Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Balbay ve Özkan'a 16 oturum, Perinçek'e son savunmaya kadar men

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Ergenekon Davası’na bakan mahkeme Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan’ın duruşma düzen ve disiplinini bozduğu gerekçesiyle 16 oturumdan, Doğu Perinçek’in ise esas hakkındaki son savunması alınıncaya kadar duruşmalardan men edilmesine karar verdi.

Kaynak ve devamı: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21499379.asp
Sosyal ağlarda paylaş

basayev said:

Balbayla ozkana yazik olmusta ,su perincegin apoya verdigi gul yuzunden yanina gonderseler muebbet verseler icim ciz etmez yani

Hoppaaa iste bu olmaz. Ne farkiniz kaldi simdi kendisine benzemeyeni adil yargilamayan onlarca hukuk disi idareciden? Adalet herkese esit dagitilirsa adalettir. Perincegi sevmem onu yargilamadan surundursunler, savunma hakkini elinden alsinlar hic uzulmem dedin sanki, umarim yanlis anlamisimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

basayev said:

Balbayla ozkana yazik olmusta ,su perincegin apoya verdigi gul yuzunden yanina gonderseler muebbet verseler icim ciz etmez yani

Hoppaaa iste bu olmaz. Ne farkiniz kaldi simdi kendisine benzemeyeni adil yargilamayan onlarca hukuk disi idareciden? Adalet herkese esit dagitilirsa adalettir. Perincegi sevmem onu yargilamadan surundursunler, savunma hakkini elinden alsinlar hic uzulmem dedin sanki, umarim yanlis anlamisimdir.

Lan abi su adamin hala masum olduguna inanan kac kisi var cetintas haricinde? Ha ergenwkondan iceri attilar yanlis belki ama gecmisi de cok temiz degil yani
Sosyal ağlarda paylaş

masum olup olmadığına inanıp inanmamak önemli değil. inanç birliğiyle insanları hapsetmiyoruz. suçu varsa iddia makamı ispat etmekle yükümlü. Perinçek çok tutarsız ve vizyonsuz bir insan. Ama ne olursa olsun hukuksuzluk toplum için kötü. Sen sevmediğin adama, nefret ettiğin adama adalet sistemini kullanarak aba altından sopa gösterirsen yarın öbür gün başkaları sistemi ele geçirdiği zaman onlar da sana aynısını yapar. Bugün olanlar işte budur. Yarın, bugün olanların aynısı olmaması için kafası çalışan adamın bugün olanlara ses çıkartması, karşı çıkması bu aptallık döngüsünü kırması gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

basayev said:

sostizm said:

basayev said:

Lan abi su adamin hala masum olduguna inanan kac kisi var cetintas haricinde? Ha ergenwkondan iceri attilar yanlis belki ama gecmisi de cok temiz degil yani

zerre sevmem doğu perinçeki ama geçmişi temiz değilse geçmişte yaptıkları yüzünden atsınlar içeri, uydurma ergenekon yüzünden değil.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

masum olup olmadığına inanıp inanmamak önemli değil. inanç birliğiyle insanları hapsetmiyoruz. suçu varsa iddia makamı ispat etmekle yükümlü. Perinçek çok tutarsız ve vizyonsuz bir insan. Ama ne olursa olsun hukuksuzluk toplum için kötü. Sen sevmediğin adama, nefret ettiğin adama adalet sistemini kullanarak aba altından sopa gösterirsen yarın öbür gün başkaları sistemi ele geçirdiği zaman onlar da sana aynısını yapar. Bugün olanlar işte budur. Yarın, bugün olanların aynısı olmaması için kafası çalışan adamın bugün olanlara ses çıkartması, karşı çıkması bu aptallık döngüsünü kırması gerekir.

hukuksuzluk değil bu. öyle olsa bundan daha iyi yine. bu tek taraflı bir hukuk. çok daha kötü bahsettiğinden
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğunuz okumamıştır ama türkiyedeki hukukun nasıl çalıştığını gösteren bir yazı odatv duruşmasından Barış Terkoğlunun savunması

said:
Kafamı kaldırıyorum. 14 yaşında zavallı bir kıza tecavüz edenler konvoyla hapishaneden çıkıp kutlama yapıyorlar. Ben hapishaneden izliyorum. Yazıklar olsun. Gonca Kuriş’in nasıl işkenceyle öldürüldüğünü gördünüz mü? Onu katleden Hizbullahçılar halay çekerek çıktılar. Ben hapishaneden izledim.

Yazıklar olsun...

7 tane genci önce telle boğan ardından kurşunlayanlar (öldürülenler Yalçın Küçük’ün öğrencileriydi biliyorsunuz) öldürdükleri adam başına bir buçuk sene yatıp çıktılar. Ben hapishaneden izledim.

Yazıklar olsun…

Bakın bu Baki Yiğit. El Kaide davası sanığı. Biz Baki Yiğit ile aynı fakülteden mezun olmuşuz. Kendisi kabul ediyor, o Afganistan’a gidip Usame Bin Laden’in saflarına katılmış, ben Soner Yalçın’ın saflarına. 2003 yılında 57 yurttaşımızın öldürüldüğü saldırıları organize etmekle suçlanarak yargılanmış, ben ise yazı yazmakla. Gördünüz, Baki Yiğit tutuksuz yargılanırken Suriye’ye gitti, El Kaide saflarında elinde silahıyla öldü. Mahkeme Baki Yiğit için “iyi çocuk” demiş olacak ki yurtdışı yasağı bile koymamış. Siz ise benimle ilgili kararlarınızda “adli kontrol yetmez” diyorsunuz.

Kaynak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...