Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yabancı dil kursları

escape

Öne çıkan mesajlar

escape said:

selam..

ingilizce öğrenmek için iyi bir kurs arıyorum.

itü, boğaziçi ve galatasaray üniversitesi kursları şuan gözüme çarpan.

fiyat/kalite olarak da galatasaray üniversitesi uygun gibi ; http://ydk.gsu.edu.tr/yabanci-dil-kurslari/kurs-bilgileri/ingilizce

nasıl sizce burası mı yoksa sizin önereceğiniz bir başka kurs?

Bn fransızca kursu aldım Galatasaraydan. gayet memnunum. fiyatları da çok uygun. tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
zeper said:

müzik-lyrics çevirisi yap.Sevdiğin yabancı müzikleri dinleyip yazmaya çalış sonra lyricsine bak yani.

Ben Madonna dinlerdim hem severdim hem de ingilizcesi bayağı anlaşılır oluyordu=)

d&r da falan bir kitap görmüştüm, english grammar diye bir kitap.. orta kalınlıkta bir kitap. türkçe anlatım var o ne derece yararlı olur grammar ilerletmede?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Galatasaray'ın dil kursları gayet iyi. hem piyasadaki birçok kursa göre daha uygun fiyatlılar hem de daha kaliteli eğitim veriyorlar. Kendim gittim denedim.

escape said:

selam..

ingilizce öğrenmek için iyi bir kurs arıyorum.

itü, boğaziçi ve galatasaray üniversitesi kursları şuan gözüme çarpan.

fiyat/kalite olarak da galatasaray üniversitesi uygun gibi ; http://ydk.gsu.edu.tr/yabanci-dil-kurslari/kurs-bilgileri/ingilizce

nasıl sizce burası mı yoksa sizin önereceğiniz bir başka kurs?
Sosyal ağlarda paylaş

İyi bir sözlük alın eve. Her sabah sözlüğü açıp random bir kelime okuyun. Gün içinde de 3 kere falan da aklınıza getirin kelimeyi, kendi kendinize tekrar edin. Benim uyguladığım taktik bu kelime dağarcığını genişletmek için.

Benim kafa 2 kelimeden sonrasını kaldırmıyor 1 günde, karıştırmaya ya da unutmaya başlıyorum o yüzden bir tane öğreniyorum. Zeka varsa birden fazla da olur tabi o size kalmış.

Bir de Cambridge sözlük kullanın öğrenmek istediğiniz gördüğünüz kelimeler için. (ingilizce'den türkçeye)

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/turkish/

Türkçe anlamını vermekle birlikte çoğu kelimenin altında ingilizce olarak cümle içinde kullanılmış halini de veriyor böylelikle hangi durumda kullanabileceğinizi görebiliyorsunuz. UK-US şivesini de veriyor, dinleyin onları da günlük hayatta düzgün kullanmak istiyorsanız.
Sosyal ağlarda paylaş

Dil işi yetenekten çok dilin nasıl çalıştığını anlama işi bence. En büyük zevkimdir mesela kelimelerin hangi köklerden geldiğini bulmak falan, bu kelimeye neden böyle demişler diye düşünüyorum; gramerin mantığını kapmaya çalışıyorum etc.

İngilizceyi hiç kursa gitmeden tamamen roman okuyup oyun oynayarak, vent.te orda burda ingilizce konuşarak öğrendim.

Lisede Almanca'ydı yabancı dil, onu hiç umursamama rağmen 7 yıl ara verdikten sonra geçen sene Almanya'da b1 başladım, b2'ye geçtim geri döndüm.

Üstüne İsveççe öğreneyim dedim, gittim 1 kur aldım, İsveç'e gittiğimde her şeyi anlıyordum sdfsdgsdhj (dil zaten ingilizce + almanca gibi bir şey)

@Escape, bunları niye söyledim? Kursa tabii ki git, işini çok hızlandırır ama bir yandan da dili hobi haline getirmen, hayatına dahil etmen gerekli, rüyanda bile ingilizce rüya göreceksin. Ancak öyle gerçekten öğrenirsin bir dili.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...