Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima Online-Eskiye dair

RedallHoor

Öne çıkan mesajlar

said:
jonq, 11 Kasım 2004 18:35 tarihinde demiş ki:
Harbi merak ettim myth i nerden buldun :) İlk ve tek Stranger da gormustum ben onumu kestin kaşla göz arasi önüne gelene dalarken hehe

bi tane myth set de ben de vardı
server'ın kapanmasına yakın bi quest var dedi antimodes,gittim onla,antinin de en yüksek skill 50 sw,healing bile kasmamış ki kendiliğinden artıyo heal. 200'e kadar yolu var=)
gittik,bi gm geldi ogre lord'ları kesçeksiniz dedi
ben gittim direk öldüm=)
sonra res olup geri geldim baktım anti bi köşede duruyo
sonra polymorphla dragon olup dalmaya başladım,3 tane kestim baktım anti cesetlerden bişiler topluyo
anti sonra tamam topladım dedi
gm visible oldu,meğer cesetlerdeki ogre lord yumurtalarını toplicakmışız,anti verdi gm'e yumurtaları hediye mytheril set
bana da beyaz robe&cloak vermişti
set bi bende bi anti de duruyodu,öle takılıyoduk
anti'yi brit bank'ta kal vasladı SS'ler,lotladılar setin bikaç parçasını=)[signature][hline]Rangermania
Bugarea[a.k.a The Bonzi Buddy] 15 Eylül 2004 20.09 tarihinde demişki:
demin çette ağlıodun *fıstık atar* *fıstık atar* diye

Sosyal ağlarda paylaş

ehhe bilirsin jonq
işin için SS'ler girince ne olcağı belli olmuyodu=)
ama yani en son seti antiden almıştım ben bi
kollukları alabilmişlerdi
kalanlar bendeydi=)
bişi değil ogre'leri kesen benim mytheril seti anti aldı=)
ama robe&cloak daha güzeldi
spider'dan bide beyaz ayakkabı şapka almıştım=)
sende de ice robe vardı sanırım=)
nix zaten ful ice'dı=)[signature][hline]Rangermania

Sosyal ağlarda paylaş

cmrownz da yazmış zaten başta=)
nası savaşıyoduk rt'lerle yaa
off bak gene snn'de oynayasım geldi=)
hehe şimdi isim bile sayıcam da işin .oku çıkıcak=)
hehe tek tek isimler geliyo aklıma ya=)[signature][hline]Rangermania

Sosyal ağlarda paylaş

Daha 4 gün önce oldu.
Olympus ta oynayan yakın arkadaşım var msn e geldi (ulan şuna bi şaka yapayım dedim) olm ben olympus staff a girdim dedim inandi nickin ne dedi kütküt dedim counselor'um dedim hadi ya dedi sevindi falan sonra aradan 5 dakika gecti hiç bir şey yazmadı ve ana avrat küfür etmeye başladı msn den ana avrat düz gidiyor bende şaka yapıyor heralde dedim ve bende küfür etmeye başladım sonra telden aradı olm banımı actır senin an.. si.erim dedi lan it nediosun ne alaka dedim banlanadım lan dedi kapattı teli.
geçtim bilg başına lan ben staffta flan değilim şaka yaptım sana dedim. küfür etmeye devam etti.konu ne anlat dedim bi staff geldi yanıma sensin diye ana avrat sövdüm oyunda sonra banlandım dedi.
yerlere yattım başıma böle bi olay gelmemişti.[signature][hline]0 bir -Kuzu
Sen ondan öncede tektin ondan sonrada tek olucaksın unutma..

[Bu mesaj Mavi tarafından 12 Kasım 2004 02:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

E guzel ama ana avrat gıtme kısmı kotu bıraz ahh ah snn de yere 100 gp dusurmustum bırıde gelıp almıstı aglıcaktım warya bıde bırı bana heater shıeld wermıstı onu boyle onemlı yerlerde takıodum :D:D:D[signature][hline]Ash nazg durbatuluk,ash nazg gimbatul,ash nazg trakatuluk agh burzum-ishi krimpatul...
Ennyn Durin Ultan Moria:Pedo mellon a minno.Im Narvi hain echant:Celebrimmo o Eregion teithnt i thiw hin...
Sosyal ağlarda paylaş

ben snn de hiç oynamadım ama nebulanın ilk zamanlarında oyunu daha yeni görmüştüm ve beni öldürdüklerinde hayalet bi şekilde dolaşıp ne yapacağımı bilmiyordum(bana oyunu gösterenlerde ölündüğü zaman ne yapılacağını bilmiyorlardı ve her öldüklerinde yeni karakter açıyorlardı :P )öle bi yerlerde dolaşırken sanırım moonglow civarı bi yerlerdeydim tam hatırlayamıyorum evlerin önlerine falan kelle yerleştirmişler her yerler kan falan baya korkmuştum :p
Sosyal ağlarda paylaş

Sanane-Morimegil-Sinister[signature][hline]Adalet neden geç gelir diyenlere sözüm;Tanrı Ve Şeytan aynı bütündür ve terk eylemiştir divani.Bu yüzden melekler için işler daha zorlaşmıştır...Jahenné Maé ''In the name of god!The ones who have turned ınto the lıvıng dead wıthout a wıll eternal Nıght!Shall be ...Hellsıng)*
§Bounty Hunter§
Sosyal ağlarda paylaş

Bende anlatayim bari yabanci bir servera girmiştim 2001 senesiydi sanirsam hafif hafif kasmaya çalişiyordum değişik bir serverdi her milletden adam vardi bitek türke rastlamamiştim. Bir gün dururken hatirlamiyorum ama başima kötü bişey geldi " hay ***** " dedim. Ordan biri " vay baba sen türkmüsün " dedi bende olmuş 7 8 gün oynayali türkçeye hasret kalmişim " kardeş türküm " filan die nerdeyse uo da kucaklaşcaktik. Üstümdede toplama bir set vardi dediğim gibi garip bir serverdi 14x filandi wariora tailor filan kasiyordum. Ağirdimda epey set var kumaşlar var filan bu taniştiğim türk " baba gel " dedi gate açti neyse girdim " gel gel " diye koştu ordan bi an ex por yazisi görür gibi oldum ama aklima bile gelmedi pk gördü ona atdi filan diyorum içimden meğersem banaymiş. Adam beni orda kesti. O günden beri uo daki milliyetçilik duygularim sönüktür.
O kesenede sağlam küfür etmişdim " senin gibi türkün .. "diye başlayan...[signature][hline]Diablo, 05 Haziran 2004 12:46 tarihinde demiş ki:
şopar sensin lan ben tinerciyim

Ra

[Bu mesaj Ra_tyillustrious tarafından 11 Ocak 1071 12:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ahah ona benzer bi olay gecen gun geldi basıma. Bir arkadasım tarafından ( gerci sitelerinde de oyle yazıyordu ) oyunda 1000 kisi oldugu iddia edilen yabanci bir sevrer sırf uo da 1000 kisi olunca nasıl oluyor diye meraklanıp bakmak istedim ( runuo du ).Neyse girdik 2 arkadas dolanıyoz mezara gidip iskelet felan öldürmeye basladık bir yandan da geyik yapıyoz ortalıkta pk lar maviler kosturuyor ama bize dokunan yok o sırada biri geldi bizi duymus olcakki. "are you türkish?" yazdı turkce karakter kullanarak dikkatimi cekmisti oyle yapınca ingilizce sorunca bende yes dedim attack verdi kosusturduk biraz sonra pk lar onu kovalamaya baslayınca bizde cıktık. Turku heryerde belli ediyoruz kendimizi :)[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on.
Tysre Freewave - Eclipse FrF - Master BH -

Sosyal ağlarda paylaş

Paralise + crosswall o zamanlar yeni çikmiş yine 2001 sanirim çünki biz daha evelden öyle birşey bilmezdik paralise + kalvas yapardik. Yabanci bir shardda türklere rastladik guildleri filan vardi baktilar bizde türküz adept mage dik yeter dediler aldilar guilde. Epey güçlüydük pk crim ne görürlerse az çok bende yardim etdim kestik. Ben anladim guildin; serverin güçlü guildlerinden olduğunu fakat birşeyi anlamamiştim o kadar milletden adam vardi italyani, almani, rusu, ingilizi nasil olurda türklere bu kadar meydani birakirlardi ben bunlari gayet iyi bilirim asla izin vermezler kendi aralarinda birleşir türk mürk birakmazlardi hele ki o senelerde herkez biraz daha muhafazakardı. Ertesi gün gördümki ruslar hariç bir türk geldiğinde pk mavi crim fark etmez bir oluyorlar önce türkü öldürüyorlar sonra aralarinda savaşiyorlarsa devam ediyorlar. Bize aynen böyle oldu birbirini kovalayan bir pk ve bir mavi bizi görünce dönüp bize saldirdilar. Ittifakida görmüştüm ama halen türklerin nasil bu kadar üstünlük kurabildiğini anlamamiştim. 50vs500 gibi bişeydi bu.. Onuda serverdaki 4. günümde gördüm türkler paralise alip crosswall yapiyordu evelden paralise aldiklarimizin yarisi kaçiyorken bu gördüklerimde bir tek fire bile vermediler. Tp deseniz o zamanlar ya öyle bir item yoktu yada varsada biz bilmiyorduk. Meğersem bizim türkler sabahtan akşama kadar adamlari paralise ile kesiyorlarmiş ellerinde avuçlarinda set artili birakmamişlar. Adamlar çok kişide saldirsalar bizim türkler kesiyordu hep.
Ve zevkle açikliyorum :) ilk wildarea da denemiştim milletin azi açik kaliyordu.[signature][hline]Diablo, 05 Haziran 2004 12:46 tarihinde demiş ki:
şopar sensin lan ben tinerciyim

Ra

[Bu mesaj Ra_tyillustrious tarafından 11 Ocak 1071 12:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım pvp de biz millet olarak daha üstünüz yani kanımızda var bizim savaşçılık bende alter realm da oynardım taa eskiden 110 str bugla yapmıştım 105 dex haliyle buda bugdı 100 intle yanında 48 sw ki 40 olarak başlamışım hangi akla hizmet etmişsem adamları kesiyordum halbuki ben war moda geçip çift tıklamaktan başka bişey bilmiyordum o zamanlar birde dial upla kafeden oynuyordum :) birde bi keresinde beni paralyze almıştı ispanyollar etrafıma 7 ayı falan biriktirdiler 2 kişiydiler tamda vesperın aşa köprüdeydim lagdan şehre giremedim gard sınırına 2 adım kala yatmıştım :) hey gidi günler bee[signature][hline]Her zaman her şey olabilir asla şaşırma.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 yıl sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Arkadaşlar ben tamda sizin istediğin şekilde bir server açacağım ilerde...çok abartılı olmayacak,uo nun kendine münhasır yapısı dvm edecek, komutlar sistemler kafa karıştırmayacak,çok kolaylık olmayacak, (örneğin günümüz serverları .stat menusuyle str dex int ayarlaması yaptırıyor) ve playerları tembelliğe itiyor,bende o menu sadece cap düşürme ve statları koruma altına alacak, player gidip maden kazarak,demir eriterek,saz gitar çalıp bardla ayarlayacak,belki bir nevbie center yapılabilir ama skillerin oturduğun yerde gmlendiği özel dummyler olmayacak... zaten kolaylıklar yüzünden crafterlık öldü,pvp lerde frp yi öldürdü...

ama herşeyden önce birileri bana script konusunda yardımcı olmalı,,henüz yeni yeni öğrenmeye başladım..geçmişte stafflık adminlik vs yapmıştım ama sscp yle pek ilgili değildim.birileri bana yardımcı olursa sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

RedallHoor said:

Herkeze Selamlar

Bu gunlerde bazı şeylere özlem duyuyorum inanınki artık eski ultima online i ph siz skill kasmayı 3 saat makina başında oturum 0,5 gain almak bile çok güzeldi ama artık kalmadı eskisi gibi değil herşey yenilikçi fikirler getirelim derken belkide farkında olmadan uo öldü ben şimdi eski nebula ve Hardgamer oyuncularından burda kimler var diye merak ediyorum eğer yazarsanız kim oldugunuzu hatırlarız eski günleri hep beraber ...

Redall-NebulaNORTH
Redall Hoor-Hardgamer
Redall-Silver Serpents[signature][hline]GrandMaster İnsan Abarii

adam 8 sene önce özlem duymuş,yıl 2012 bizde aynı :((((
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Gerek ofis içerisindeki çocuklarla olan sohbet, gerekse bu konunun hortlamış olması, dün akşam yeniden UO oynamamı sağladı.

Acayip özlemiş durumdaydım oyunu zaten, atladım atıma şöyle bir Sosaria turu yaptım. Britain-Yew-Wrong-Cove turu attıktan sonra mutlu mesut bir şekilde ayrıldım oyundan.

Gözünü sevdiğimin oyunu...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...