Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2002 'den beri her gün şükrediyorum

sempaticik

Öne çıkan mesajlar

of ya aynı agrümanlar hep.
nese aydınlatalım seni biraz,

şimdi doğalgazı sadece insanlar değil, üretimcilerde kullanıyor. O na zam demek, bir sürü ürüne zam demek. Bu yüzden o zam herkese etki ediyor.

2.si
ona buna milyarlarca lira yardım yapacağına, hazinede para biriktir kendi vatandaşına harca.
RTE nin saray yaptırdığından falan da haberin yoktur senin şimdi.

hiçbir koşulda kendini haklı çıkaramazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

sempaticik said:

arkadaşlar ben zaten bugün herşey salt olarak 2001 den daha olumlu demiyorum, oturalım tartışalım, korkmayalım diyorum..

1) Doğalgaza ve benzine gelen zam: Enerjide dışa bağımlı ( Misak-ı Milli malesef petrol yataklarını kapsamıyor ) bir ülkede yaşıyoruz, kabul etmesek de bu böyle, eğer bu zam gelmezse hazinenin cebinden çıkacak, hazinenin cebinden çıkarsa benzini gazı kullanan değil, kullanmayan da maliyeti üstlenecek

Enerji kaynak fiyatları Nisan'dan itibaren yapılan %30 küsür zam kadar oynak değil. Zamların nedeni bütçe açıkları, bütçe açıklarının nedeni ise müslüman kardeşlere giden dış yardımlar, vergi sisteminin saçmalığı, ihaleler ile yandaşların cebine doldurulan paralar vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Sempaticik, tamam dediklerin doğru ancak şunu bana söyler misin?

Brent petrolü 2001'den bu yana ne kadar zamlandı ve 2001'den bu yana istasyonlarda ne kadar zamlandı?

Doğalgazı dışarıdan alışımız şu son sene içerisinde ne kadar zamlandı, iç piyasaya %30 kadar zam koydular bir senede.

Duble yol diyorsun. İnsanlardan deprem zararlarını önleyici ve afetzedelere yardım için toplanan parayı oraya harcadılar. Hayatına hiç mi değer vermiyorsun?

Ne içiyorsan bize de söyle de bilelim. Kola turka bu kadar kafa yapıyor mu? Alkole gelen sayısız ötv zamlarından sonra yeni arayışlar içerisindeyiz de...
Sosyal ağlarda paylaş

2) Sivil vesayet olduğundan bahsetmişsin, bugün tam demokratik ve her alanda özgür bir Türkiye var diyemeyiz, kesinlikle haklısın..

Ama en azından Kürt sorununun üzerine sadece güvenlik önlemleriyle değil, demokratik çözümlerle gidilmiş bir yönetim anlayışı var, Ahmet Kaya 'nın şarkı söylemesinin bile yasak olduğu bir ülkede yaşadığını unutma !

Uzun tutukluluk süreleri konusunda kesinlikle haklısın
Sosyal ağlarda paylaş

sempaticik said:

2) Sivil vesayet olduğundan bahsetmişsin, bugün tam demokratik ve her alanda özgür bir Türkiye var diyemeyiz, kesinlikle haklısın..

Ama en azından Kürt sorununun üzerine sadece güvenlik önlemleriyle değil, demokratik çözümlerle gidilmiş bir yönetim anlayışı var, Ahmet Kaya 'nın şarkı söylemesinin bile yasak olduğu bir ülkede yaşadığını unutma !

neticeye bakmak lazım, şuanki duruma bak? kürt açılcaz kürt açılcaz deyip sonra komşularının iç savaşını destekleyince olanlar ortada geçtiğimiz haftalarda her gün en az 4-5 asker öldürüldü.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Keşke bakış açın bu yönde olmasaydı;
Herneyse;
Ben zaten herkes benimle aynı fikirde olsun demiyorum, farklı sesler, düşünceler sayesinde Gazi M.K. Atatürk 'ün de dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine yükseleceğiz..

Vaktim oldukça cevap vermeye çalışıyorum, gözden kaçanlar için özür dilerim..

3) Duble-yol tartışması artık komediye döndü, farkındayım.. Eğer hükümete badem bıyık gözüyle bakıyorsanız zaten, yollar sizin vergilerinizle yandaş müteahhitlere veriliyor, ne desem de inanmayacaksınız, o yüzden bu konuda tartışmaya girmiyorum..

Ancak şu kadarını söyleyebilirim, 80 yılda yapılan duble yolun 3,5 katı 9 yılda yapılmıştır, bu sayede;

Trafik kazaları %49 azalmıştır,
yıllık seyahat süresi 155 milyon saat kısalmış, 658 milyon litre yakıt tasarrufu ile 7 milyar tasaruf sağlanmıştır
Sosyal ağlarda paylaş

Duble yol yerine neden demiryolu yapılmadı, neden fosil yakıtlara bağımlılık azaltılmadı, neden nüfus planlaması denen şeyden eser yok, neden neden neden....

Kentsel dönüşüm ayağına siyasilerin arkasına saklanmış arazi mafyası kılıklı müteahhitlerle uğraşıyoruz. Bulundurma ruhsatı alacağım bu hükümet yüzünden, maval okumasın bu tip adamlar bana.

Evimin önünden bile geçip bu hükümet hakkında propaganda yapmaya kalkmayın, hiç acımam, kötürüm bırakırım sizi... :X
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

10 senede yapılanları inkar etmek yalan olur ama 10 sene de az zaman değil tek parti iktidarı olarak düşününce. çok daha fazla çalışılmış hizmet yapılmış olması lazımdı.

4) 2002 'den 2007 'ye kadar tek parti iktidarı olduğunu söylemek sadece kağıt üzerinde kalır, öyle ki:

Askeri vesayetin gölgesinde yapılmış, derin yapılanmaların henüz tam olarak yıkılmadığı bir süre zarfından bahsediyoruz..

Unutmamak gerekir ki, balyoz planları iddialarıyla yargılanan birçok paşamız var..

2007 'de kapatma davasıyla karşı karşıya kalmış AK Parti için 2007 öncesi tek başına iktidardı demek haksızlık olur kanımca
Sosyal ağlarda paylaş

sempaticik said:

yıllık seyahat süresi 155 milyon saat kısalmış, 658 milyon litre yakıt tasarrufu ile 7 milyar tasaruf sağlanmıştır

Ya tutarsa diye sallıyonuz he.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/666632-trafik-kazalarinin-5-yillik-analizi

Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi (TRAMER) verilerinden derlediği bilgiye göre, 2006 yılında 728 bin 755, 2007 yılında 825 bin 561, 2008 yılında 950 bin 120, 2009 yılında 1 milyon 53 bin 436 ve 2010 yılında da 1 milyon 106 bin 201 ölümlü, yaralamalı, maddi hasarlı ve kaza tespit tutanağına (1 Nisan 2008'den itibaren) işlenen kaza meydana geldi.

Hadi bunu beğenmedin diyelim, benzer şeyler söyleyen en az 3-4 rapor buldum internette biri de Osman Karakuş diye emniyet müdür yardımcısı tarafında yazılmış:

http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http://www.caginpolisi.com.tr/v1/editor/assets/kaza3.png&imgrefurl=http://www.caginpolisi.com.tr/v1/yazdir.php%3Fart_id%3D2743&usg=__cqigatRmzDFDC0M64McZCOWWs2A=&h=289&w=481&sz=26&hl=en&start=4&zoom=1&tbnid=G4m2vzW_tJgtEM:&tbnh=78&tbnw=129&ei=wlppUPLTHqPm4QSe7IHYDQ&prev=/search%3Fq%3Dt%25C3%25BCrkiye%2By%25C4%25B1llara%2Bg%25C3%25B6re%2Btrafik%2Bkazalar%25C4%25B1%26hl%3Den%26sa%3DX%26gbv%3D2%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&itbs=1
Sosyal ağlarda paylaş

sempaticik said:

Suark said:

Keşke bakış açın bu yönde olmasaydı;
Herneyse;
Ben zaten herkes benimle aynı fikirde olsun demiyorum, farklı sesler, düşünceler sayesinde Gazi M.K. Atatürk 'ün de dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine yükseleceğiz..

Vaktim oldukça cevap vermeye çalışıyorum, gözden kaçanlar için özür dilerim..

3) Duble-yol tartışması artık komediye döndü, farkındayım.. Eğer hükümete badem bıyık gözüyle bakıyorsanız zaten, yollar sizin vergilerinizle yandaş müteahhitlere veriliyor, ne desem de inanmayacaksınız, o yüzden bu konuda tartışmaya girmiyorum..

Ancak şu kadarını söyleyebilirim, 80 yılda yapılan duble yolun 3,5 katı 9 yılda yapılmıştır, bu sayede;

yav iyi de,
bu zaten yapılması gereken bir şey bundan neden övgüyle bahsediyorsun ki? Bunu zaten yapmakla yükümlüler, kaldı ki o yolları deprem vergileriyle yapmışlar, onun yüzünden vanda binlerce insan berbat bir kış geçirip çadır yangınlarında bir sürü insan öldü.

Yandaş yapsın ya da yapmasın umrumda değil, bunu zaten yapıyo olmanız lazım. Bu sizin göreviniz. İşiniz bu abi, kalkıp "bu kadar yol yaptık" demek saçmalığın daniskası.

Her ay milyonlarca lira vergi alıyorsunuz bizden, bütün ülkenin yükünü sırtımda hissediyorum, benim elime geçen ne? hiç.
Her şey para, kışın ısınmaya yeticek paramız yok sen kalkmış duble yol diyorsun.
araba alabiliyor muyuz ki? hadi aldık diyelim, içine benzin koyabiliyor muyuz ki?

ayrıca, söylenilen hiçbir şeye hala cevap vermedin. Ve ben bunu başından bildiğin için haklı çıkamazsın diyorum.
Çıkamazsın yani, izahati yok.

ayrıca da gayet yalanmış istatistikler.
heh, yatsıya kadar =).
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...