Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilimsel Hesap Makinesi

kami

Öne çıkan mesajlar

senko said:

cep telefonuyla da ne sokarlar sınava zaten :D

hocam sadece hesap makinası özelliğini kullancam dersin.

benim o yazdığım sınav amaçlı değildi.

aslında saçma ya, içine bilgi koyabildiğin, programlamalı (bol kopya bol vitamin) hesap makinelerine izin veriyorlar da cep telefonu şekilli olduğu için hesap makinesi olarak kullanmana izin vermiyorlar.
gerçi onun da kolayı var, "HOCAM BU DOKUNMATİK HESAP MAKİNESİ, YENİ ÇIKMIŞ" diye keklersin hehe.
androidlerde bir applicationu ekrana sabitleyebiliyor musun emin değilim ama öyleyse daha da kolay...
Sosyal ağlarda paylaş

collegeboard'ın yaptığı bir kaç sınava da gireceğim onlara sökmez "hocam kullansam ne olur" tekniği. desire hd var mesela ben de android tel olarak, yoksa ondaki app'lar gayet iyi iş görebilir.

Casio
FX-6000 series
FX-6200 series
FX-6300 series
FX-6500 series
FX-7000 series
FX-7300 series
FX-7400 series
FX-7500 series
FX-7700 series
FX-7800 series
FX-8000 series
FX-8500 series
FX-8700 series
FX-8800 series
FX-9700 series*
FX-9750 series*
FX-9860 series*
CFX-9800 series*
CFX-9850 series*
CFX-9950 series*
CFX-9970 series*
FX 1.0 series*
Algebra FX 2.0 series*
FX-CG-10 (PRIZM)*
FX-CG-20* Hewlett-Packard
HP-9G
HP-28 series*
HP-38G*
HP-39 series*
HP-40 series*
HP-48 series*
HP-49 series*
HP-50 series*

Radio Shack
EC-4033
EC-4034
EC-4037

Sharp
EL-5200
EL-9200 series*
EL-9300 series*
EL-9600 series*†
EL-9900 series*
Texas Instruments
TI-73
TI-80
TI-81
TI-82*
TI-83/TI-83 Plus*
TI-83 Plus Silver*
TI-84 Plus *
TI-84 Plus Silver*
TI-85*
TI-86*
TI-89*
TI-89 Titanium*
TI-Nspire/TI-Nspire CX*
TI-Nspire CAS/TI-Nspire CX CAS*
TI-Nspire CM-C*
TI-Nspire CAS CX-C*

Other
Datexx DS-883
Micronta
Smart2

Allowed Calculators bunlarmış. Sanırım TI alacağım, babam çok cömert bu aralar. Hangisini seçeyim?
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

senko said:

cep telefonuyla da ne sokarlar sınava zaten :D

hocam sadece hesap makinası özelliğini kullancam dersin.

benim o yazdığım sınav amaçlı değildi.

aslında saçma ya, içine bilgi koyabildiğin, programlamalı (bol kopya bol vitamin) hesap makinelerine izin veriyorlar da cep telefonu şekilli olduğu için hesap makinesi olarak kullanmana izin vermiyorlar.

Grafik çizebilen, veri hafızalı hesap makinelerine izin verilmiyor normalde. öyle bir aleti kullanırken yakalanırsa biri çok rahat uzaklaştırma alabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

lan o grafikten değil, kopya yazmaktan yalnız sdfsdf

onun için ben olsam babalar gibi sat'de kabul edilen bi versiyonunu alır öle giderim.

yine atar yapan, bişi soran olursa da
"bana grafiksiz makalenizi göstersenize bi?" falan derim sanırım.

gerizekalı gerizekalı konuşmasınlar yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

SAT'ı bilmiyorum da AP'lar için geçerli calculator listesini yukarıya koydum. Ben kopya çekmem de makinede filan veri kaydetme özelliği varsa baştan yasaklamış olabilirler. Türk zihniyetini düşünürsek olabilir yani. Sakal daha çıkmadan, çıkmasını engellemek için direk kafayı kesiyorlar. (Verdiğim örneğe hayran kaldım hahah)
Sosyal ağlarda paylaş

lan o da ayrı bi salaklık zaten.

gerçekten abi, tüm hocalarım da dahil olarak söylüyorum.

üni 3-4'te açık defter yahut tüm formülasyonların yer aldığı bi kağıt verilmeden sınav yaptıran hocalar hoca falan değiller abi.

lan adam bu "İŞ"i yapıcak. akademik olsa da yapacak, çalışsa da yapacak.

senin görevin adamların o olayı anlamasını sağlamak.

ezberci eğitimine sokayım
Sosyal ağlarda paylaş

valla o grafik cizim isi de dersine bakar. grafigi cizdirmenin is oldugu bi ders de olabilir yani.

ti icine not alabildigin icin kitap - defter acık olmayan sınavlarda hocaların istemedigi bi alet.

sen niye alcagın dersi yazmıyosun bi de ona gore yorum yapalım illa buralarda o dersi almıs insanlar cıkıcak ki. Sen daha ilk kez hesap makine ile ilgileniyosan 1. sınıfsın. Her okulun mat ı fizigi aynıdır nerdeyse, bogazicinde bi kere bile ti a ihtiyac duymadım. E bolum dersi falan diceksen de hangi bolum dersinde fonksiyonun grafigini cizdirip de onu yorumlaman gerekebilir bilemiyorum.

Yani kopya cekicem, her isim kolay olsun diyosan bas parayı al ti'i. Yok valla abi grafik cizdirip ordan biseyler yapıcam diyosan bi suru baska hesap makinası da var grafik cizen ve ti kadar pahalı olmayan.
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

yok kitleme şimdilik :/

bilkentte fen fakta veya müh.de okuyan/okumuş birisi varsa sınavlarda graph'lı makinelere izin veriyorlar mı onu öğrenmem lazım bir de. eğer vermiyorlarsa bir de okul için dandik bir şey alacağım 40-50 liralık.

olm nası okullarda okuyorsunuz lan
graphli makineye izin vermemek ne demek ya sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...