Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şırnak sınırındaki askerden Askerlik 101

roket adam

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

arkadaş şans işte. sorsan doğudakilere KARDEEEEŞ HAKİKİ ASKERLİYİ BİZ YAPTIK derler ama tercih versen hepsi batıya gider.
o yüzden qqlamasınlar. (ben maraşta yaptım)

Konu 3. mesajda kilitlenebilirmiş aslında. Okumadığı için uzun gelip de gönüllü gelmiş gibi kısa döneme sataşan da aynı, doğuya düşüp batıda askerlik yapana laf eden de. Şans/kedi/ciğer şeytan üçgeni.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu adamın laflarını nasıl ciddiye alabiliyorsunuz anlamıyorum. Askerliğini yapanlara bu lafım tabi, yapmayanın gayet tuzu kurudur. Adam bildiğin kafayı sıyırmış (konuşmaları normal gibi olabilir ama sıyırmış evet), zaten 2 günü kalmış ve sağa sola laf çakıyor. Issızlığın ortasında saçma sapan şartlarda nöbet tutuyor, büyük ihtimalle bölüğünün yarısı kendinden de deli ve günün 12 saatini o saçma delikte geçiriyor. Pes. Uzun dönemler bize de aynı şekilde laf sokardı da üzülmekten başka bişey gelmezdi elimizden, bu garibana da ancak üzülebiliyorum. Eğer böyle teselli bulacaksa varsın bulsun, çünkü gerçekten saçma koşullarda askerlik yapıyor.

Beni daha çok düşündüren sınır korumasını bizim askerin kimin eline bıraktığı. Askere sürgün yeri olan bölük rütbelilere de sürgün yeri, zihniyetini sevdiğimin ordusu. Gerçi game of thrones izlenmemesi, şortla orduevine girilmemesi falan bunlar daha önemli işler ya bizim asker onunla ilgilensin. Rütbe böyle böyle alınıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

axedice

Şu adamın laflarını nasıl ciddiye alabiliyorsunuz anlamıyorum. Askerliğini yapanlara bu lafım tabi, yapmayanın gayet tuzu kurudur. Adam bildiğin kafayı sıyırmış (konuşmaları normal gibi olabilir ama sıyırmış evet), zaten 2 günü kalmış ve sağa sola laf çakıyor. Issızlığın ortasında saçma sapan şartlarda nöbet tutuyor, büyük ihtimalle bölüğünün yarısı kendinden de deli ve günün 12 saatini o saçma delikte geçiriyor. Pes. Uzun dönemler bize de aynı şekilde laf sokardı da üzülmekten başka bişey gelmezdi elimizden, bu garibana da ancak üzülebiliyorum. Eğer böyle teselli bulacaksa varsın bulsun, çünkü gerçekten saçma koşullarda askerlik yapıyor.

Beni daha çok düşündüren sınır korumasını bizim askerin kimin eline bıraktığı. Askere sürgün yeri olan bölük rütbelilere de sürgün yeri, zihniyetini sevdiğimin ordusu. Gerçi game of thrones izlenmemesi, şortla orduevine girilmemesi falan bunlar daha önemli işler ya bizim asker onunla ilgilensin. Rütbe böyle böyle alınıyor.

abi iyisi kötüsü ayrı. iyi adamları sen de biliyosun ne kadar sıkışsa da böyle şeyler demiyor. ha sen POŞET olarak böyle yüz vereceksen al bitane evinde besle. iş ver. zaman zaman ben de acısam da geçiyodu. kızıdıryodu bir şekilde adamlar. 45 asker gördüm, 30 uzun dönemden 5 tanesi falan hakiki adam gibi adam, cahil de olsa hoşgörülü dürüst vb. gerisi nereye çeksen gider tayfa.

sanki biz okutmadık adamı. sanki okusa dilekçe verip uzun dönem gidecekti. zor koşullarda rızası dışında görev veriliyor doğru, ama eleman mal olduğu için suçluyu poşette, batılıda bahreiyelide falan arıyor
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

arkadaş şans işte. sorsan doğudakilere KARDEEEEŞ HAKİKİ ASKERLİYİ BİZ YAPTIK derler ama tercih versen hepsi batıya gider.
o yüzden qqlamasınlar. (ben maraşta yaptım)

askerlik yapmadım henüz ama çok var doğuya aldırmaya çalışan kendini

birde bırakta onlar konussun hakiki askerligi biz yaptık diye istanbulda yapan adamın konusmasından iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

askerliği yapmadım kısmından sonrasını okumadım.

sdfsdf şaka lan okudum tabi. ama gittikten sonra görüşlerin çok değişiyor. ben ki en humanist liboşlardan olan ben, fikrimi değiştirdim. acımayacaksın yoksa er geç acınacak duruma düşüyorsun. sivilde de bu adamların üstü falan olursan baskın çıkmaya dair bir tecrüben oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

lan insanın kafa gitmiş olduktan sonra nereye sinirleneceğini kestiremiyor tabii.

sevgili bro,

orada pvc kapılı tırt bi yerde, ısıtmasız -37 derecede kalıyorsan, torpil olduğundan dem vuruyorsa vs. esas şikayet etmen gereken nedir?

a- yetersiz tsk
b- batıda askerlik yapanlar
c- teletubbies

askerliğin tüm adamları ve ağlamaları da buna dahildir.

yahu neye kızacağını bir belirleyebil de önce, sonra millete liseli dersin.

bugün çok trafik vardı. ben kuşlara çok kırgınım ama!!!!
gibi salakça bişi adamın dediği be.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...