Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android çılgınlığı

Suark

Öne çıkan mesajlar

e zaten nexustada samsung yazıyor, bi alt modeli ve 1k fiyatı var ya güzelmiş.

eyvallah gerge.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_nexus_i9250-4219.php
şunun üzerine yok mu başka? bunlarında şekli şemali "meh".
sonyler falan baya güzel oluyor varmıdır dengi?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Şöyle demiştim:

Samsung'un donanım epey iyi ama yazılım yaramaz. Eğer alıp içindeki yazılımı değiştireceksen rahat rahat al. Ama root, custom rom filan uğraşmam diyorsan Nexus, HTC ve Sony sadece.

Fikrim budur.

Bekleme olayına da karşıyım. Ben büyük Xperia telefonu satıp küçük bir Desire C alayım diyorum bu arada, aşırı güce gerek yok yani. Şimdiki telefonlar ile yakında çıkacaklar arasındaki fark küçük.

Şu en mantıklı açıklama olmuş peki bu rom yazılım felan değiştirme işlerine girince telefonu haşat ebebilme gibi bir durum varmı sonra garanti kapsamı dışında kalması felan gibi yoksa basıp formatı paso takılabiliyormuyuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=4219
kamerası daha kötü, işlemcisi dual core falan ( bilmiyorum ne kadar etkili bu )
sd card slotu yok ama olmasın gerek yok ztn 16gig yeterli.

lte yok lol

kamera çok belirgin mi farkı?
iimiş de tipi kayık, gene ii ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Nexus'un olayı farklı, sırf donanım değil yazılım da. Google doğrudan destekliyor Nexus'ları ve yeni Android'ler çıktığı anda ona da geliyor. Normal Samsung Galaxy'ler aylar sonra çıkartıyor güncellemeleri ve bir yerden sonra çıkarmayı da bırakıyor.

Yani S3 Samsung tarafından desteklenirken Nexus Google tarafından destekleniyor, Samsung sadece üretici firma, fabrikadan çıkarmak dışında ilgileri yok.

Donanım olarak bir doygunluğa erişti market, Moore's Law hala valid tabii ama aşırı güç normal işler için gerekli değil. Oyun ya da rendering gibi şeyler yapmıyorsan 4 sene önce çıkmış bir Penryn dizüstü hala tüm işini görüyor (yıpranma katsayısını düşük tutarsak). Bu kadar yeni, yeni, yeni takıntısı gereksiz.

Nexus al derim para veresin varsa. Nexus 4 beklemek istiyorsan bekle, 2 ay sürer ama bize gelmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi demin gördüm 1050tl nexuslar, s3 ler hala 1500 bandında

Gergenin dediği, androidin doğrudan gelme olayı ciddi bi bonus benim için. Saolasın kaptan.

Son nokta, tip. gidip bakıcam bi ele alalım bakalım. Sonyleri seviodum, xperia T gelicekmiş yeni o da fazla pahalı olmaz diyorlar. xperia arcı çok beğenmiştim tip olarak.
beklemeye değer mi ki?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
İkinci sayfanın sonunda bekleme hakkında düşüncelerimi yazdım abi. Xperia T S3 ve Nexus'a denk bir alet. İkisi arasında donanım olarak, Nexus en altta olan. Nexus'un olayı yazılım ve donanım ilişkisi ama işte. Eğer beklemeyi kafana koyduysan Nexus 4 bekle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Nexus'un Google desteği var işte, mesela Android 4.1 hala çıkmadı Xperia S için. Denkler onun dışında. Yine de Sony alırdım ben; kamera, ses ve ekran olarak ötede bence; güncelleme gelmiyor ama işte. Hala 4.1 için Cyanogen çıkmasını bekliyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

HTC kelebek gelsin diye bekliyorum. Haricinde çok memnunum Sensation'dan.

1000 üstü modeller için gereksiz denmiş olabilir ama o gereksiz diyenlerin kaç defa dolu hafıza ve 10sn'ye kadar tepki aldıklarını da postlarına eklemeleri de aydınlatıcı olacaktır.

Bir uygulamaya bastığın anda çat diye ekrana getirmiyorsa sinirim bozulur benim. Atarım o telefonu.

Beklemeyi sevsem N73 kullanırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...