Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Küt böreği a.k.a kürt böreği

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

huun said:

rus salatasına yıllarca amerikan salatası demiş bir milletin evladı olarak böyle şeylere fazla takılmaman lazım.

ben herşeyin bakanı olsam, açılan en küçük dükkandan koca şirketlere kadar çalışacakları alanda yeni bişey yapmaları şartı koşardım bunu denetlemesi için de alanının uzmanı ve yaratıcı insanlardan oluşan bir denetim ekibi kurardım (yapılan şeyler tekrar yapılmasın diye). acayip yenilikler olmasına gerek yok ama mesela çiğ köfteci mi açcan yapımı bilinenden biraz değişik olmalı ya da dükkanın işleyişi ile ilgili bir değişiklik olabilir.

enteresan bir fikrin yoksa hiç girme arkadaşım bu işe.

öyle olmaz olm o iş. 2 fikir ortaya atan tekel oldu ya!
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

Fin said:

2 gün önce 3-4 sokak arkada sokak düğünü vardı kürt düğünü hatta bildiğin 1saat dayanabildim balkonda oyun oynuyordum silah falanda sıktılar arada polisi aradım 3 kere 20:00 gibi başlayan düğün 21:30da bitti

dağa çıkacaklarına random düğün yapsınlar abi sokaklarda ben kendi adıma ülkede nereyi istiyorlarsa vermeye hazırım böyle eziyet görmedim.

olm tam varya hastalıklı, faşist zihniyetlersiniz.

"
işin kötü kısmı, gaylik kötü , hastalık şu bu diyince hiç bir zaman insancı olmayan memleketim insan dostu kesiliyor, ama her yerde her kötü şeyde kürtler şöyle böyle şeklinde yaftalamaya devam edin. "

neyse bu konudan alakasız kısımla bazı yerlere selam gönderdikten sonra;

genellikle laz düğünlerinde silah sıkılır, kürt değil, türklerin düğününde de aynı şekilde. 2 sokak ötende oturan adamları yaptıkları düğün stilinden mi çözdün, nasıl çözdün?

şu kafanızdaki kötü işleri kürtlerin yaptığı paranoyasını çıkarın. sonra zırlıyorsunuz ülke kötü, ow yea ben askere gitmem.

bu ırkçı davranışlarınız etrafa da yayılıyor, 10-12 yaşında ki çocuklar birbirlerine bir şeyin kötü olduğunu belirtecekken " kürt gibi yaptın, kürt gibi davrandın" tarzında konuşuyor, aşşağıladığını düşünerek.

hani empati yapın, illa her kürt pkk destekçisi ya da sizin hayalinizdeki gibi yırtık kumaş pantolon, kara ten olacak değil ya, gayet senin benim gibi birinin karşında gelip etnik kökenine saymadiği hakareti birakmadiğini düşünün, sonra börekçinin niye triplendiğini ya da triplenmediği daha net anlarsınız.

ayrıca samimiyetinizi , sizin.

bulunduğum yer hatay/iskenderun majority türk-arap-alevi hiç bi düğünde kürtçe şarkı duymadım daha kimsede silah sıkmaz buralarda lazda yok pek.

kürtlük yapmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Law said:

Bende hep o üzerine pudra şekeri serpilen sade böreği, kürt böreği olarak biliyorum.

Birde kerhane tatlısı var halka şeklinde, ilkokulda da satılıyordu gerçi.

çocukluğunla ilgili sana kötü haberlerim var..

hocam ilkokul değil mektep diyorlar oraya

http://forum.paticik.com/thumbnails/270/854/d73/1de/32c/14c/cec/a45/1a0/15d/c6_450xNULL.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

yakışıklı resmi yok ama

http://s3.amazonaws.com/foodspotting-ec2/reviews/1490645/thumb_600.jpg?1332576584?1350725049
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=UU6lChnqFV3IQlvGCKGCseEw&v=tZJBjdWpNF0#t=181s
http://www.bakko.org/wp-content/uploads/2012/07/kurt-boregi-nasilyapilir.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_NTVrTtHmksY/Sq3RLE2jONI/AAAAAAAAE00/NjooWg_HRRs/s400/Picture1+096.jpg

bu kadar büyük eksildiği zaman ben sevmiyorum ufak ufak kesilecek, çatalı takıp ho ağıza atacan, kıtır kıtır olacak birde, kimse almıyor ama ben kenarlarını istiyorum özellikle

sana küfrettim kusura bakma akşam akşam canım çekti :(
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

huun said:

rus salatasına yıllarca amerikan salatası demiş bir milletin evladı olarak böyle şeylere fazla takılmaman lazım.

ben herşeyin bakanı olsam, açılan en küçük dükkandan koca şirketlere kadar çalışacakları alanda yeni bişey yapmaları şartı koşardım bunu denetlemesi için de alanının uzmanı ve yaratıcı insanlardan oluşan bir denetim ekibi kurardım (yapılan şeyler tekrar yapılmasın diye). acayip yenilikler olmasına gerek yok ama mesela çiğ köfteci mi açcan yapımı bilinenden biraz değişik olmalı ya da dükkanın işleyişi ile ilgili bir değişiklik olabilir.

enteresan bir fikrin yoksa hiç girme arkadaşım bu işe.

farklı olmasını bırak, benzreni bile yapamıyorlar orjinalinin, mesela lahmacun, bir mahalledeki 5 lahmacuncu bile orjinalinin...

ilk başta yemek içmek işinde özelikle bir standart belirlenmeli, ve ruhsat alabilmesi ve sonradan ruhsatın devam etmesi için o işletmenin ustasının bu yemeği o standata yapmalı ve menüsüne koymalı, sonra farklı isimlerde menüsüne koymalı,

mesela baklavanın tanımı aşağı yukarı belli, bunu bu şekilde yapacaksın veya yapmayacaksın, yaptığınında baklava diye satmayacaksın...

güllü oğlu röportajında, sütlü nuriyeyi anlatmıştı mesela adam baklava dememiş sütlü nuriye demiş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...