Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Öcalan neden açlık grevi yapmıyor?"

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:

BonePART said:

açlık grevi çok entresan bişi
sözde ölmekle tehdit ediyosun
ama ölmemek için şekerli su içiyosun felan
show uzun sürsün
daha çok ilgi çeksin diye
amaç ölmek değil yane
katı yemek yemiyoruz sırf

amac olmek değil zaten, amac protesto

abi aspdğofkaweğpokasdfğpoaskf
Sosyal ağlarda paylaş

abı yanı ne dıyımki, cok garip bişi sölemiş bone.

bu arada aclık grevin ile ölüm orucu farklı seyler zaten.
aclık grevinden, ölümden cok dejenerasyonla tehdit ediyo oluyorsun otoriteyi.

daha doğprusu aslında otoriteyi hiçbirseyle tehdit etmiyorsun. kamaoyu yaratma üzerine bişey ikiside. ortada bir haksızlık var ve bu haksızlığı düzeltmek için birsey yapmıyor devlet, diyosun, bide o haksızlığın üstüne kendi canını ve sağlığınıda yüklüyorsun. devletin sorumsuzluğunun etkisini arttırıyorsun. buda devlete karsı olan tepkilerin haklılığını, temelini güclendiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

abı yanı ne dıyımki, cok garip bişi sölemiş bone.

bu arada aclık grevin ile ölüm orucu farklı seyler zaten.
aclık grevinden, ölümden cok dejenerasyonla tehdit ediyo oluyorsun otoriteyi.

daha doğprusu aslında otoriteyi hiçbirseyle tehdit etmiyorsun. kamaoyu yaratma üzerine bişey ikiside. ortada bir haksızlık var ve bu haksızlığı düzeltmek için birsey yapmıyor devlet, diyosun, bide o haksızlığın üstüne kendi canını ve sağlığınıda yüklüyorsun. devletin sorumsuzluğunun etkisini arttırıyorsun. buda devlete karsı olan tepkilerin haklılığını, temelini güclendiriyor.

abi benim anlamadığım bu zaten
yane neden haber oluyo bu adamlar ölmüyosa
yane kilo vermeleri mi haber oluyo
hayatları tehlikede mi?
öleyse tehdit işte
bişi yapın yoksa ölcez diyolar
ki bence hala çok manasız bi tepki
ben tepki gösterdikleri konuyu deil
tepkiyi eleştiriyorum
Sosyal ağlarda paylaş

e zaten bi noktadan sorna ölüm orucuna dönüyo genelde aclık grevleri.

abi ayrıca öle zayıf düştüm falan mevuzu değilki. sinir sistemleri eriyo bi süre sonra. felc, bilinc kaybı, bitkisel hayat, alzheimer, direk cocuk moduna girme falan ciddi sonuclar var.
Sosyal ağlarda paylaş

anadilde eğitim isteği ile apoyu birleştirmek AKPnin referanduma HSYK ile birlikte kadın ve çocuk haklarını koyması gibi olmuş. apo olmasa destek verebileceğim bir kampanyaya bu şartlar altında destek vermem. zaten ailesi ve yakınları ile avuktları aracılığı ile görüşmeye izni var. bir suçlu ve hükümlü olarak kendini savunma hakkı da var. daha fazla hak tanımaya çalışmanın amacı nedir anlayamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

direk kendilerini benzin döküp yakmak yerine açlık grevi yapmanın sebebi daha uzun süre dikkat çekmek. yani bu adamların istedikleri şeyler zaten öyle bir günde oturup hadi kabul ettik yapalım denecek şeyler değil. kısacası bu değişiklikleri yapmaya yetkisi olan insanlara süre tanırken dikkat çekmek amaç. sonunda ölüm orucuna dönüp dönmeyeceği onlara kalmış tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

geezus said:

@ardeth, yok bi kaç aydır adaya giden gemi bozuk diye tecrit altında, avukatlar dahil kimseyle görüştürülmüyor.

zaten talep de aponun üzerindeki tecridin kaldırılması üzerine, aponun salıverilmesi değil.

saliverilmesi uzerine olmadigini biliyorum. ben normal gorusme haklarinin uzerine ekstra haklar taninmasi gibi anlamistim. belki son zamanlardaki teror saldirilarina karsi misilleme olarak yapilmistir.

yine de ilk iki maddeyle bu maddeyi ayri tutmalari gerekirdi ulkede tansiyon bu kadar yukselmisken. bu ulkede su an 'bebek katili' olarak bilinen bir insanin elinden bazi haklari almak dogru mu yanlis mi tartisamazsin, ozellikle pek cok insan asilmasini istiyorken. Burasi Norvec degil, bir cok kisinin katili olarak gorulen bir insani duygularindan tamamen arinarak yargilayabilesin. Malesef oyle bir medeniyet ve hukuk anlasimiz yok. Boyle bir durumda ilk iki madde gume gitmis oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...