim kendi insanlarımız aç. yapacağımız en iyi şey sınırlardaki göçmen kampları.savaş bitincede geri evlerine göndermek.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.

[Bu mesaj Ra_d tarafından 05 Şubat 2003 13:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Savaş artık kaçınılmaz ama körfez savaşında amerika 1 tank bile kaybetmemiş diye bir haber duymuştum. ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama Irak bu sefer aynı hatayı yapmayacak. şehirler boşaltılacak. istediği kadar bombalasın. iş gerilla savaşına geldiğinde şehire girdiklerinde amerikanlar ölecek.ya da yandaşları. Saddam ın bugüne kadar kuveyt olayından başka kötü bi olayını ben bilmiorum. Saddam ı terörist ilan eden Amerika.öyle nükleer bi bomba falan atılırsa sanmıyorum ki karşılıksız kalsın.amerika ya çok pahalıya patlar bu iş.
Dünya gerçekten yaşanılmaz bir gezegen oluyor.[hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır anlamıyorum herşeyi bırakın bu savaşta ölecek binlerce masuma acıyın ya
amerika bu savaşı yapınca sizin elinize ne geçicekte savaş karşıtı her bir şeiy baştan yok sayıyorsunuz
böyle herşeye kayıtsız kaldınız diyelim nerden biliyorsunuz ırakın o bomblarından birinin kafanıza düşmeyeceğini nerden biliyorsunuz zorunlu oalrak askere alınmayacağınızı biraz mantıklı olun dünyada çok önemli bir sorun vıuku buluyor siz bir kıçınızı kaldırıp anti-savş mesajı yazmıyorsunuzda o kıçlınızla gidip neredeyse destek veriyorsunuz

bir şeyin değişip değişmemesi değil şu anda önemli olan.
önemli olan burada bir savaş olacağı ve o savaşın sadece amerika ve ingiltere kapitalistler,ine ayrayacağı
siz birşey kazanmaycaksınıuz o savaştan
bu savaş,tanıyıp tanımadığınızın önemli olmadığı hiçbirşeyden habersiz binlerce canı bu savaşta bir o kadarını da svaştan sonra etkileyecek
o savaş olunca t
rkiye ye hiçbirşey olmayacak mı sanıyorsunuz
biz savaşa giricez bir tane bombayı atıcaz ondan sonra ülkemiz rahata kavuyşacak bişr daha hiçkimse bulaşamayacak
AÇIN GÖZLERİNİZİ
bu savaştan en çok zararlı çıkacak 2. (/belki de 1.) ülkeyiz biz biraz mantıklı olun

Bu forumlarda 1000 tane savaş karşıtı topic açılsa bile bence bir forum kirliliği olmayacak çünkü bütün bunlar çöok yüce bir amaç uğruna yapılıyor

insanların canını kurtarmak çok mu kötü bir şey

Saygılar,
Yiğit Arda TÜRKOĞLU
(merak eden varsa yaş 15)[hline]VER RAIST'İ AL DRIZZT'İ
E Buyrun...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...