Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Savaş çıkıyor galba (İsrail - Filistin)

Joker

Öne çıkan mesajlar

İSRAİL: 7 HAFTALIK SAVAŞA HAZIR OLUN
Diğer yandan İsrail Ordusu, ülkenin güney ve orta kesimlerindeki yerel yetkililere 7 haftalık savaşa hazır olmaları talimatını verdi. Yerel basının haberine göre yerel yönetimlere talimat Seferberlik Komutanı Orgeneral Eyal Eizenberg tarafından verildi.

HAMAS: İSRAİL UÇAĞINI DÜŞÜRDÜK

Kassam Tugayları'ndan yapılan bir başka açıklamada da, Gazze semalarında uçuş yapan İsrail savaş uçağının, füzeyle vurularak düşürüldüğü ileri sürüldü. Açıklamada, uçağın düştüğü ve enkazına ulaşılmaya çalışıldığı ifade edildi. Gruptan dün de benzer bi iddia gelmişti.

Kassam Tugayları ayrıca, Bureyc mülteci kampı yakınlarında çok sayıda İsrail askerini vurduklarını öne sürdü. İsrail medyası ise bölgede sivil bir aracın antitank silahıyla vurulduğunu fakat araçtakilerin saldırıdan önce kaçmayı başardığını duyurdu.

İSRAİL GAZZE'DE 3 YOLU KAPATTI

İsrail Ordusu Gazze Şeridi çevresindeki üç yolu kapattı

http://www.haberturk.com/dunya/haber/794765-kuduse-roket
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

Filistin'li kadın yolda giderken ayağı takılır düşer ve saçı gözükür.
Bunu gören İsrail askeri arkadaşlarıyla gülerek kadına:
'Günah değil mi, bak saçını gördüm' der.

Kadın cevap verir:
'Bizde saç erkeklere namahremdir, köpeklere değil. . . !!!

Ve ondan sonra gokten Israilogullarinin uzerine ates yagar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya boş tartışmayı bırakıp daha farklı bir formata geçmemiz lazım aslında.

ne bileyim "israil kötüdür" ve "islamcılar salaktır" dışında bişiler denilebilmeli.

bana 2008deki savaşın sebebini açıklayın ve şimdikinden farkı var mı onu söyleyin mesela?
zamanlaması hakkında yorumda bulunun. savaşın taraflarından önde gelen politikacılar önceden ne demişlerdi, şimdi neler diyorlar onu irdeleyelim.

"filstinliler toprağı satmayacaktı aga!" ile "tayyip boşgonum van münüt demedü bu sefer! nooldu" ile yaptığınız tartışmalar kahve kıvamını geçemiyor.

daha dolu, daha bol linkli, wot değil, öz olarak sonuç odaklı bişiler olsa güzel olur diyorum yani.

daha farklı bi tartışma çeşidi bulmamız lazım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bi deneyelim işte ya.

ben bu savaşın-çatışmanın neden şimdi çıktığını bilmiyorum. neyin tetiklediğini bilmiyorum. 2008'den bu yana neler değişti bilmiyorum.

2008'deki savaştan bu yana neler oldu, şimdi neler/NEDEN oluyor?

burada önemli olan kısmı NEDEN OLUYOR. ben "israil, filistinde bilmem ne mahallesini bombaladı. filistin 5katuşya roketi attı." gibi olayları "de yi ayrı yazamayan salakların çalıştığı türk gazeteleri" üzerinden de öğrenebiliyorum.

burada yazan adamlar çok donanımlı adamlar. ve çok farklı bakış açıları var. herkes yabancı gazeteleri okuyor. farklılık yaratacak bişiler yazılsın en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

abi filistin mahallenin osmanı, her mahallede vardır, ezik bi tiptir ama gıcıktır da, arada dangalakça laflar eder önüne gelenden dayak yer, ağzını tutamaz yine dayak yer antipatik kimse sevmez.

israil de orta-yüksek halli bir ailenin çocuğu, besili falan hafif iri böyle, canı sıkıldıkça tokatlıyor osmanı.

ismi osman olan varsa üstüne alınmasın isim random
Sosyal ağlarda paylaş

bence bu savaşın başlamasındaki neden şu olabilir. Türkiye suyiye olayına başlamadan pkk'yı temizlemeye çalıştı, çünkü hem pkk hem suriye ikisi ile başaetmek sıkıntı riskli.

israil'de 1-2 yıl içinde iran'a saldıracaksa önce arka bahçesindeki riskli bölgeyi ayıklamak istemiş olabilir diye düşünüyorum. bu aslında büyük bir savaşın hazırlıdır bence.

/whiskas
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

abi filistin mahallenin osmanı, her mahallede vardır, ezik bi tiptir ama gıcıktır da, arada dangalakça laflar eder önüne gelenden dayak yer, ağzını tutamaz yine dayak yer antipatik kimse sevmez.

israil de orta-yüksek halli bir ailenin çocuğu, besili falan hafif iri böyle, canı sıkıldıkça tokatlıyor osmanı.

ismi osman olan varsa üstüne alınmasın isim random

osmaniac ama bu
Sosyal ağlarda paylaş

4 yıl önce de tam amerikan seçimleri sonrası israil seçimleri öncesi dönemde saldırılar başlamıştı. Ha mesele israil filistin olunca netanyahu seçimi kazanmak için saldırmıştır gibi açıklamalar çok sığ kalıyor. Yine altyapıya saldıracak israil, yine insanlar aç susuz ve karanlıkta kalacak. Yine 3 ölüye karşı 3.000 ölü gibi orantısız can kayıpları göreceğiz. Haliyle yine kaybeden zavallı filistinliler olacak.

Ha ne değişti 4 yıl önceye göre, mübarek gitti mursi geldi mısırda, arap pazarı baharı sayesinde yan etki olarak daha islamcı yönetimler var ortadoğuda. Haliyle filistin davasına gerçek anlamda destek veren devletlerin sayısı da artacaktır. Mısır kamuoyu baskısını göz ardı edemeyip refah kapısını falan açarsa işler iyice kontrolden çıkar, ki israil zaten böyle olası bir senaryoya karşı önlem alıyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Diğer taraftan bütün büyük ortadoğu planlarının dışında şöyle de bir dünya dönüyor filistin ve israilde

said:
The most compelling factor, however, may have been escalating Israeli concerns over the ordnance Hamas was stockpiling. Israel reportedly hit several key weapons caches in Gaza yesterday, including some that included the deadly Iranian-made Fajr-5 rockets, which have powerful payloads and ranges long enough to strike Israeli population centers.

Interestingly, last month the Israelis are believed to have carried out a raid on an Iranian weapons factory deep inside Sudan. Sensitive security sources indicated that “game-changing” rockets — the kind that could cause untold harm to Israel’s civilian population — were what prompted that daring attack into enemy territory.

The Gaza operation appears to be part two of that raid: A concerted effort to take out as many long-range rockets as possible, with the added benefit of eliminating those who procured them.

http://fullcomment.nationalpost.com/2012/11/15/jonathan-schanzer-why-israel-attacked-gaza/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...