Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nfs underground 2 (demo)

Jaan

Öne çıkan mesajlar

istisnalar kaideyi bozmaz tabi de

evde hala indiriyorum

internet cafede ilk gun indirilmis gittim oynadim

ilk basta arabayi ziplatma olayi
+
on ve arka tekerlekleri yukseltme olayi
+
yaris sonrasinda 1'e gore oylece onlerinden gecmek yerine nokta donusu yapmak falan
+
motor sesleri super olmus
+
arabalarin kapilarinin yukari veya tersten acilmasi super birsey
+
araba kaputunun ortadan ikiye acilmasi veya murat 131 lerdeki gibi onden arkaya acilmasi
+
bagajdaki muzik sistemleri
+
sehir icinde bilmiyorum farkettiniz mi 3 tane noktadan farkli bulabildiim 5 adet araba modifiye istasyonu(mesela barese gidip on tamponu deistirmek gibi bi olay)
+
sehir icinde gezinilmesi olayi zaten oyuna zevk katmis
+
vs. vs.(golf reklami gibi oldu)

suan aklimda kalanlar bunlar download %97 oldu hadi ben kacar :)[signature][hline]Love is a name.. Sex is a game..
so, Forget the name... Play the Game..

Saint Joseph'li ultimacılar
Sosyal ağlarda paylaş

zaten undergroundu kastetmemiştim ben.
maximum traficte ben bile zor sürüyordum.
ki dragda 4 rakipten 2si mutlaka kaza yapıp devre dışı kalıyordu.

ancak kastettiğim simulasyon manyağı oyunlar.
o oyunlarda trafik felan yok.
sadece programlanmış arabalar,
"şurda arabanın hızını 60a indirirsen bu virajı sorunsuz dönersin" vs..
eh oyunda da senin tek yaptığın, o virajları sorunsuz dönmekti
oysa undergroundda hız daha çok ön planda.

herhalde ne demek istediğimi anlatabilmişimdir :-P[signature][hline]I fear no enemy!
I fear not death!
For the khala is my strength!
En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

bone senin kastettiin oyun world racing gibi oyunlar olmali ki o oyun sadece mercedes reklami araba falanda parcalaniyor ama bir dahaki yarisa resmen yeni araba ile giriyorsun ve underground 2 den sonra kimse bakmayacaktir bile oyle oyunlara

bakmak isteyenlerse colin mcree yi beklesinler :D[signature][hline]Love is a name.. Sex is a game..
so, Forget the name... Play the Game..

Saint Joseph'li ultimacılar
Sosyal ağlarda paylaş

Evet az önce baktım oyuna ve bu sefer beğendim! İlk oyuna çok fazla laf atmıştım kötü fizik motoru diye (ama yine de haala oynuyorum ;)) fakat bu sefer gerçekten çok güzel herşey. Zaten bu cruise mode denilen şey benim araba yarışlarında aradığım en büyük özellik :) evet evet güzel olmuş bayıldım hatta...

Yalnız benim anlamadığım şey araba yarışlarını nasıl bilgisayarda oynuyorsunuz? Ben mi çok hırs yapıyorum yoksa? Şu anda feci derecede el bileğim ağrıyo ileri tuşuna abanmaktan :)

bone için edit: Eğer yarış simulasyonu istiyorsan Colin McRae 2005 derim sana. Çünkü gerçekten bir araba manyağıyım ve yarış oyunlarında ilk dikkatimi verdiğim şey fizik kuralları... Ve şundan eminim (sadece benim oyum değil bu otoriteler tarafından söyleniyordu) Colin McRae 4 en iyi fizik motoruna sahip oyundu. Bu durumda 2005'ten dah sıkı bir icraat bekliyorum :) Çıktı sanırım...
[signature][hline]It's "Unix" if it has the "x" sound in its name - the Xbox must be Unix then.

from a discussion on slashdot.org

[Bu mesaj Kendercik tarafından 30 Ekim 2004 20:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 30 Ekim 2004 18:36 tarihinde demiş ki:
nfs 2 ve underground'u, GTA ile kıyaslamak, starcraftı counter-strike ile kıyaslamaya benzer.

ya bilmiyorum bunu kasti mi yapiyosun, git mesaj tekrar oku ben gta ile nfs und.'u konsept olarak karsilastimadim
arkadas "hasar alinan bi oyun olursa o oyun cok zor olur. ha$Aaaa.." gibilerinden bi mesaj atmis oysaki bunun ornekleri var eski nfslerde oldugu gibi gtada'da kullanilan bi olay
bunu ornek verdim ne counter strike ne starcratfi allahaskina[signature][hline] Q: Does God control everything that happens in my life?
A: He could, if he used the debugger, but it's tedious to step through all those variables.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Naa, 30 Ekim 2004 15:56 tarihinde demiş ki:
hala alakasız bir seyden bahsediorsun
GTA da kac tane arabayla yarısıorsun? basit kovalamacalar seklinde gecior.
Tabi GTA'da araban hasar aldıgında degistirebiliorsun. NFS'de oyun icersinde araba degistirebiliormuyuz Peki?
Mumkun olsa Bile NFS'de Gta'da gittigin hizin 2-3 katı hizlarda gidiorsun ve 1-2 sn nin bile onemi buyuk bilmem anlatabildimmi.

Hala devam etmek istiorsan Ozelden cevabini bekliorum konuyu daha fazla saptırmayak.

simdi anlamana yardimci oliyim
1-hasar alma derken bunu su ana kadar bir suru oyun kullandi tek tek ornek verirdim ama simdi "ne alaka? ne alaka?" demeye devam ediceksin o yuzden geciyorum. senin mantinla hic bir tur birbirinden ornek alamaz hatta eski serilerinden bile ornek alamaz.
2-hasarin cesitleri olabilir; az hasar olur sadece goruntude hasar alinir , motor zarar gormez ya da oyun icinde disable edilebilir. boyle bi istegi bu kadar "HAYIR! OLAMAZ NASIL ISTERSIN! Eski koye yeni adet getirme!" gibi karsilamak bana acikcasi en sacma gelen...
gerisi zevk meselesi ben farkli oyunlari seviyorum duvara carparak donmek hosuma da gitmio.. bonecrusherin aldigi hiz zevkini diil golde ilerleyen kutuk hissi tattiriyo bana[signature][hline] Q: Does God control everything that happens in my life?
A: He could, if he used the debugger, but it's tedious to step through all those variables.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
riglous, 30 Ekim 2004 17:23 tarihinde demiş ki:
nfs2'den sonra EA adam gibi oyun yapamadi ki... (undergroundlara kadar) su an bircok kisi yeni nfs'leri bekliyosa bunun sebebi nfs2'dir. oda tamamen arcade'di.. ha belki porshe sayilabilir guzel ama o simulasyondu... (en azindan simulasyona yakindi)

tabi zevkler ve renkler tartisilmaz siz sevmis olabilirsiniz diger nfs'leri ama benim gibi dusunen baya bi kisi var. haliyle EA o ruhu yakalama cabasinda. 1 defa oynayip bitirip sikilinacak bi oyun yaparsa bu olmaz tabi, nfs2'yi 2 sene oynamistim, 2 3 ay once arkadaslarla bi yerde rastladik, direk atlayip hadi oynayalim dedik... ha onun yerinde hasar aldigi 3 4 5 vs. olsaydi kimse tenezzul etmezdi muhtemelen... kisacasi ortami yakalamislar, guzel olmus...insan hasar almayinca dan dun oynayabiliyo. oyle olunca da sikilmiyolar yok hasar almiyim hede hodo diye...

GTA konusunda karsilastirdiginiz seyler cok ayri geldi bana. yani GTA mere NFS mere...

neden gta'dan ornek verdigimi acikladim tekrar yazmiyorum..

acikcasi ben eski nfsleri cok sevmem underground'u da gayet basarili budum ama bu durum eski oyunlardan bazi ogeleri buna eklemeyi haksiz cikarmamali.
geri kalan nfs oyunlarinin basarisizliginida hasar almaya baglamak ne kadar mantikli geliyo sana? bana hic gelmiyo.. sonucta disable secenegi konup bunun ustesinden gelinebilir.[signature][hline] Q: Does God control everything that happens in my life?

Sosyal ağlarda paylaş

e tamam iste underground tamamen bi arcade oyunuyken ona bi de simulasyon etklentileri istiyorsun. insanlarin olmaz dedigi bu.

ha hasarin goruntude olmasi, bunu daha once soylemedin, evet sanirim goruntude hasar olsaydi oyun emulator oyunu gibi gozukmezdi. cok daha tatli olurdu... ama sorun surdaki, her modifiye parcanin ayri ayri hasar aldigini dusunursek, farkli darbelerin farkli sonuclar getirecegini... bence o is bu adamlarin dolu dolu 2 senesini alir... eh underground 3'e anca koyabilirler... zaten 2 seneden once de hicbi makine o kadar detayi kaldiramaz.

Eski oyunlardaki basarisizligi hasara degil, simulasyon haline getirme cabalarina bagladim. nitekim insanlar Need For Speed'den bunu istemediler...

[signature][hline][Golden Horde]Goyal Xar

[Bu mesaj riglous tarafından 30 Ekim 2004 21:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

arcade diye simulasyon oyunlarindan eklentiler yapilmamasi pekte mantikli bi aciklama diil bence ki kimse bu tip bi aciklamayla karsi koymadi cok zor olur bilgisayar guclu olur dediler, bazisinada hiz hissi vermiyomus carpma korkusu..
underground bariz bi sekilde fast and furious filmlerinin oyun versiyonu denebilir
hatta fast and furious simulasyonu diyelim ki filmde gordugumuz hasarlarida eklesinler[signature][hline] Q: Does God control everything that happens in my life?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kendercik, 30 Ekim 2004 20:54 tarihinde demiş ki:
bone için edit: Eğer yarış simulasyonu istiyorsan

yarış simulasyonlarını sevmediğimi söylemiştim zaten
üzerime gelmeyin
carmageddon yaparım hepinizi..[signature][hline]I fear no enemy!
I fear not death!
En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hasar olan adam akıllı bi oyun söylesenize yada underground yarışlarda bi çarpmanda o arabanın ne hale gelceğini bi düşünün. Ayrıca da gta daki araba sürüşünün kolaylıgıyla nfs deki zorluğu düşünün.
Önceki nfs lerde oluordu hasar çünkü yollar çok daha büyüktü bunda sokak arasında yarışıosun bazen 2 arabanın sıgmayacagı kısa yollara giriosun o hızla çarpıyosun zaten
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 30 Ekim 2004 22:14 tarihinde demiş ki:
arcade diye simulasyon oyunlarindan eklentiler yapilmamasi pekte mantikli bi aciklama diil

senin dediğin, "need for speed'de car damage olayını eklesinler" değil mi?

ama bu need for speed.
need for speed 2, underground ve underground 2'de gördüğüm kadarıyla, oyun sana sadece hız zevkini tattırmak istiyor.
colin mcrae, mclaren f1 vs gibi gerçekçi bir araba yarışı simülasyonu yapmak istememişler.

sunu gibi düşün.
Bir tarafta quake 3 (bu underground) diğer tarafta america's army (bu da bahsettiğimiz simulasyon oyunları).

quake 3'te adamlar aksiyona önem vermişler. Oysa america's army'de adamlar gerçekçiliğe önem vermişler. Duvara değdiğinde adamın silahı otomatik olarak eğmesinden, bozulan silahını tamir etme özelliğine kadar bir çok şey eklemişler.

Ancak quake 3 oynarken sen "adamın kafasına roket attım, neden patlamadı" diyorsun.

her oyunun bir oyuncu kitlesi vardır.
quake 3'ü yapan kişilerin hitap ettiği oyuncu kitlesi, america's army'den farklı.

O yüzden dedim, Underground'u GTA ile kıyaslamak, Starcraft'ı counter-strike ile kıyaslamaya benzer diye.

Yani ikisi de farklı tür oyunculara hitap ediyor.

Ben Need For Speed 2'nin devamı niteliğinde bir oyun beklerken, sen mcrae gibi simulasyon özellikleri bekliyorsun.
Ancak adamlar aksiyon kitlesine hitap etmek için, gerçekçilikten ödün veriyor.

Benim demek istediklerim bunlar yani..[signature][hline]I fear no enemy!
I fear not death!
En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

ben gta ile nfs und.'i karsilastirmiyorum tekrar soyliyim
ordaki ozelligin burdada kullanilabilecegini bilgisayari yenmenin imkansiz olmadigini soyledim.

"arcade" kitlesini tutmak icin bu olay optionstan disable enable edilebilir boyle hem o buyuk arcade kitlesi tutulmus olur hemde benim gibi dsunenler zevk alir[signature][hline] Q: Does God control everything that happens in my life?

Sosyal ağlarda paylaş

Green_martin sana fazla bisi solemek bile istemiorum aslında
dedigimi bile carpıtıp koymussun ben tekrar solıyım.
Hasar alma olursa oyun zorlasir dedim

Diger arkadslarinda soledıklerı igib GTA ve NFS nin oynanısları cok farklı. Sadece Gorunmde bile hasar olmasi suanki sartlarda gereksizdir. zaten kac kisi full detail oynuor oyunu bide buna arabanin uzerinde bulunan 239239223 tane itemin hasar alabilme olasılıklarini eklersek oyunu kimse oynayamaz.

Bu oyun Hıza dayali bir oyundur. %100 gercekci olmak zorunda da degil.cunku NEED FOR SPEED..[signature][hline]Bakınız! Na
Buyrun! Mail=MsN
Allahım Sen beni dostlarimdan koru dusmanlarımla ben ilgilenirim!
Sosyal ağlarda paylaş

hala gta nfs diyosun ya kafami duvarlara vuruyorum
sonrada gelp laflarimi carpitiyosun diyosun
sen diilmiydin hasar olayinin oyuna aktarilmasinin zor oldugunu soyleyen? daha once yapildi yeni bisey diil diye bi ornek verdim
nerenden anlayipta iki oyunu karsilastirdigimi cikardin hala cozemedim

oyunlari senin bilgisayarina gore cikarmiyolar yeni cikan oyunlarin sistem gereksinimleri zaten ucuk olabiliyo

uzatmak istemiyorum bence guzel olurdu dedim bu kadar muhafazakar olcaginizi bilseydim zaten yazmazdim

nolur bu mesajima cevaben gta ile nfsyi niye karsilastiriyosun diye yazmayin bakin yalvariyorum, anlamadiysaniz yada anlatamadiysam aradaki farki birakin gitsin[signature][hline] Q: Does God control everything that happens in my life?

Sosyal ağlarda paylaş

Ben full detail oynuorum zaten ama kendimden baska insanlarıda dusunuorum Bu 1
2.si arkadaslar benmi anlatamıorum yoksa sadece bu arkadasmı anlamıorum lutfen biri bisiler solesin
Ben oyunun zorlasacagini soyluorum oyuna aktarilmasi zor olur die bisi soledımmı ben..
yani dahada acıklyayım istersen
oyun oynarken dahada zorlancaz zati oyun zordu dahada zorlascak diom simdi gidip bana
oyun yapmak zor dedin demede[signature][hline]Bakınız! Na
Buyrun! Mail=MsN
Allahım Sen beni dostlarimdan koru dusmanlarımla ben ilgilenirim!
Sosyal ağlarda paylaş

doom3 farcry star wars galaxies gibi oyunlarin tvsiye edilen sistemlerine bakin
tabii ki oyunu satmalari icin belli bi oranda sizi dusunuyolar ama sizi sistemleriniz bu oyunlar icin sinir diil[signature][hline] Q: Does God control everything that happens in my life?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Naa, 30 Ekim 2004 23:30 tarihinde demiş ki:
Ben full detail oynuorum zaten ama kendimden baska insanlarıda dusunuorum Bu 1
2.si arkadaslar benmi anlatamıorum yoksa sadece bu arkadasmı anlamıorum lutfen biri bisiler solesin
Ben oyunun zorlasacagini soyluorum oyuna aktarilmasi zor olur die bisi soledımmı ben..
yani dahada acıklyayım istersen
oyun oynarken dahada zorlancaz zati oyun zordu dahada zorlascak diom simdi gidip bana
oyun yapmak zor dedin demede

ehe bu super bi arguman iste kendinden baska insanlari dusunuyosun eheh bende onlari dusnuyorum disable secenegi konabilir dedim
ki bu tur oyunlari oynamak icin zaten iyi bi grafik karti almak gerekiyo her halukarda, detaylari kirpmak icinde bolca secenek var oyunda...

2.sine cevap vermek gerekirse sen soyle bisi demisin 2 sayfa once
said:
Naa, 30 Ekim 2004 12:05 tarihinde demiş ki:
olayin gta ile ne alakasi var bir kere ben sacma olur demedim zor olur dedim.

bundan yola cikarak zorluk olarak oyuna aktarilmasi diye dusunmusum aklimda yanlis kalmis
sen oyun zorlasir demisin zaten buna da cevap verdim cok sacma bi mantik, istenirse emin ol hasar sistemi olmadanda bilgisayar seni gecebilir.
bunlarin hepsi ayarlaniyo hasar konursada ona gore ayarlanir[signature][hline] Q: Does God control everything that happens in my life?

Sosyal ağlarda paylaş

off tartışma gereksiz yere uzadı farkında mısınız sonuç olaraktan oyun bu bence çok değişiklik yapmamaları oynanabilirlikde iyi olmuş çünkü underground ın ilki çok tuttu ve herkes begendi yine bence cok guzel ben begendim şahsen elimizde de bu war sonucta varsayımlarla hareket etmek gereksiz
Sosyal ağlarda paylaş

bravecik gecen sayfa yazdigin tek mantikli karsi ornekti bana kalirsa, koymamalari icin en iyi neden
ben zaten oyunu sevdim sadece koysalar hosuma giderdi dedim konu kartopu gibi buyudu
aramizda koklu muhafazakarlar var[signature][hline] Q: Does God control everything that happens in my life?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...