Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tütün içme yöntemleriniz

pontipati

Öne çıkan mesajlar

pontipati said:

Regalya said:

adıyaman tütünü+kavanoz+küflenmesin diye viski = awsomeness.

az bişey damlatıyorsun değil mi?

Şişenin ağzını başparmağınla kapat tütünün üstünede gezdir beş altı damla yeter ,yanlız tütünü sakladığın kapın ağzını kapatki döktüğün içkinin armoması tütüne karışsın

Ben Rum ile denedim gayet güzel oluyo ,bir arkadaş tütüne az miktarda vanilya karıştırmış gayet güzel olduğunu söyledi ama denemedim
Sosyal ağlarda paylaş

deady said:

pontipati said:

Regalya said:

adıyaman tütünü+kavanoz+küflenmesin diye viski = awsomeness.

az bişey damlatıyorsun değil mi?

Şişenin ağzını başparmağınla kapat tütünün üstünede gezdir beş altı damla yeter ,yanlız tütünü sakladığın kapın ağzını kapatki döktüğün içkinin armoması tütüne karışsın

Ben Rum ile denedim gayet güzel oluyo ,bir arkadaş tütüne az miktarda vanilya karıştırmış gayet güzel olduğunu söyledi ama denemedim

tamamen fantazi yapıyorum, şunlar nasıl;
-paket sigarasının filtresine veya üstten tütüne damlatsak nasıl olur abartmadan ?
Sosyal ağlarda paylaş

golden virginia haricinde hiç birine alışamadım bunların yahu. zaten 40 yılda bir sarabiliyorum.

aromalı ıslak purolar da güzel aslında. ortamda sigara/tütün vs. sevmeyen arkadaşlarınız varsa ballı ya da vanilyalı olanı kullanın. hem rahatsız etmez hem de hoşuna gider herkesin.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdik şöyle bende pipoyu tercih ediyorum ancak sigaraya geçilmesinin bazı sebepleri var.

1. pipo tütünü bulunması zor. Kaçak olanlar dandik. Orj olanlar pahalı ve sık tüketilmediğinden dolayı tütünler kurumuş samandan farkı kalmıyor. İlginç şekilde kaçak olanlar daha kaliteli oluyor (ama captain black uzun zamandır bulamıyorum)

2. dışarısı faktörü. Hipster gözüküyorsunuz millet abuk subuk bakıyor haliyle keyif kaçıyor. Ayrıca dışarıda içilmesi hazırlanması apayrı külfet. Ancak milletin ahiret soruları kadar değil. (içine çekiyon mu bi pket ne kadar gidiyor ay amma uzun sürüyor hazırlıgı bir fırtta ben çekebilir miyim aaa ama hemen söndü bu dumanı hiç gelmiyor..şeklinde çoğaltabiliriz.)
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer sigaradan tütüne geçtiyseniz aradaki farkı hemen hissediyorsunuz.Eskiden sigara içerken sabahları nefes almakta zorlanırken şimdi gayet rahatım ,içtiğim sigara adeti yine aynı ama içtiğiniz saf tütün olduğu için sadece nikotininden yararlanıyosunuz .Tütündeki katran oranı sigaraya göre az olduğundan ciğerleriniz rahat ediyor.

Eğer dışarıda satılan türk tütününden alacaksanız dikkat etmeniz gereken bir kaç konu var özellikle açık sarı renkli olanları tercih etmeyin çünkü bu cins tütünlerin doğal olmayan yöntemlerle kurutulduğu söyleniyor ayrıca yeni mahsül tütün almayın çünkü tütünde kullanılar zirai ilaçlar çok zehirli ,beklimiş tütündeki zirai ilaç oranı azalıyor. Bunu anlamanın en kolay yoluda tütünü sarıp sigarayı yaktığınızda kül rengi beyaza yakın bir renk alıyor buda tütünde ilaç oranı daha az demektir eğer kül rengi siyaha yakın ise tütünde bol miktarda zirai ilaç var demektir .

Türkiyedeki en iyi tütün bitliste yetişiyor diğer tütünlere göre daha pahalı bir tütün yaklaşık kilosu 100 lira filan diğer tütünler 45 ile 40 lira arasında değişiyor ,zaten arommasından anlarsınız bitlis tütününün kalitesini golden virginia filan bok yemiş bitlisin yanında
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten golden virgina filan pipoya daha iyi gidiyo. oldholborn neyse de GV sarılıp içilmiyo ağır oluyo baya. bitlis baya iyi evet, açık renkli olur diğerlerinden daha hafif olur. açık tütün aroması sevmiyosanız 3 e 1 oranında karıştırınca güzel oluyo baya. ama sarma sigarada en önemli olay iyi saklamak yoksa çok iğrenç bişey oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...