Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

%9.8

toggie

Öne çıkan mesajlar

Abi inanilmaz dimi insanlar nasi survive ediyo yani, az eline para gecen aileler.

yani yakmiyolar bisi tabii onlar var, gittigim evlerden biliyorum, adamlarda kalorifer var ama yakmiyo sifir, iki uc kazakla dolasiyolar.

elektrik minimum zaten yine.

yine de zor valla, bir kere hayata geliyosun onuda yokluklar icersinde, evinde isinma imkanin oldugu halde, maddi imkanin olmadigindan yakamiyosun.

yani oyle bi yokluk var ki, empati kurmasi bile zor.

tabii sonra goruyosun bi cogunu, 1 sene para biriktirip ya da taksit odeyip iphone aldigini. araba aldigini, marka elbise aldigini vs, butun empatilerin yokoluyo, pis bi kapitalist ruhuna burunuyosun, acima duygunu koreltiyor, birakin ceksinler boyle olene dek diyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi dediğim gibi bir dahaki seçimlere hepimiz oy verelim forumcak.

Dalga geçeriz milletle, ekonomi ilerliyor neyin kafasını yaşıyorsunuz diye.

Böyle stres stres 50 yaşında yan yatçaz söleyim ben.

edit : trolleyerek gülerek ölme fikri daha cazip geliyor. daha çalışma hayatına bu sene başlayacağım, saçlarım beyazladı beyazlayacak.

edit 2 : kime mi oy vereceğiz ? lol, elbette.

https://twimg0-a.akamaihd.net/profile_images/927375186/erdoganxn8_reasonably_small.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Abi inanilmaz dimi insanlar nasi survive ediyo yani, az eline para gecen aileler.

yani yakmiyolar bisi tabii onlar var, gittigim evlerden biliyorum, adamlarda kalorifer var ama yakmiyo sifir, iki uc kazakla dolasiyolar.

yine de zor valla, bir kere hayata geliyosun onuda yokluklar icersinde, evinde isinma imkanin oldugu halde, maddi imkanin olmadigindan yakamiyosun.

tabii sonra goruyosun bi cogunu, 1 sene para biriktirip ya da taksit odeyip iphone aldigini. araba aldigini, marka elbise aldigini vs, butun empatilerin yokoluyo, pis bi kapitalist ruhuna burunuyosun, acima duygunu koreltiyor, birakin ceksinler boyle olene dek diyosun.

güzel analiz +1

bir de, bir önceki mesajına istinaden, orta sınıf diye bir şey uzundur yok aslında biliyor musun, orta sınıf olarak tanımlanan sınıfın en az 3 yıllık maaşları ipotek altında tüm ülkede, dolayısıyla üst sınıf, alt sınıf bir de direk açlar var artık.
ülkede çok uzundur yerli sermaye nakit akışı da yok. neyse.

hani tasvir etmek istesen böyle bir fantazya yaratılamazmış gibi düşünürüm sıklıkla..
Sosyal ağlarda paylaş

aslında %9,8'i şöyle okumalıyız sanırım:

"BOTAŞ, yarından geçerli olmak üzere doğalgaz satış fiyatlarını, nihai tüketici fiyatlarına yüzde 9,8 oranında yansıyacak şekilde arttırıldığını bildirdi. Geçen mart ayında yapılan yüzde 18,72'lik zamla birlikte doğalgaz faturaları geçen kışa oranla yüzde 30,35 yükselmiş oldu."
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

nasil bir plot twist ya bu, ne hissedecegimi sasirdim resmen
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...