Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

insanlar ne için çalışır ?

Ren

Öne çıkan mesajlar

fenn said:

BabacumMostors said:

hayır, çekmedi

Ben çekti onursal başkan oldu diye biliyordum ama ....

şu anda "danışman" olar da görünüyor, yersen ;)

adam tekneyle dünya turu yaptım dediğinde bile gemiyi ayrı gönderip kendi uçakla gidiyordu, okyanusun ortasında bazı kararlara müdahale etmesi biraz zor çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Bir yerden sonra akş mı hastalık mı benide düşündürür bu. Tandıklarım var ev alayım, araba alayım, çocukları evlendireyim sonra yatacağım der. Bi bakarsın 5 evi olmuş, arabası olmuş, çocuklar gitmiş hala çalışıyor ki ihtiyaçlarını kısarak yapıyor. Belkide 1 sene sonra ölecek ama hala ameliyatını erteliyor, tatil yapmıyor. Başkasının verdiklerinden giyiyor, maddi durum çok çok iyiyken

Özellikle çalışıp çoluğunun çocuğunun isteklerini yapmadan sadece biriktirenlerde var. Çocuğu diş teli ister olmaz para yok, Oğlu araba ister ama para yok . oğlu elbise ister pahalı der almaz ve her zaman para yok yok tanıdklarım var. Ama mala gelince 10 tane ev var arabalar dükkanlar vs vs vs

eh bu cimrilik ama o ayri konu. o bireysel finansi nasil degerlendirmekle, kisinin kendisi ile alakali bir durum. Bir sure sonra aliskanlik oluyor, ozellikle cok yokluktan geliyorsa birisi, kendisi disi tirnagi ile kazanmissa, harcayamiyor. Bu ama hastalik yani, ayri bi konuda, doktora gitmesi lazim bu tip insanlarin.

Konu gelmisken, genelde doktorlar cimri olur mesela, cunku universite okur 6 sene, ustune uzmanlik su bu, eline duzgun para gectiginde yas gecer yani. Artik alismistir az paraya cok calismaya, para gelmeye baslayinca da zor harcar.

Parayi kazaninca, ferrariye vermekte kotu. Hizli bi sekilde zengin olup 80 bin dolari porsche a vereni gordum mesela, butun birikmis parasi 100 bin dolardir anca, sonra isleri iyi gitmeyince kaldi. Hep oyle gelecegini sandi, isine gucune yatirmadi.

Genelde de parayi hizli gorenlerde cok harciyor. Milyon dolarlar kazanip 2 senede onu yiyerek bitirenleride gordum. Ama adam 26 yasinda milyoner olmus mesela. Hic zorluk cekmemis maddi anlamda o yasa kadar.

Bu da kotu, digeride kotu, farkli seyler ama. Ben cok insanda tanidim hem cok iyi calisan, ama cok dengelide yiyen. Yiceksin tabii o da odulun senin, ama extreme ler kisinin kendisi bazen patolojik bir durumla alakalidir. Is askini bu iki duruma genellemek dogru degil.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

nedanko said:

fenn o adamlar iste o yuzden o kadar parali zaten.

rahmi koc cekti kac yasinda cekti, bundan 30 yil once cekemez miydi?

Bana kalsa daha once bile cekilmeli, de iste calisma aski oyle bisidir. Parayla alakasi olsa, her zengin olan aninda isi gucu birakir cekilir.

Bill Gates de birakti, ama o da yeni bi ask buldu amac buldu, hastaliklari yer yuzunden silicem dedi, afrikayi kiran hastaliklari. Asi bulucam diye, tarihe gecicem diye. Onunda simdi ki aski farkli.

Bir yerden sonra akş mı hastalık mı benide düşündürür bu. Tandıklarım var ev alayım, araba alayım, çocukları evlendireyim sonra yatacağım der. Bi bakarsın 5 evi olmuş, arabası olmuş, çocuklar gitmiş hala çalışıyor ki ihtiyaçlarını kısarak yapıyor. Belkide 1 sene sonra ölecek ama hala ameliyatını erteliyor, tatil yapmıyor. Başkasının verdiklerinden giyiyor, maddi durum çok çok iyiyken

Özellikle çalışıp çoluğunun çocuğunun isteklerini yapmadan sadece biriktirenlerde var. Çocuğu diş teli ister olmaz para yok, Oğlu araba ister ama para yok . oğlu elbise ister pahalı der almaz ve her zaman para yok yok tanıdklarım var. Ama mala gelince 10 tane ev var arabalar dükkanlar vs vs vs

fenn'in anlattığı direk benim geleceğim.
kaç yıldır diş teli taktırcam, pahalı diyip taktırmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bende de var biraz. Biraz olmasi iyidir canim, dengeli tutar insani. 2 bin dolar az vermek icin dise, bi senedir bi azi disim yok mesela. tr de taktiricam diye. bu da kotu.

ama biraz olucak, evde biri paranin hesabini bilecek, genelde erkekler oluyo bu ama kadinlarda da cok var. iki kiside saldim cayira olursa sonu gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikleri koyup harcamaları ona göre yapıp köşede de ne olur ne olmaz parası bulunduğunda her şeyin düzgün gideceğine inanıyorum.

Teodor said:

"Tatar Ramazan" said:

BaaL said:
parasız pulsuz evde oturarak hatun bulunuyor olsa burda bu kadar abaza olmazdı.

Patiyi aşağıladı BAN! sabah akşam tavşan gibi sevişen pati ahalisine bu laf çok ağır

resist spell 100 çıktı lol

counterlamış adam. tatar yörünge dışı.

edit: reflect yazmış gerçi biri yukarıda asdfasd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...