Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmam Nikahı yaptırdınız mı/bekarsanız evlendiğinizde yaptırır mısınız?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

maesselam said:

Allahın verdiği dini ilimi öğrenmiş herhangi bir ,o belde de tanınmış birisi dini nikahı kıyabilir.ben de öyle yaptım.tamammı sorunun cevabı?

tamam değil, beni aydınlatmana ihtiyacım var. devletin görev verdiği imam Allah'ın verdiği dini il(i)mi öğrenemiyor mu? <> tanınmış kişi ne mezunu? nerede öğrenmiş Allah'ın verdiği dini il(i)mi?
Sosyal ağlarda paylaş

maesselam said:

ahmedinejad said:

bir de şu anda imam nikahının dinen de bir geçerliliği yok bence. ama bu mevzu uzun ve teknik biraz.

ne gibi? yani devletin görev verdiği imamların kıydığı nikahdan bahsediyorsan haklısın

yoo. devlet güvencesinde olmayan bir nikahın dini olarak da geçerliliği yok. çünkü nikahın amacı o birlikteliğin güvenini sağlamak.

ülkede şeriat hukuku yok. dini nikahın gereğini yerine getirmeyen adama maddi bir müeyyide uygulanmıyor. evlilik kurumu böyle kurulmaz.

ayrıca diyanetin imamına kurban ol sen.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

maesselam said:

Allahın verdiği dini ilimi öğrenmiş herhangi bir ,o belde de tanınmış birisi dini nikahı kıyabilir.ben de öyle yaptım.tamammı sorunun cevabı?

tamam değil, beni aydınlatmana ihtiyacım var. devletin görev verdiği imam Allah'ın verdiği dini il(i)mi öğrenemiyor mu? <> tanınmış kişi ne mezunu? nerede öğrenmiş Allah'ın verdiği dini il(i)mi?

kuddusi,1 saat içinde,hem sosyalist,hem devletçi,hem dindar,hem ateist,hem chp'li,gah işçi party'li olamazsın abi,biraz sakin ol motorun soğusun,devamlı konu açarak,fişlememi yapıyorsun ne yapıyorsun anlamadım gitti.eğer illa ki merak ediyorsan anlatırım bir sonraki postta
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...