Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiralık ev bakmak

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

paspatur said:

ev olayı büyük sıkıntıymış vallahi
evliliğimize bir sene var, kara kara düşünüyoruz.
Allah yardımcı olsun herkese

Ev halledilir basit şey ama eşin arkadaşlarının beğenisine önem veren birisiyse ki aksini görmedim o zor olur. Yani evliliğiniz hep birilerine güzel görüneceğim diye gider se ki aksini bu konuda çok nadir milletin beğenisi için çalışıp duracaksınız.

Başka bir konu sahibindende emlakçılara tamam diyoruz ama sahibinden ev deyipte emlakçının satması ne alakadır onu anlamış değilim ve dün şikayet ettim birisini.

Dükkan bile açmadan evler bul fiyakalı resim çek ve nete ver ve ev tutulursa bi kira bedeli al. satılırsa daha çok al oh ne güzel iş.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ahah abi ben şeyi de anlamnıyorum ya üstüme başıma bişi almıyorum karı kızla da yemiyorum. üstüme alsam alsam max 10tl'ye lc waikiki'den tişört fln alırım.
ama deli gibi para gidiyor, nereye gidiyor bi bulabilsem...
akşam yemeği yemiyorum, sabah kahvaltısı yapmıyorum yemeğe gidio desem o da değil sdf

Eşin harcıyordur
oda değilse seninki cidden vahim.

Önerim kredi çekmen, Anca öyle para biriktirebilirsin. Tabi maaş ıvır zıvırlarını bilmeden anca bu kadar yazabiliyruu m
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

hunty said:

Tabi olm. Adamlar eline 5 lira gecince bunu nasil 10 lira yaparim diye gece uyuyamiyorlar. Zengin olmak icin parayi sevmek lazim. Benim gibi eline geceni uste basa, saga sola, tatile harcarsan zengin olamazsin. Kazandigimin onda birini biriktirebiliyorum onu da bi sekilde bi yere harciyorum surekli. Yasliligim cok hardcore gececek.

ahah abi ben şeyi de anlamnıyorum ya üstüme başıma bişi almıyorum karı kızla da yemiyorum. üstüme alsam alsam max 10tl'ye lc waikiki'den tişört fln alırım.
akşam yemeği yemiyorum, sabah kahvaltısı yapmıyorum yemeğe gidio desem o da değil sdf

yav sorma
x zamanında y lira alıyorken, 2z stabil masrafım vardı
şimdi
y+p lira alıyorum ama z stabil masrafım var
ama bana kalan aynı.

bunelen
Sosyal ağlarda paylaş

ev cidden sorun ya, kira öder gibi ev sahibi olalım desek o da olmuyor hani olsa resmen şehir dışında oluyor eli yüzü düzgün masrafsız ev ucuza bulunmuyor ödenene kira da evlat acısı

ben 3 aydır oturamadığım eve kira ödüyorum mesela eheh bir türlü yerleşemedik

ayrıca aidat da bu kış fena girecek :/

50 metrekare eve çıksam daha iyiydi
Sosyal ağlarda paylaş

bizim bi evimiz var, aldığımızdan beri adam akıllı kira aldığımızı hatırlamıyorum. en son 16 ay mı ne oldu adamın kira vermediği, gidiyoruz adam abi ölüyorum hapse giricem falan diyodu, sonra işte 3-4 ay sonra babam yine aradı bak olm öde artık 3 kuruş ver bari yazık günah lan bedava kalıyosun dedi, taam abi falan, aradan 3 hafta falan geçti, karısı adamı terk etmiş, çocukları da alıp memlekete dönmüş, adam da hapse girmiş ahahahha. biz de soğuk su içtik tabii.

bi sefer de 8-10 kişi kalan doğulu bi aile vardı evde, bayaa bi süre ödemediler, sonra amcam (emniyetten falan kendisi) babam falan gittiler, ama amcam üstüne silah falan aldı yani baktılar temiz değil, konuştular adamla, neyse avukat falan, bakmış adam yapıcak bişi yok, bıraktı evi. tabii bıraktı deyince normal bırakmıştır herhalde diye bekliyoruz, bi girdik eve, evde kapı pencere ve hatta mutfağın ahşap tezgahı dahil kırılabilecek her şeyi kırmış, duvarların falan canına okumuş, öyle çıkmış gitmiş hayvanın oğlu. bulamadık tabii adamı, nereden bulucan.

böyle hikayeler dönüyo yani, bizzat şahit olmasam yok artık derdim ama hakkaten çok garip bi iş ev sahibi olmak. ben de kiracı oldum kaç kere, ama hiç evi mahvedip gitmeyi düşünmedim, kirayı aksatırsam da arar söylerim durumu yani, en sonunda da öderim bi şekilde. ama insanlar çok garip.

bu üstteki 2 olay beylikdüzü'nde geçiyor bu arada, onun da etkisi olabilir. bu kadar boktan bi ilçe herhalde bi gazi mahallesi ile falan yarışır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazi ev sahipleri hak ediyor ama yapılanları neredeyse

Üstümde ev sahibi 30 lira fark için karı koca memur ve çalıştıkları kuruma 150 metre de evi vermedi. Eve başkaları geldi ve kaldıkları 9 ay boyunca kira vermeyi bırakın elektrik, su, doğalgaz 2000 tl borç bırakıp gittiler.

Bana da ev verirken ince eleyip sık dokuyan ve kirayı zamanında verdiğim, evine düzgün baktığım halde hala memnun olmayan ev sahibim vardı. Benden sonraki kiracı 3-4 kira, elektrik, su doğalgaz tahminen 1500-2000 tl takıp kaçınca şimdi evini satılığa çıkarmış ve benim içinde iyilerdi demiş sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

ya ne bileyim, anlamıyosun ki. herif 2 kişi geliyo çalışıyoruz abim diye bi bakıyosun memleketten 300 kişi gelmiş, mülteci teknesi olmuş ev.

Elemanın birisi kız kaçırıp evleneceğim diye eski evimde üst katımı tuttu. Tam 9 kişi saydım kümes kadar evde
Sosyal ağlarda paylaş

haziran ayında bir ev tutmuştuk özgürlük parkının dibinde, tabii biraz da o evden ayrılmak isteyen arkadaşların da kazığını yedik doğrusu, evin durumu çok iyi değildi biliyorduk ama bizim arkadaşlar evden çıkınca durumun daha kötü olduğunu gördük hemen ihtar çektik temmuz başında da çıktık, biraz depo niyetine kullanmış gibi olduk
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

hunty said:

Tabi olm. Adamlar eline 5 lira gecince bunu nasil 10 lira yaparim diye gece uyuyamiyorlar. Zengin olmak icin parayi sevmek lazim. Benim gibi eline geceni uste basa, saga sola, tatile harcarsan zengin olamazsin. Kazandigimin onda birini biriktirebiliyorum onu da bi sekilde bi yere harciyorum surekli. Yasliligim cok hardcore gececek.

Araba aldın , eve çıktın eşya aldın bir sürü daha yeni ,
taksit falan hatırlatayım dedim ;)
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

senko said:

hunty said:

Araba aldın , eve çıktın eşya aldın bir sürü daha yeni ,
taksit falan hatırlatayım dedim ;)

arabayı da eşyaları da nakit aldım ya
bi borcum yok onlardan yana
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...