Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir fikir bir bişe

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Bi üstteki mesajı alıntılamıyoruz. Şimdi kırılan gururunun parçalarını topla ve bu topikten sessizce uzaklaş

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7d/S%C3%A9pulcre_Arc-en-Barrois_111008_12.jpg/220px-S%C3%A9pulcre_Arc-en-Barrois_111008_12.jpg

Cok da tin.
Sosyal ağlarda paylaş

tv nin güzel yanı kullanıcı için bedava olması, yayıncı için ise masraflarını son kullanıcıdan değil farklı yerlerden kolayca tahsil etmesi, aslında çok güzel bir ticaret sistemi.

son kullanıcıdan tahsil işi, masraflı ve zor olabiliyor, 1 milyon kişiden tahsilat yapacağına, reklam veren 100 kişiden alıyorsun paranı ve ürünü 10 milyon kişinin ortalama zevkine! göre satıyorsun veya aslında ne satacağına bile sen karar veriyorsun.

demeye getirdiğim, başından beri bedava olan bir şeyi, karlı olarak paralı hale getirmek istiyorsan, devrim niteliğinde bir iş yapman lazım, televizyon için konuşuyorum tabi, mevcut ürünü paralı olarak satmaktan bahsediyorum...

steam, zaten paralı olan ve kurması etmesi alması vs. gibi eksi etkenleri fazla olan bir sektörde çeşitli artı değerler yaratarak ortaya çıkan bir şey, yani zaten para verip aldığın şeyi yine para vererek alıyorsun...

veya hizmet sağlayanlar olarak düşünürsek mesela yemek sepeti gibi aradığın şeyi senin ayana getiren bir yapıyı da ne derece tv sektöründe uygulaya bilirsin veya uygulayanlar ne derece karlı olmuşlar bu işlerden?

sonuç olarak demek istediğim, daha önce diziler ile ilgili bir konuda da demeye çalıştığı gibi, "kickstarter" gibi bir çalışmanın "steam" gibi bir işe göre tv sektöründe daha başarılı olacağı yönünde. niye zaten tv sektöründe satacağın satmaya çalışacağın hizmet bedavaya satılıyor, onun yanına katacağın katma değerler ise günümüzden kaç sene sonra elzem kabul edile bilinir veya geçerliliği kalır mı?

mevcut sistemde bir yönetmenin dizi veya filmi kanal yönetimine veya sponsorlara beğendirmesi lazım, kim onlar yukarıda bahsettiğim 100 kişi, bunlara beğendirmek zor, ama son kullanıcı olan ve intertinde kullanan ve alım gücü olan milyon insana bunu satmak ve paralarını almak daha kolay...

mesela tutar tutmaz o ayrı örnek olarak veriyorum, geçen ustura kemal isimli diziye bakayım dedim, açıkcası bana hitap etmeyen bir iş ama aklıma sincity gibi kurgulanır ise güzel olabileceği gibi bir fikir geldi, çünkü geçişlerde falan biraz o hava var, bazı karakterler olsun...

şimdi ben yönetmen falan olsam kimse kafamdaki işe para yatırmaz, ama bu fikri bir şekilde son kullanıcıya pazarlarsam onlardan rağbet görebilir, ve projenin masraflarına da karşılar ve dijital ortamda da izleye bilirim...

özetle, tv sektörü için konuşuyorsak eğer, hali hazırda olan bir işi pazarlamak yerine, olmayan daha üretilmemiş ve beğenilme potansiyeli olan şeyleri, masraflarında son kullanıcın karşılayacağı şekilde üretmek satmak (bkz:kickstarter) daha doğru bir iş modeli gibi geliyor, veya en azından uhdem olarak duruyor.

not: çeşitli hatlar olabilir, yazı çıkıyorum çünkü...
Sosyal ağlarda paylaş

bu platform hayal ya.

steam dizi,film işine girse ben para veririm.

ama zor bu film işi.herkesin evinde digiturk,tivibu dsmart falan var

yeni filmleride vizyondan sonra hd izlemek için en uygun yol torrent.

hani öyle bir platform olacak ki.hem çok iyi fiyatlı.hem download seçeneği hemde filmin torrente düştüğü zamanlarda izleme olanağı vericek.

ben dedemin insanlarını yada jurasic park 2 yi izlerken oturup tiwit atıp veya yorumlaşmayı ne yapayım sdfs

ha keşke sanal sinema olsa.3-4 dolara bilet alsak film vizyona giriği gün izlesek.o zaman para verir izlerim.

oyun kanalı falanda zor.gametrailers varken sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...