Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İslam dünyasından o filme misilleme!

deady

Öne çıkan mesajlar

Abi Morgan Freeman orada bir sembol. Ama temsil ettiği şey yaratan. Yaratan=Allah, Allah=Sadece bir isim. Demek istediğim bu daha da yazmayayım. Bir yaratan var veya yok biz bilmiyoruz, ki ben bir yaratan olduğuna inandığımı söyledim. Ama onun bir ismi olduğunu düşünmüyorsunuz heralde değil mi. İsim dediğin şey insanların kimlikleştirmesidir, o kadar. İşaret ettikleri şey önemli, kelimenin kendisi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

akıllı adam derken neden bahsediyorsunuz abi?
akıllı adam sayısı o kadar az ki.

akıllı adamdan kastım;inandıgı degerler olcusunde dogruyu yanlısı ayırt edebilmesi.
dedigin gibi reyz sayıları oldukca az.

edit 'ini de gordum fakat arttıramıyorum sabaha is gorusmem var uyumam lazm.
Sosyal ağlarda paylaş

Tanrı'nın nasıl birşey olduğunu bilmiyoruz ki gerçek bir tanrı filmi yapabilelim. Sorun onu yapmamaktan çekinmek değil ki. Peygamberin hayatını ise biliyoruz, eğer o taptığımız yaratan bile az çok resmedilebiliyorsa, peygamber de elbet edilebilmeli diyorum ben de. Ben bunu genelde insanların peygamberleri etten kemikten varlıklar değilde insan üstü varlıklar olarak gördüklerinden yapmadıklarını düşünüyorum. Halbuki onlar da senin benim gibi yiyorlar, çiftleşiyorlar falan filan. Çünkü Tanrı'da, senin dediğin gibi işin içinden sıyrılmak kolay. Ha tamam gerçek Tanrı böyle olmaz diyorsun. Eyvallah. Ama gerçek peygamber bu aga. Et-kemik yani. Özel 3rd person güçlü bir ses değil.
Demek istediğimi bilmem anlatabildim mi...
O devirde günün koşullarıyla yasaklanmış olması, benim için hala bir film çekilememesi için yeterli sebep değil. Dediğim gibi ben yukarıda yazdığıma daha çok veriyorum onu, putlaştırmadan çok. Yoksa kimse peygamberi oynayan adama gidip tapmayacak, nasıl ki gerçek bir Tanrı filmi olsa onu yine Morgan Freeman oynasa, ona tapmayacakları gibi. Ama neden çünkü benim Allah'ım bu değil lan diyorsun. Tamam o kolay, peygamberde zor işte. Aslında aynı şey de, bilinçaltında birinin gerçekten Morgan Freeman olmadığını inkar etmek daha kolay, çünkü o generic yav diyip geçiyorsun...

Git yat zaten neyi tartışıyoruz koptum bile ben dfsfs...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
O devirde günün koşullarıyla yasaklanmış olması, benim için hala bir film çekilememesi için yeterli sebep değil

ve sen islam dünyası içinde bi kum tanesi bile değilsin yahu.
"çoğunluğun düşüncesini anlayamayacak kadar katı duralım!! kendi inancımızı dayatalım. ama onlar sakin dursunlar, hiç tepki vermesinler!"

bağnazlık böle bişi zaten.

diğer taraftaki kafa kesen adamlar da aynı düşünüyorlar ki komik olanı da bu
"ONLARIN PEYGAMBERİMİZE İNANMAMASI ONU RESMETMELERİ İÇİN YETERLİ SEBEP DEĞİL." üstüne bir de "ÖYLEYSE ONLARI DİN İÇİN ÖLDÜRELİM!!" falan da diyorlar gerçi.

sizin ne düşündüğünüz değil, sistem içindeki mekanizmaların nasıl döneceği önemli abi.

dine hakaret önemli bir konu her din için. kimisinde az var bu tabular kimisinde çok.
misal fat buddha, laughing buddha diye bilinen şişko ile normal buddha'nın karıştırılmasına bile alınanlar var.

e olmalı da ama. adamın inancı bu.

adam öldürme kısmını söylemiyorum elbette.

sadece hassasiyetleri anlayabilmek bu kadar zor olmamalı.

belli etkilerin belli tepkileri var. kimisi etkiye göre az, kimisi etkiye göre çok.
ama süpriz değil. kesinlikle değil
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hassasiyet dediğin peygamberin düzgün bir şekilde biri tarafından yaşadıklarının anlatılamayacak olması mı. Ben bağnaz mıyım, eh olayım bağnaz.
Putlaştırma filan hikaye. Sen o aktöre tapacak mısın, tapmayacaksın. İnsanların gözünde peygamber Tanrı katında. Bir insan tarafından canlandırılması insanların görmek istemedikleri bir durum, ondan istemiyorlar. Ben böyle düşünüyorum, uzun uzun yazdım. Tanrı'yı Morgan Freeman yaparsan, insanlar onu o kadar büyütmez, çünkü Tanrı'nın az çok insan olmadığını biliyorlar. Peygamberi canlandırırsan eğer, et-kemik olacak, bu sefer insanların kafasındaki tanrısal algı olmayacak. Onu inkar etmek daha zor.
Neyse, iyi geceler..
Sosyal ağlarda paylaş

insanları bilmiyorum ama müslümanların gözünde kutsal muhammed. ancak tanrı katında değil. lol.

ben tapmayacağım elbette. gerçi benim tapınmak ile alakam çok iyi değil dolayısı ile sanıyorum güzel bi örnek teşkil etmem.

geçmişe, uzuuun uzuun yıllar öncesine geri dönüyoruz *evet tekrar*
o zamanlar bir dinin aracısı olan kişi diyor ki "beni putlaştırmayın. ben aracıyım brolar! yapmayın" diiyor. o zamandan sonra bu adamın putlaştırılmaması için gereken her şey yapılıyor aslında. dedikleri doğru kabul ediliyor ve yaptıkları doğru kabul ediliyor. ama kimse onun bir tanrı olmadığını sadece bir aracı olduğunu biliyor.

seneler sonraya geçiyoruz şimdi. göz açıp kapayana kadar. bu yaklaşımın devamı olarak bu insanın görselleri hâlâ insanlar tarafından çıkartılmıyor, hâlâ "bedenselleştirilmiyor"

ha film çekilirken fps olarak çekilmesinin ne sıkıntısı olacak?
hiç.
empati abi. kolay bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yanlış olmak sorun değil ama yalnış dediğinde bi ürperti geldi lan.

gözüm falan seğirdi olm! ellerim terledi böle. bi heyecanlandım, nabzım hızlandı.
"bunu ikaz etmezsem olmaz!" dedim. sonra emekli terliklerimi giyip gazetemi koltuk altıma aldım ve tuvalete sıçarken gazete okumaya girdim.

dur mesajındaki typoyu düzelticem hatta!
umarım kusura bakmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...