Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Savaş çıkıyor galba (İsrail - Filistin)

Joker

Öne çıkan mesajlar

Livered said:

yavaş olacakbir şey yok. İsrail en geç 1 yıla kadar iranı vuracak. Vurmadan öncede bahcesini temizliyor.

2 israil-arap savaşında da araplar derslerini aldılar.Onun için sadece seslerini çıkarıyorlar.

Bizimkiler dışında israile höt höt diyen yok.

Hacim, ben de ayni seyi dusundum de bir sorun var. Suriye'ye destek veren Rusya buna ses cikarmayacak mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

Livered said:

yavaş olacakbir şey yok. İsrail en geç 1 yıla kadar iranı vuracak. Vurmadan öncede bahcesini temizliyor.

2 israil-arap savaşında da araplar derslerini aldılar.Onun için sadece seslerini çıkarıyorlar.

Hacim, ben de ayni seyi dusundum de bir sorun var. Suriye'ye destek veren Rusya buna ses cikarmayacak mi?

bir nevi 3. dünya savaşı olacak. Kaçınılmaz bir şey zaten bana göre bu savaş.

amerika > rusya meselesine gelirsek. rusyayı hafife almamak lazım. Rus nükleer bombardıman uçakları 7/24 uçuşda. Geçenlerde bunlardanbiri alçak uçuş ile ingiltere sınırına kadar girdi kimsenin ruhu duymadı.
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

Norak said:

iron dome at work:

50.snden başlayın.
http://www.youtube.com/watch?v=8kAyqbKwd1o

of cok iyi. böyle bi ülkeye müttefik olmuyorsun da gidip müslim bradırsa falan sahip cıkıyorsun ya.. allah kurtarsın.

eğer israil siyonist bir devletse, kurulmasını istedikleri devletin sınırları içinde türkiye den de toprak var, yok normal bir devletse sorun yok zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

Amerika > Rusya

nope.

birde, her ne kadar, bazı amerika israile destek veriyor gözüksede, mevcut düzende hiç bir amerikali israil devleti için, rusya, iran, çin gibi ülkerlerle savaşmak isteyeceğini zannetmiyorum, tabi amerikanın durumunu başka bir konuda konuşmuştuk
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

Kaliko said:

Livered said:

amerika > rusya meselesine gelirsek. rusyayı hafife almamak lazım. Rus nükleer bombardıman uçakları 7/24 uçuşda. Geçenlerde bunlardanbiri alçak uçuş ile ingiltere sınırına kadar girdi kimsenin ruhu duymadı.

hangi model uçaklar onlar
Sosyal ağlarda paylaş

iran + rusya + çin vs. all senaryosunu ben gerçekçi bulmuyorum ya. ben birinin iran'a girmeye cesaret edebileceğine inanmıyorum.

umarım girmezler.

ayrıca bi yandan ahmedinejat dayıyı da saygıyla selamlıyorum, zira israil'in bombalayarak yaptığı 'biz güçlüyüz, gözü yiyen bize bulaşsın' propagandasını birkaç cümle ile yapıyor her konuşmasında. 'israil'i haritadan sileriz, akıllı olun, nuke var ama medikal amaçlar ;)' falan gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Livered said:

Kaliko said:

Livered said:

Ben de hiç duymamıştım öyle bir olay ama google'a bakınca şaşırdım.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1260381/RAF-jets-intercept-Russian-bombers-flying-British-airspace.html
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Livered said:

Kaliko said:

Livered said:

modelini bilmiyorumda abd nin b-52 sine benziyor büyüklük bakımından.

Birde şu var abd çinide ablukaya almaya çalışıyor.Afganistan ve ıraktan çektigi birliklerin tamamına yakınını japonya ve o bölgedeki yerlere kaydırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

Feamer said:

Livered said:

Kaliko said:

Livered said:

modelini bilmiyorumda abd nin b-52 sine benziyor büyüklük bakımından.

Birde şu var abd çinide ablukaya almaya çalışıyor.Afganistan ve ıraktan çektigi birliklerin tamamına yakınını japonya ve o bölgedeki yerlere kaydırdı.

yok, o değildir (burada en üste olan b-52 benzeyen), Tupolev Tu-160 bu uçak olması lazım, ben uçamıyorlar diye biliyordum, putin tamir etmiş demek ki, zaten bildiğim o yetenekte f-177, b-2, b-1 ve Tupolev Tu-160 var bilmem atladığım varmı?

şunuda ekliyim bari, yakışıklı yapmışlar burada

ayrıca çini ablukaya alacaksa afganistan niye asker çekiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

iran + rusya + çin vs. all senaryosunu ben gerçekçi bulmuyorum ya. ben birinin iran'a girmeye cesaret edebileceğine inanmıyorum.

umarım girmezler.

ayrıca bi yandan ahmedinejat dayıyı da saygıyla selamlıyorum, zira israil'in bombalayarak yaptığı 'biz güçlüyüz, gözü yiyen bize bulaşsın' propagandasını birkaç cümle ile yapıyor her konuşmasında. 'israil'i haritadan sileriz, akıllı olun, nuke var ama medikal amaçlar ;)' falan gibi.

üçü bir arada zaten olmaz ama dünya savaşı gibi bir şey olur ve rusya satış yapmazsa bu üçü taraf olabilir...

ve ayrıca iran çok abartılıyor hep, manasız yere, eldeki tek argümanları soba borusu füzeleri...

şu anda bazı ülkelere düşman lazım ve kendi iç propagandası için de lazım ve iran da bu danışıklı dövüşü oynamaktan rahatsız değil bence

iran halkı basit bir halk olmadığı için ve bir den fazla çoğrafı özelliği barındıran görece geniş bir ülke olduğu için liderleri başta iken kolay kolay yenilmezler, ama benim fikrime göre şahı kimler, neden, nasıl yıktı ve mevcut mollaları başa geçirdi ise, mollaları da aynı şekilde indirebilir ve başsız kalan iran sorun teşkil etmez...

ayrıca adamların lider çıkartamama gibi dez avantajları var, eğitimli halkı ve türki kavimlerden gelen, gerektiğinde inisiyatif alabilecek kadınları var ama, ben iranın kazandığı savaş hatırlamıyorum, bizansa falan karşı bir kaç çatışma kazanılmış ama o kadar, bir perslerin, persiyayı kurarken görece askeri başarıları var birde romaya karşı o meşhur savaş
Sosyal ağlarda paylaş

adam haber linki koymuş arka sayfada bakın işte, eşşe kadar resimler de var.

yalnız iron dome çok sapık bir şeymiş hele gece çekilen o görüntü efsane direk ama sıkıntılı yanıheriflere attılan roketler güdümsüz ucuz roketler çok sayıda rahat bir şekilde atılabiliyor, israil'in savunma roketlerinin tanesi 50.000 dolar wikiye göre 90.000 dolar. Kassam mıdır nedir o roketlerin tanesi 800 dolara geliyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...