Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lamer Şahin bir Türkiye komedisi

mani

Öne çıkan mesajlar

Çalışma saat ücretlerinizi arttırmak, daha çok tanınmak, şirketinizin adını duyurmak istiyorsanız Dasaaa Yükseltici Filtre sistemlerini deneyin. Onaylanmış Enhanceyou teknolojisi ile artık röportajlarınız daha renkli, konuşmalarınız daha çarpıcı.

INPUT:
Arabayı park ederken tamponu çarptım. Biraz göçtü
OUTPUT:
Araçtan nasıl sağ çıktığımı dahi bilmiyorum. Çok şanslıydım!

siz övemezseniz biz sizi överiz.
Sosyal ağlarda paylaş

puahahahah :D

o zaman gelsin dasaa ya,

INPUT: Du diye bir firma burasi, dubai nin turkcell i bi nevi, 6 gundur burdayim, mal gibi excelde soru hazirliyorum sadece, ebleh ebleh insanlarla calismak zorundayim, ilkokul 5 seviyesine security anlatmaya calisiyorum. bunaldim..

Output: ?

ahah mavi ekran vermezsin umarim bro :P
Sosyal ağlarda paylaş

Sene 2012;

Boğazın kıyısındaki Ortaköyde evde oturuyorum, dışarı çıksam yapmadığım birşey kalmadı, 1983 yılında çıkarılan 2929 sayılı kanuna dayanılarak 10.10.1983 tarihinde kurulan yani benden çok daha deneyimli adamların benim içmem için ürettiği Çaykur çaydan demlemiş kuzenim ondan içiyorum ve bir yandan da 2009daki geliri 23.6 milyar dolan olan Altria grubuna bağlı Philip Morris'in ürettiği sigaradan içiyorum. Amerikan hazinesiden daha zengin olan Apple şirketinin ürettiği ve 2011 Eylül çeyreğinde 25 milyon adet satmış iphone 4s'ime 2011 de geliri 3.71 milyar dolan olan dünyanın en büyük sosyal internet sitesi Facebook üzerinden İtalya'nın moda başkenti olarak anılan Milano kentinde dünyanın ne iyi 48. üniversitesi olan Politecnico'da mimarlık okuyan arkadaşımdan mesaj geldi. Çayı bardağa bıraktım...

çok eğlenceli lan böyle yazmak :D
Sosyal ağlarda paylaş

ekleme yapıyoum önce yazdığıma
dasaaa said:

Sene 2012.. Özel bir iş için davet almıştım, havalimanından uçakla aldırdılar. Dubai'deyim.
2005 yılında neredeyse 3milyar $ gelir elde etmiş Siebel diye bir şirketin güvenliğinde açıklar bulmaya çalışıyorum. Şirketi sonrasında Oracle almış. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi. Geliştirmişler, kale gibi sistem kurduk diyorlar. Açık bulması elbette kolay bir iş değil ama buldum tabii. Dubai'de bi şirket verdiğim dosyaya baktı ve "bu kadar kısa sürede böle bir dosya teslim ediyorsa biraz daha irdelese bize neler bulur neler" demiş olmalı ki kısa sürede bunları hazırlayınca daha detaylı bir rapor hazırlamamı talep ettiler. Peki dedim. Müşteri her zaman haklıdır.Oturdum iso 27011 temelli security audit sorularını çıkartmaya başladım.. Böylece bir süre daha konukları oldum. Tuttukları yer dediğim Dubai'nin içi değil. Gerçekten çölün tam ortasında özel bir tesis. Bizim iş gizli yapılır. Ondan Pazar günü çalışıyorum bir de orada.
INPUT: Du diye bir firma burasi, dubai nin turkcell i bi nevi, 6 gundur burdayim, mal gibi excelde soru hazirliyorum sadece, ebleh ebleh insanlarla calismak zorundayim, ilkokul 5 seviyesine security anlatmaya calisiyorum. bunaldim..

OUTPUT:
Müşteri Dubai'nin en büyük telekomünikasyon şirketi. İsim vermem doğru olmaz. Ama zaten nete bakan bulur. 5milyon cep telefonu aboneleri var, 1milyona yakın kablolu telefon, 200,000e yakın da internet. Ancak işte parayı yatırarak teknolojiye sahip olsan dahi nasıl kullanacağını bilmek lazım. 6gün çalıştım. baktım ki güvenlik RE-ZA-LET! üstüne üstlük en iyi ekipleri ile çalışıyorum ancak adamlar yanımda ilkokul5 seviyesinde gibi kalıyor yanımda. Eğitime başladım uzun uzun.
Eğer beyaz şapkalı iseniz yaptığınız bu zaten. Sizden kötü durumda olanlara yardım eli uzatıp onları eğitmek. Teknoloji dünyasının bugününe hazır hale getirmek. Çalışma saatleri son derece uzun da olsa, ailenizi ve çocuklarını özleseniz de bir şeylerden fedakarlık yapmalısınız. Ancak bu şekilde ,örneğin bu şirketin 6milyona yakın kullanıcısının güvenli bir şekilde kendi aileleri ile görüştüğüne ikna olabilir ve geceleri rahatça uyuyabilirsiniz. Bizim işimiz hiçbir zaman "al çözüm bu. kur uygula" diye bitmiyor. süreklilik arz eden bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aket-Atum ahahaha supersin :D

@dasaaa abi en kisa zamanda baku ye geliyorum, ve beraber kitabim uzerine calismaya basliyoruz..

parayi kircaz oyle diyim ben sana, bende anilar bitmez yani sen bu inputtan bunu cikarabiliyosan :D eline saglik ya gozumden yas geldi, arap abiler bakiolar mal mal niye agliyo bu diye, dedim homesick brooo :D
Sosyal ağlarda paylaş

LuNiZ said:

bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olan insanlarda bombaymis yalniz.

kaciniz Tamer i gercekten tanir, kaciniz yasadiklarina tanik olmussunuzdur bilemem, ama benim 10 seneden uzun suredir arkadasimdir kendisi.

soylediklerinin buyuk kismi dogru olmakla birlikte uslubu her zaman yanlistir, hala daha oldukca duzelmesine karsin bence sert ve gereksiz yerler de var.

beraber roportajlarimiz da olmustur mesela,
mesela : http://www.milliyet.com.tr/2003/09/10/business/abus.html
Can Deger ben oluyorum burdaki, bir cok haberin haberciler tarafindan nasil sacma sapan yazildigina da bizzat bir cok kez tanik olmusumdur mesela. [edit: mesela burdaki sozde bana ait yorumu okuyarak ne kadar mal bi adam oldugumu soyleyebilirsiniz, ama bu yorumu ben bu sekilde vermedim, gazeteci isine geldigi gibi anlayabildigi gibi ozetlemis.]

onun disinda fikirleriniz olabilir, buna saygim var da.. sallamadan once o guzel fikirlerinizi, birilerinin tepesini attirabileceginizi dusunerek, usturuplu sallayin, olurmu genc dostlar..

selamlar,

Lombak olmayan kaldi mi ;)
Sosyal ağlarda paylaş

LuNiZ said:

iskorpit daha yeni jenerasyon kaliyor bahsettigimiz donemden aslinda.

sonra daha ciddi islere girdi..

mesela benim soyledigim donemden Cronos vardir. efsanelerdendir.

ahahaha Cronos ile knight online oynuyorduk baya önceleri.bildiğin database evindeymiş gibi item dağıtıyordu klandaki adamlara. true story.
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

Püüü 99 senelerinde SOL yokken raksnet vardı zannedersem o zaman ortalıkta gezinen ben hackerim diyen tipleri hatırlattınız bana :D.

Sene 1999, internet bağlantısı yeni 56K'ya ulaşmış, @net diye bir servis sağlayıcı vardı. Superonline sonra çıktı, ama nedense Raks çok daha eski diye hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...