Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İslam dünyasından o filme misilleme!

deady

Öne çıkan mesajlar

LathspeLL said:

Flash tv'de daha başarılı yapımlar var o filmin fragmanı ile kıyaslayınca ahah.

Ama o seviye bile anlattığı kitleyle örtüşüyor.

flash tv'de bir film izlemiştim çok hoşuma gitmişti:)

Hz.İsa çölde yürürken birden yılan beliriyor yanında (şeytan yani) işte bişeyler konuşuyolar hatırlamıyorum ardından yılan kayboluyor Hz.İsa da şeytanın kötülüklerini defetmek için 'şu ağacın altında bir namaz kılayım' diyerek yol tutuyor

ney ney? namaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Peygamber taamam kutsaldir filandir falandir ama yani biraz oturup dusunelim asya veyahut ugandaya neden hic peygamber gitmedi? Neden hic kadin peygamber yok? Neden Pagan dinlerinin Peygamberleri yok? Neden hep hedefte sadece Sheitan ve onun savunuculari var? Neden Peygamberlerden en ozeli hep pis corap kokulu araplarin ki var sayiliyor? Haydi onlarin hepsini gectim madem cok hosgoru dini o develer ustundeki katliam neye gore yapiliyor? Onu da gectim Semerkant taki Turk katliaminin anlami ne? O altinlari ne hakla hizmet Araplar kendilerine gecirdi? Bunlarin hepsini gectim duz mantik Peygamber eger insan toplulugu olmasa ne is yapacak? Maymunlara mi derdini anlatacak_?
Haydi bakalim Abiciler aciklayiniz/./
Sosyal ağlarda paylaş

halen medeniyet yüzü görmemiş ve dış uygarlıklarla tanışmamış kabileler var dünyanın bir ucunda. teee seneler evvel bulmuşlardı mesela amazonda mı nerede. ayna falan gösteriyorlar şok oluyordu insanlar. Şimdi bu insanlar mal meydanda dolanıyor, bambaşka bir ahlak anlayışları var, belki insan eti yediler vs. Ne peygamber görmüşler, ne din ne kitap. Müslüman mantığına göre hepsi cehenneme gidecek. Ama hiçbirinde suç yok. Peygamberi yok, yol göstereni yok. Sorsan herşeye gücü yeten bir yaratıcıdan bahsedeler. bana sorsan peygamberleri eşit dağıt derdim. insan bi bilene danışır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rusya, İslam'a hakeret içeren film yüzünden Youtube'a erişimi kısmen yasakladı!

Rusya’da, İslam dinine ve peygamberine ağır hakaret içeren “Müslümanların Masumiyeti” adlı film gerekçesiyle dün geceden itibaren bazı bölgelerde YouTube’a erişim yasaklandı. İzvestiya'nın haberine göre, Rustelecom, ilk etapta Sibirya'da yasak kararını uygulamaya koyarken, bugün diğer bölgeler de yayılması bekleniyor. Bu sabah itibarıyle Moskova'da Youtube açıktı.

Rusya Komünikasyon ve İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, YouTube sitesini tüm Rusya Federasyonu’nda erişime kapatmaya hazırlandıklarını duyurdu.

Twitter’de konuya değinen Rus bakan, “Şaka maka, bu film yüzünden (Müslümanların Masumiyeti) tüm Rusya’da YouTube’un 3-5 Kasım tarihlerinde erişimi kapatılabilir” dedi. Bakan, 1 Kasım’da “Çocukların sağlığı ve gelişmesine zarar veren enformasyondan korunmasıyla” ilgili kararın çıkacağını da hatırlattı.

Çocuklar için tehlikeli sayılan internet sitelerini "kara listeye” dahil edecek bu belge, mahkeme kararı olmadan internet sitelerinin kapatılmasını ve bloke edilmesini öngörüyor. Belgeye göre, siteler hemen siyah listeye düşmeyecek, önce ilgili federal denetim kurulu Roskomnadzor tarafından kontrol edilecek. Site listeye düşer düşmez hosting, site sahibinden bir gün içinde kapanmasını talep edecek. Eğer bu talep yerine getirilmezse hosting siteye ulaşmayı bloke edecek.

Bakanın açıklamasının ardından Rusya Elektronik Komünikasyonları Birliği uzmanı İrina Lyovova, dün Başsavcılık açıklamasını hatırlatarak, “Filmle ilgili mahkeme kararının ardından YouTube sitesine erişimin bloke edilmesi söz konusu olabilir” dedi.

Rusya’ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Ramzan Kadirov ve parlamento üst kanadı Federasyon Konseyi senatörü Ruslan Gattaov’un sert tepkili açıklamalarının ardından dün Başsavcılık harekete geçmişti. Senatör Gattarov ayrıca filmin incelenerek erişimine yasaklanması için Başsavcılığa resmi talepte de bulunmuştu.

Başsavcılık Sözcüsü Marina Gridneva, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Rusya Soruşturma Komisyonu bu filmin aşırılıkçı ilan edilmesi ve Rusya’da internet ortamında erişiminin durdurulması için mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.. İnananların dini duygularına hakaret ettiği ve etnik topluluklar arası nefret duygularını kışkırttığı gerekçesi ile inceleme yapılmakta. Yargılama başlamadan önce mahkeme Rusya başsavcılığının talebi üzerine bu filmin yayınlanmasını önleyecek bir ön karar alır. Konu Federal İletişim, Basın Yayın ve Bilgilendirme Servisi’ne iletilir.” ifadelerini kullanmıştı.

YouTube Basın Bürosu’ndan Ria Novosti ajansına yapılan açıklamada, Başsavclılıktan uyarı aldıklarını ve konuyu ABD merkez ofisine aktardıkları kaydedildi. (Cihan)

turkrus.com

bizim burlarda da olmus ya la tepkisi. bulundumuz terlerde kapatilma durumu olmamis ama muhtemel ozerk cumhuriyetlerinde olur. tataristan ve baskirdistan da ve kafkasya bolgelerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

utopia said:

merak ediyorum resmin yasak oldugu bir dinde muhammedin yalnizca sesini mi dinletecekler, altyazisini mi gececekler. cebraili animasyon mu yapacaklar mesela. 3d mi cekilecek mesela. bunlari merak ediyorum.

http://rationalrepublic.files.wordpress.com/2010/04/southparkshot_640_doomsday_604x341.jpg

safe
Sosyal ağlarda paylaş

abim bu konuda bu kadar mi cahilsiniz ? ya bu gereksiz sorulari sormayin. yakismiyor. sesmis muhammed yuzuymus yapmayin ya. bu ortama yakismayan sorular.

bu gerizekali ve serefsiz inanmadigi bir seye film cekebildiyse diger tarafin ondan daha yuksek beyni be akli olmali. cunku bir digeri beyninin yettigi o inancsizlik yani soyutluga inanmayasi cunku beyninin 3 de 1ini kullanabiliyor hatta daha az. ve diger insanlar da takdir edersiniz ki gorunmeyen, bilinmeyen olarak saydiginiz(kim boyle savunuyorsa) bir sey icin bir insan bir yaratici icin film cekebilecektir. ki buna inanan kisi buna saygi duyan kisi 3de 3unu hatta belki fazlasini kullanip daha iyi daha anlayisli daha dogrusunu ve itici olmayanini hazirlayacaktir.

yazmayin boyle cahilce seyler su siteye su kullanicilara yakismiyor. ayiptir.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Pakistan demiryolları bakanı Amerikada ki filmin yönetmeni ve yapımcısını öldürene 100.000$ vereceğini duyurmuş...
http://www.ntvmsnbc.com/id/25384292

Atom bombası lazım...

Afyon'da cephanelik patladıktan sonra hükümetten ilk açıklamayı Orman ve Su işleri bakanı yapmıştı. yumurtladığı ilk beyanat "Hindistan ve Pakistan'da da buna benzer patlamalar oluyor" lafıydı. Şimdi bakıyorum Pakistan demiryolları bakanı kelle başına ödül koyuyor. Harbiden Pakistan ve Hindistan mışız be. Kalp kalbe bukadar karşı olabilir mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

O Hz. Muhammed'i göstermeme olayını da bir anlayabilsem arkadaş. Gidin Morgan Freeman'ı kesin o zaman abicim Allah'ı oynadı diye. Hz. Muhammed>Allah mı yani. Mesela o mantığa bu mantık.
İnsanların kafasında peygamber olgusu nasıl merak ediyorum bazen. Hani Tanrı'yı tasvip edemiyor veya daha önce gördüğü şeylere benzer bir şekle sokuyor insan (yaşlı erkek gibi) çünkü aklı almıyor da peygamber denince insandan başka birşey mi geliyor akıllara acaba....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...