Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CM101MMXI Fundamentals (2013)

progamer

Öne çıkan mesajlar

hayatimda en cok guldugum sey cem yilmazin dvd si. 3-5 kere izlemisimdir gene guldum gene guldum gene bir bok hatirlamadim. adam ciddi zeki bu arada. bazi esprileri saka gibi gorunsede itin gotune sokuyor binlerce senenin dusuncelerini.

agaoglu kazanacagina su adam kazansin, ne ticareti allah askina.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır ya ağaoğlu da görgüsüz bu da görgüsüz onu demek istiyorum ikiside araba koleksiyonu ile hava atan hava atmasa bile gündeme gelen adamlar. İkiside parayı deli gibi seviyor.

Sanatda öncelik para değil. Parayı çok öncelikli olarak görüyorsa o zaman ticaret yapsın onu demek istiyorum. Sanat yapmasın. Ama insanları güldürebiliyorum ve bununla birlikte maksimum geliri elde edecem demesi bir komedyene yakışmayan onun yerine iş adamına yakışan bir tavır. O işte hoş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Cem yılmaz bizi güldürüyor diye görgüsüz değil mi. Ali ağaoğlu da görgüsüz cem yılmaz da görgüsüz işte kardeşim ne var bunda. Bende çok severim hep de güldüm youtube a doktorlar programına konuk olduğu programı bile baştan sona izledim. Tüm bunlar ayrı ama bu adamdada bi para hırsı bi görgüsüzlük var ki bu durum yaptığı işe hiç yakışmayan sanatçıya yakışmayan bir tavır. Ondan bahsediyoruz ve bu tavır onun imajına zarar veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Standup'ı sinemada gösterme işi bence hem stand-up'a, hem de sinemaya hakaret. Kolaya kaçmış ama bizim ülkemizde gidilir full çeker aylarca konuşulur. Ama ben de Soris'e katıldım. Müzikaller bile sinemaya uyarlanıyor üstünde o kadar emek veriliyor. Onlar da bilir videoya çekip koymasını...
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun parayla alakası yok ki abi
Kapasitesizlikle alakası var
Araba ev bimmne gibi maddi şeylere ihtiyacı yok insanın 1000 tane evin olsa 1000 indede aynı anda oturabilecen mi veya 100 araban olsa aynı ne fark eder ne bu doyumsuzluk demekki bir yerde problem var. Boşuna dememişler Buy Experiences Instead of Things diye. Ben böyle bir görgüsüzlüğü ve böyle bir para hırsını bu kadar sevdiğim bir adama yakıştıramıyorum. Hemen fakirler kıskanmasın diye düşünmeyin. Az okuduğunuzu anlayın
Sosyal ağlarda paylaş

ben katilmiyorum sana. adam isini cok iyi yapiyo. hak ediyo kazaniyo. gorgusuzluk olarak sayilicak birseyini de gormedim. araba koleksiyonu var diye diyosan ona hic katilmiyorum. benim de o kadar param olsa ben de alirim 3,5 tane araba. bir de arabaya merakli olsam 3,5 degil 10 tane alirim.

ayrica bu sinemada yayinlama olayi biraz senin dedigine geliyo, normalde showlarina bilet alabilen gidip izlerken, simdi sinemada normal sinema fiyatiyla herkese ulasicak. netten indirip evinde izliyecek adam 20 lira verir sinemada izlerim arkadaslarimla diyip gidecek. ki boyle cok insan var sinemaya duzenli giden ama bi standup icin 200 lira vermem diyip gitmeyen. basarili bi hareket bence.

bir de, ev araba gibi seyler sana bana koleksiyonu yapilmayacak seyler olarak geliyo. oyuncak araba koleksiyonu bile yapsan o da baskasina gore gorgusuzluk olur. bunun siniri yok. herkes parasinin yettigine gore satin aliyo. boyle seylere takilmamak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

ne boş tartışmışsınız abi. Cem yılmaz zaten zeki bir adam. Tabiki yapacak niye yapmasın.

herşey çok güzel olacak yaptı, gişe yapmadı. Hokkabaz gişe yapmadı..

ne yaptı,

arog, gora gibi saçmaladığı filmler

2oobin dolar harcanan Recep İvedik'in 10 milyon hasılat çektiği bu ülkede adam neden kassın ki? Dayar stand-up ını gidemeyen fakirlerde gider işte korsan en aza iner.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adami birebir tanimak ile medyadan takip edip yargilamak arasinda cok fark var.

tanimam etmem cem yilmaz i, ama gorgusuz bilmemne demek icinde sadece gordugunuz size iletilen haberlerle yargilamak bence olmuyor.

jordan da milyon metrekare evde gorgusuz, bill gates de gorgusuz ayinin ucagi var bir suru, madonna tam gorgusuz, hele stephen hawkings tam gorgusuz yaptirmis parasiyla elektronik bilmemne tekerlekli sandalyesi, boyle yargilayacaksak isimiz is yani.

parasi varsa ne yapacak bu adam copemi atsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Onun için DVD'si var işte. Çok daha ucuza. Korsan izleyecek adam yine gider indirir ki, orada değişen birşey yok, adam DVD'sini de almak yerine zaten korsan indiriyor. Ama sinemaya bence burada saygısızlık var. Her işin bir adabı var, stand-up'ının pahalı olduğunu eleştirebilirsin ama bu kolaya kaçmak oluyor. O zaman Madonna'da çeksin video'ya konserlerinin sinemasını yapsın, müzikaller direk videoya çekerek sinemaya koysunlar uğraşmadan madem maksat daha çok kişiye ulaşması. Hayır, onun için zaten DVD'si var. Bu resmen 1 kere uğraşiyim daha da fazla uğraşmayayım kafası olmuş. O zaman yaptığın işe saygın nerede...
Sosyal ağlarda paylaş

Valla tabiki herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama bu adam kendini bozdu eski cem yılmaz değil artık. Hiç sempatik gelmiyor şu video mesela hiçbir reklam filminide beğenmedim bir tek stand up ları güzel. Askerde bedava yaptığı gösterilerin hasılatını çıkaramadı heralde hala
Sosyal ağlarda paylaş

Sahne işi, sahne emeği, sahne gösterisi. Adamın işi bu. Dünyadaki her stand-up'çı yapmasını bilir bu işi, zeka örneği mi şimdi bu?
Bunu böyle yapması bence diğer sinema filmlerine, kendi yaptığı filmlere saygısızlık. Orada bir emek var sinema için uğraş var. Bir sahne gösterisini videoya çekip sinemaya koyma fikri bana hiç de güzel gelmedi açıkçası...

Yani bir stand-up'çının sahne gösterisini unique kılan sadece seyircinin orada olması ve onun esprilerini yapıp güldürmesi değil ki. Seyirciyle etkileşimi, dendiği gibi hazırcevaplığı, insanlara takılması filan. O DVD'de izlediklerimizden kimbilir ne farklı şeyler dönüyordur tek tek show'larında, ama insanlar ona para veriyor. Daha doğrusu o da işin önemli bir parçası. Şimdi ise kolaya kaçmak var. Stand-up'çının meziyetlerini gösterdiği, insanların belki değer verdiği bir olguyu direk çöpe atıyorsun. Doğaçlamayı ortadan kaldırıyorsun bir kere. E o zaman sahneye de gerek yok ki in bodruma çek videoyu koy sinemaya...
Sosyal ağlarda paylaş

Bill gates e nasıl görgüsüz dersin abi adam resmen hayır olayında çığır açtı. Stephen da zaten kendi fiziksel konumu nedeniyle onu yaptırmak zorunda. Benim görgüsüzlükten kastım şu sevdiğin bir işi yaparsın ama parayı hedef almazsın sonucunda yani şu kadar kazanacam diye yapmazsın gönlünden yaparsın ve işinde en çok başarılı olan adamlar da bu adamlardır benim gördüğüm kadarıyla.

Ama bu adamın bu hareketleri işi ticari boyuta döktüğünü gösteriyor. Bu nokta da samimi bulmuyorum.

Yani bir düşünelim arkadaşlar 1 milyon dolarınız olsa ne yaparsınız maddi şeylerin bir sonu var. Bunu görmek gerek. Yani maddi şeylere sahip olmak bir amaç olmamalı yoksa bu hayatta yok olur gidersiniz mal gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben gormek istedigim sekilde gorursem herkesi bir kefeye koyabilirim anlaminda yazdim onlari.

arap prensleride kuruyor o hayir kurumlarindan ama yasadiklari ortamda ortada. yani parayla aldiklariyla yasam tarziyla insanlari yargilamak bana gore yanlis diyorum , tanimam etmem cunku kisisel olarak bu kisileri.

yargiya varmak bu kadar kolay olmamali dedim kisaca.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris'in takıldığı nokta belli bir seviyeye gelmiş insanlardan artık toplum farklı birşey beklemeli ki bence bunda haklılar. Yani şu iş tamamen hem sinemaya hem stand-up'a yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı saygısızlık bence. Recep İvedik'e neden kızdık, çünkü o adamdan farklı skeçler farklı bir sinema bekliyorduk. O ne yaptı kolaya kaçtı parayı düşündü. Bizi ilgilendirir mi, evet ilgilendirmeyebilir, ama neden eleştirmeyelim ki. Ben Cem Yılmaz'ın böyle bir basitliğe kaçmak yerine daha farklı şeyler üretmesini beklerim çünkü neden, paraya ihtiyacı yok, belli bir üne ve saygıya ulaşmış bir adam, zeki adam, gerektiğinde toplumsal mesajlar bile verebilen bir adam. Potansiyelini kullanamayan bu adamı neden eleştirmeyeyim, yukarıda biri çok güzel Sergen örneğini vermiş, aynı Sergen durumu...
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada dunyada cokca yapilmis bu olay. benim bulduklarim bunlar daha da var sanki. bir turu devam ettiriyor iste :P

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Stand-up_comedy_concert_films

http://www.boxofficemojo.com/genres/chart/?id=standup.htm

acikcasi ben cem yilmazin su yaptigini showuna gelemeyenlere sinemada ayni ortami bir azda olsa tattirmak amacli olarak goruyorum. ben hic gitmedim gidemedim, denk gelmedi, param yetmedi vs, ama simdi 300 kisi ile ayni ortamda gulebilirim, bunu tattirmak istiyorda olabilir.

avukatida degilim adamin ama bana ters gelmedi iste.

neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha çoğu prodüksiyon çok saygılıymış gibi sinemaya, cem yılmaz saygısızlık yapıyor demek efsaneymiş.

Ne saygısızlığı abi sinemaya? Amacı seni eğlendirmek olan bir şey sinema. Hadi tiyatro deseler anlarım da sinema lan.

Vizyona giren onlarca bok püsür filmin arasında cem yılmaz olsa olsa çıtayı yükseltir sdf
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

http://www.youtube.com/watch?v=9CoSYzjSMgY

Cem Yılmaz stand up gösterisini sinemalarda gösterecekmiş

14.11.2012 Çarşamba günü izledim cmylmz gösterisini. Dha önceki tüm stand up'larının çok gerisindeydi. Zaten her zaman içi boş olurdu da bu sefer onların da gerisindeydi.
Şu var, dürüst olmam gerekiyor; adamı görünce zaten salonda bir kahkaha tufanı kopuyor, rahmetli Kemal Sunal için oluşan algı Cem Yılmaz için de oluşmuş durumda, varlığı insanları güldürmeye yetiyor.
Sonuç olarak: 50,75,100 Lira verip gidip izlemeye değmez. Sinemada izlemek ise size kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...