Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blackberry 10 Thread

roket adam

Öne çıkan mesajlar

ahahahahh resmen yanlış link vermişim, noobluğun böylesi. test yayını diyelim :p

Sağol Ahmedinejad. Copy paste'da o kalmış herhalde.

Bu arada iOS 6.1 benimkini hızlandırmadı pek, alet değiştir beni diye bağırıyor. Power tuşu da çalışmıyor zaten, telefon kapanırsa fişe takmadan açamıyorum asdfgf. Tam bir açlık ayfonu oldu. Neyse konu bu değil. Düzgün bi tasarımla çıksa ciddi ciddi Z10 almayı düşünürdüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Su alt ve ustteki marjin ler de kuvvetle muhtemel envai turlu anten/sensor ler var. Piyasadaki diger alternatif hw lerden cok farkli spec lere sahip olmamasina ragmen o marjin lere ihtiyac duymalari buyuk ayip.

OS beklenildigi gibi "olmus", 4 5 ay gecsin, piyasa talebine gore App api lerine bakmaya baslarim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Ben galiba Q10 alacagim bu aralar cikmasi gerekiyor..pil omru tahminimce baya uzun olacak..tablet sahibi biri olarak, su anda telefon olayina "tasarim+pil omru > appstore" gibi goruyorum. Zaten email/maps/acil browsing islevlerini her marka yerine getiriyor heh, ama su 1 gunluk pil omru aciklanamaz bir geri kalmislik. sacmalik yani.

bakalim gorelim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
aynı marketi bok gibi.
app fakiri

TOP APP bakın 3 aydır bu liste aynı mesela
dfsdf
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/p480x480/1000768_10151562374679580_388667513_n.jpg

arap sapıklar kamasutra bumplamış deli gibi starı var bide 150 tane reviev var 145 tanesi arapça ahahha
Sosyal ağlarda paylaş

android market yada ios için çıkıyo bide herşey kimse bb iplemiyor
authenticator indiremiyorum mesela hiç bi oyun için eşşek kadar ipadde yanımda değilse oyuna giremiyoru her zaman falan ölüsü çıkana kadarda kullanıyorum telefonu ya 5-6 yıl gidiyor bi daha almam ama bb :<
Sosyal ağlarda paylaş

bb'nin özellikle şu hub olayı telefonu almak için bi sebep ya. fiyatı da ikincl elde 899 a kadar düşmüş, 4'ü satıp z10'a geçmeye karar verdim ama, başta imessage olmak üzere o zımbırtıların eksikliğini çok hissedicem gibi geliyor.

ios'tan feci sıkıldım, 7'yi de hiç sevmedim, iphone 5'i de hiç sevmiyorum, ama mecburuz resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
"roket adam" said:

bb'nin özellikle şu hub olayı telefonu almak için bi sebep ya. fiyatı da ikincl elde 899 a kadar düşmüş, 4'ü satıp z10'a geçmeye karar verdim ama, başta imessage olmak üzere o zımbırtıların eksikliğini çok hissedicem gibi geliyor.

ios'tan feci sıkıldım, 7'yi de hiç sevmedim, iphone 5'i de hiç sevmiyorum, ama mecburuz resmen.

Abi kaç senedir iphone kullanıyorum imsg ya bi kere kullanmışımdır ya iki, whatsapp-viber vs varken niye eksikliğini hissedesin ki BBM de güzel bi alternatif ayrıca .
Sosyal ağlarda paylaş

bb10 baya guzel bir isletim sistemi, fakat acilen, bu sonbahara kadar ufak tefek seyleri halletmesi gerekiyor..Multitasking konusunda denedigim kadari ile iOS ve Droidden ileride. Baya ileride.

Ben q10 kullaniyorum ciktigi gunden beri, ilk Blackberry kullanisim. Obje/aksesuar olarak bakiyorum artik telefon olayina, o nedenle degisiklik olsun dedim.

En buyuk eksigi GoogleMaps native app. Yani Droid 4.2.2 ye kadarki cogu programi "Sideload" edip yukleyebiliyorsunuz isterseniz BB10 icinde..ama ugrasmadim hehe.

Pil omru mantigima ters bir sekilde kullandikca acildi..su anda hafif kullanim ile 2 gunde bir sarj ediyorum. Abanirsam sabah full sarj, ertesi gun oglene kadar gidiyor ama.

App market Droidin ilk gunleri gibi, ama benim isimi goren butun appler var, Gmaps haric. Kendi harita sistemi Tomtom'dan kullaniyor yamulmuyorsam, ama gmaps kadar detayli degil.

Kesin olan iyi bir haber var, BBM multiplatform cikaracaklar bu ay sonu yada cok yakin bir zamanda..Video/voice/message chat icin guzel olacak. Viber'da ayni sekilde bu ara cikti cikacak.

Onun disinda mutluyum, ama multimedia, video falan cok cok onemli ise q10 ekrani haliyle yetmez...bana yetiyor, disarida iken cok vakit gecirmiyorum telefonla..

Zaten Hub olayinin en buyuk etkisi o bence, yani telefona bir parmak haraket ile ne update varsa gorup isinizi bitiriyorsunuz..ne bilim, cok zaman harcamiyorum artik o appe gir buna cik o update'de ne olmus bu nolmus diye...bakiyosun bir yaziyor iste tek menude :)

Kotu yani olarak Email sync icin exchange server/ outlookda sorun olmasada, Gmail ile biraz nane'li..aninda geliyor mail, ama telefondan silerseniz aninda silinmiyor gibi gibi. Yani patch ile duzeltilebilecek ufak tefek sacmaliklar cikiyor arada, ama ben sasirdim baya guzel OS olmus..UI animasyonlari Droid JellyBean/Butter'dan daha akici, apple kalitesinde. Yamulmuyorsam Ui icin iOS u ilk yapan ekiple anlasip yaptilardi zaten.

Ha birde bb10 Browser'i, masaustu browseri hizinda neredeyse. Abartmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...