Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 Ekim'de Ankara'da yapılacak olan Seferberlik Yürüyüşü'nden haberiniz var mı?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

bak , iyi niyetimi yine su istimal etmişsin. canlandırdığın tarzdan bir tartışma bu forumda asla gerçekleşmedi. gerçekleşmez de.

/facepalm
daha şu son bikaç sayfada bile kaç kere "yahu öyle mi dedim" anlamında şeyler söyledim. neyse peki olmamış olsun böyle şeyler.

bi de suistimal derken? neyi etmişim?

said:
benim düşünceme saygı göstermeyen adamlarla kendi tarzlarıyla tartıştım,sadece olan budur.

şimdiye kadar kimseye ne hakaret ettim ne de düşüncesinden dolayı seviyesizce yaklaştım. aksine her zaman her kesin istediği gibi düşünebilmesini savundum hala da öyle savunuyorum. ama bu onların düşüncelerini onaylayacağım anlamına gelmez.

said:
sen dahil sürekli tartıştığımız insanlar aksine o kadar sabit fikirlilersiniz ki kendi doğrularınız haricinde bir şey söylendiğinde bunu kabullenemiyorsunuz

karar ver ama benim de başım döndü. sabit fikirli miyim dönek miyim? sabit fikirliysem nasıl "bu devran döndüğünde" yeni geleceklere yaranmaya çalışacak kişi olurum?

said:
-*ne gariptir ki beni aynı şekilde davranmakla suçluyorsunuz-ve bu sırada da o kadar çok hakaret ediyorsunuz ki hakaret ettiğinizin bile farkına ancak ben aynı şekilde karşılık verince varıyorsunuz.

hakaret ettiğim yerleri istiyorum. bi kurgu diyalogu alıntılayıp "burada bana hakaret var aslında şu açıdan bakarsak" falan gibi şeyler getirme ama lütfen. hakaretlerimi sırala.

said:
şu alıntıladığım son mesaj bile hakaret içeriyor, mesajın genelinden çıkan anlam benim soysuz-şerefsiz şeklinde havada uçuşan hakaretler ettiğim ki yalan, kimseye ben durup dururken böyle sözler etmedim, asla da kullanmayı tercih ettiğim ifadeler değil.

"ettim ama bi sorun niye ettim?" açıklaması olmuş bu tam.

said:
mesajının sonunda canlandırdığın konuşma bile bana hakaret içeriyor doğrudan bana karşı. sen yine pişkin pişkin sorarsın "nerede hakaret?" diye.

evet soruyorum "pişkin pişkin", nerede hakaret?

said:
beni kafasında kalıplar olan bir insan olarak nitelendiriyorsun ve kimin kafasında kalıplar yok diye cevap vermek durumunda kalıyorum.

kötü bi açıklama olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Ne saçma konu olmuş böyle. Bir adam trollücez diye bayram kutlanmasın denmediği kalmış tek. Kimsede aklı başında bir tartışma yürütmek için çabalamamış neyse ki.

benim gibi eski üyeler tartışmaktan sıkıldı.

gazeteler ve köşe yazarları bizim ne düşündüğümüzü umursamıyor.
art, kanal b, kanaltürk gibi farklı düşünceleri sunmaya çalışan kanalları etkisizleştirdiler. geriye bir tek ulusal kanal / tgb kaldı, onlar da halka ulaşmakta etkisiz kalıyor.
bi aydın doğan medyası var, bi akp medyası. akp medyası hep chp'yi suçluyor, kötülüyor ve aşağılıyor, bunları takip edenler cidden chp'yi "evil incernate" sanıyor, akp'yi de kurtarıcı meleğimiz. aydın doğan medyası işadamları tarafından oluşunca, sanki tarafsızmış gibi gözüken ama akp'nin peşinden salya sümük koşturan bir tavırları oluyor.

sen yaz, sen söyle, sen tepkini göster, ama gazeteler bunu umursamasın.
umursamamasının bir etkisi de, "halk" bunu öğrenmiyor, bilmiyor, farketmiyor.
mesela internet'in gittikçe sansürlenmesi, sınırlandırılması, televizyonun gittikçe sansürlenmesi hep akp'den kaynaklı şeyler, eleştirilen "cunta yönetimi"nden daha faşizan ve diktatörce kafalar. ama halk bunun bilincine varamayınca, yine seçimlerde "antifaşist" olduğunu sandığı akp'ye oy veriyor.

chp de baykal gitti gideli iyice pasifleşti, etkisizleşti. ulan adamların 3 tane milletvekili tutuklu vaziyette duruyor, bunlar halen pasif pasif takılıyor. daha onu bile beceremeyen bir grup, bizim hangi sorunumuzu düzeltçek...

bunlar bir yana, türkiye'de insanlar iki kutuba ayrılmış durumda.
A grubu "yaşasın osmanlı devleti, türkiye sınırları alın yazımızdır, her türk asker doğar, askere gitmek istemeyenin kellesi uçurula, dişe diş kana kan, en iyi kürt ölü kürttür" tripleri atıyor, B grubu "bizim peygamberimiz, bizim dinimiz, çok hukuklu devlet yapısı gelmeli, eyaletlere ayrılmalıyız, neoliberal ekonomi sistemi getirmeliyiz, binci fitilih gilin çik iyi bir insin" tripleri atıyor.
ne komiktir ki, A ve B kafası da şu anki AKP seçmenini oluşturuyor.

böyle bir ortamda ne konuşursan konuş, ne sesin duyuluyor, ne de umursayan çıkıyor.

bi de mesela şu var,
topiğe bakıyorsun,
seagle gibi kişiler perinçekle dalga geçtiğinde her şey hallolmuş gibi davranıyor,
coca gibi yeni üyeler de tamamen işin gırgırında.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo ne gırgırı. gayet samimi yazdım bu konuda yorumları hep. kendini halktan soyutlayıp, bi şeylere öncü, aydın olmaya çalışmaya siyaset diyosanız, ha o zaman ben siyaset yapmıyorum, gırgır yapıyorum. benim öncülük veya parti savunmacılık gibi bi amacım yok
Sosyal ağlarda paylaş

işçi partisi, ulusal kanal veya tgb ile ilgili her topiğe "el sıkışan apo ile perinçek hahaha ne komik" resmi koyduğun gibi,
akp'yle ilgili (benzin fiyatlarının artması, bir başka internet sitesinin sansürlenmesi, ergenekon duruşması topicleri vs...) her topicte de apo'nun yanında diz çökmüş tayyip (fotoşop yeteneklerini kullan) resmi koymanı bekliyoruz seagle.
çünkü "şehitlere kelle, apo'ya sayın" diyen akp'ydi, pkk ile özel pazarlık yaptığı ortaya çıkan akp'ydi, "analar ağlamasın" ayağına pkk'lıları özel mahkemelerle aklayan yine akp'ydi.
hani "apo ile el sıkışan perinçek" resmini vatan hainliği olarak görüyorsan, akp daha çok vatan hainlikleri yapmış durumda.

ha yok, gerek yok. akp ne yaptıysa iyi yapmıştır, nasılsa perinçek-apo resmi koyunca her şey mucizevi şekilde düzelcek.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yaşını başını almış üyelerimiz foruma foto koymasa çok iyi olur ya. tamam biliyoruz olgun üyelerimiz de var ama göz görmeyince gönül katlanıyodu. şimdi nası gençlikli, seksli muhabbet çevircez lan burda. çok saygılıyım ben büyüklerime. yapamam artık öyle şeyler. forumu bırakmayı düşünüyorum şuanda
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

aynı şeyleri tartışmaktan bıkmadığına göre ya canın çok sıkılıyor, ya boş gezenin boş kalfası bir adamsın.
sen beni, ben de seni gayet iyi anladık, kimin kime nerede,nasıl hakaret ettiğini de iyi biliyoruz. konu başlığı yeterince p.ç oldu,sana değer verdiğim için karşılıklı tartışıyorum. bunu bilmeni istiyorum.ciddi şeylere kafa yormak istiyorum. sana da aynısını tavsiye ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

bi akşam 2 bardak bişey içip karşılıklı istediğin muhabbeti yaparız sonra rahat rahat yazarsın np

Pardon Babam yasindaymissiniz, ne diyeyim artik bundan gerisi bos tekrar o yanitim icin ozur dilerim geri vites olarak algilanmasin ben kendi yasitim sanip sarfetmistim o sozleri tekrar kusura bakmayiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

işçi partisi, ulusal kanal veya tgb ile ilgili her topiğe "el sıkışan apo ile perinçek hahaha ne komik" resmi koyduğun gibi,
akp'yle ilgili (benzin fiyatlarının artması, bir başka internet sitesinin sansürlenmesi, ergenekon duruşması topicleri vs...) her topicte de apo'nun yanında diz çökmüş tayyip (fotoşop yeteneklerini kullan) resmi koymanı bekliyoruz seagle.
çünkü "şehitlere kelle, apo'ya sayın" diyen akp'ydi, pkk ile özel pazarlık yaptığı ortaya çıkan akp'ydi, "analar ağlamasın" ayağına pkk'lıları özel mahkemelerle aklayan yine akp'ydi.
hani "apo ile el sıkışan perinçek" resmini vatan hainliği olarak görüyorsan, akp daha çok vatan hainlikleri yapmış durumda.

ha yok, gerek yok. akp ne yaptıysa iyi yapmıştır, nasılsa perinçek-apo resmi koyunca her şey mucizevi şekilde düzelcek.

bunları ben özellikle yazmıyordum çünkü ağzımla kuş tutsam yazdıklarım hep "ulusalcı çeto, ahahahahahah" ergen-ergenimsi(lan şimdi buna da hakaret ediyor diyen çıkacaktır,vallahi kelime anlamıyla kullandım) edebiyatının malzemesi oluyor, başka bir arkadaşın yazdığını görmek güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

la mirrukla fotoğrafımı koyduğuma pişman ettirdiniz. hosuto özürünü kabul etmiyorum çünkü özür dilemeni gerektiricek bişey yok. öyle dertlerim olsaydı 2002'den beri burada benim yaşımı bilmem neyimi gerçekte görmüş kişiler dışında da bilenler olurdu. imageshackten kaldırdım fotoğrafı. silinmesi 1 saati alcakmış nası bi saçma sistemse artık.

çetintaş, tavsiyeni dinliycem. ama o kadar sıkılıyor veya boş olsaydım 10 senede 5k posttan fazlasını yapmış olurdum. ha kimseye bişey demiyorum aman ha kimse alınmasın. keşke vaktim olsaydı da 50k post atmış olsaydım. eğlenirdim valla :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...