Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Citizen

jagd

Öne çıkan mesajlar

Geçin Warthog'u abi, VKB Gladiator(Amazon US) + T16000M(Amazon DE) yapın benim gibi. Warthog 2 axis ayrıca, yanına ya pedal koyman gerekiyor ya da üstündeki mini joystick'i kullanman. İçindeki mekanizması kötü, sensörleri de T16000M'le aynı ayarda, VKB'lerin sensörlerinden kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Thrustmaster'ları diyorsan TARGET baya kötü ya, hiçbişi anlamadım ben. Logitech'in 10 senelik yazılımı daha iyiydi, hatta VKB'nin kısmen karışık yazılımı bile daha iyi.

Joystick Gremlin ve vjoy kombinasyonuyla zaten herşeye istediğin ayarı veriyorsun çok kasmadan. Gremlin harici Joystick Curves, UJR, SCJMapper kullananlar da var gene.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi SC'nin bir sorunu var, controller id'leri Windows'dan çekiyor. Birden fazla controller olunca(stick, gamepad, pedal, throttle neyse) her restartta değişebiliyor bunların id'leri. İtibariyle ya her seferinde aşağı yukarı herşeyi baştan bind'laman gerekiyor ya her kombinasyon için .xml hazırlaman/yapman ya da SCJMapper'la varolan .xml'deki joystick binding'leri birbirleriyle değiştirmen.

Bunların hiçbiriyle uğraşmamanın en kesin çözümü Joystick Gremlin kullanarak bütün controller'ları vjoy1'e bindlamak oluyor(vjoy hep aynı id'ye sahip Windows altında, joy1).
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...